Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 4 Temmuz 2019, Perşembe 07:45
banner

Erdoğan: "AB'ye girişi şüpheli Güney Kıbrıs, oradan aldığı güçle KKTC'yi korkutmaya çalışıyor"

Erdoğan: AB'ye girişi şüpheli Güney Kıbrıs, oradan aldığı güçle KKTC'yi korkutmaya çalışıyorTürkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Zirvesi'nin ardından Japonya'daki temaslarını sürdürüyor... Doğu Akdeniz'deki gelişmeler hakkında konuşan Erdoğan, "KKTC hukuki çerçevede adımlarını sürdürüyor... AB'ye girişi şüpheli Güney Kıbrıs, oradan aldığı güçle KKTC'yi korkutmaya çalışıyor... AB de dürüst hareket etmiyor." dedi.
Paylaş  
2
1
2
1

banner

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Osaka’da yapılan G-20 Zirvesi’nin ardından Kyoto, Tokyo ve Pekin’e geçerek temaslarda bulundu.

Erdoğan Pekin’den Türkiye’ye hareketinden önce oradaki Türkiye Büyükelçiliği’nde gazetecilerle buluşup sohbet etti.

Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri ile ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, Türk tarafının Hukuk içinde atılması gereken adımları attığını söyledi.

“Karşımıza hukuk tanımazlar çıkarsa, onların anlayacağı dil neyse o dille de konuşmasını biliriz” diyen Erdoğan, bölgede hiçbir hukuku olmayanların kendilerine hak istihsal etmelerinin kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Güney Kıbrıs’ın bugüne kadar hiçbir zaman hukukla hareket etmediğini belirten Türkiye Cumhurbaşkanı, “AB’ye girişi şaibeli olan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi oradan aldığı güçle KKTC’yi korkutmaya çalışıyor. AB de dürüst hareket etmiyor” dedi.

Bürgenstock’ta KKTC’ye büyük haksızlık yapıldığını, referandumda hayır dediği halde Güney Kıbrıs AB’ye alındığını hatırlatan Erdoğan AB’nin mali yaptırımlar noktasında da Kuzey Kıbrıs’a ödemesi gereken para ödenmediğini belirtti.

Erdoğan “Şimdi biz bu AB’ye nasıl inanalım? Bunlar dürüst değil. Bunların hepsi gaspçı. Burada da yaptıkları yine bu” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
0
 
0
 
4
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Temmuz 2019, Perşembe
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Hiç da şaibeli değil... Sözde referandum ile bizim tarafın onayı da havuç gösterilerek dolaylı yoldan alınmıştır.... Yes be annem diyen tarafı o gün destekleyenlerin kimler olduğu belli.... O gün onay verilen şey şimdi nasıl şaibeli olur? O günlerde Rum tarafı AB üyesi yapılır bizim taraf da bunun yanlış olduğu tezini savunsaydı şimdi şaibeli ifadesi çok anlaşılır olurdu. Ama hepimizin de bildiği gibi öyle değil.... Şimdi nasıl AB’ de iki devletten konuşurlar anlayamam! Rum 100 sene evvel ne dersa şimdi da öyle der öyle duruş sergiler.... Biz sabah başka akşam üstü başka konuşur bambaşka duruşlar sergileriz😡

banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs'ta askerlik yaptılar, 30 yıldır farklı şehirlerde buluşuyorlar
image Kıbrıs'ta 1985-1988'de vatani görevini yerine getiren asker arkadaşları, bağlarını koparmamak için 30 yıldır farklı yerlerde buluşuyor.
Çanakkale'de 19 asırlık kadın hekim mezarı bulundu
image Çanakkale'nin Biga ilçesi Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya çıkarıldı.
Ateşkes ikinci gününde: Sınırın Suriye tarafı sakin, Türkiye tarafında ise ha...
image ABD ile Türkiye arasında Suriye'nin kuzeyinde varılan ateşkes anlaşmasının ikinci gününde Suriye tarafında sessizlik yaşanırken, sınırın Türkiye tarafındaki kentlerde ise hayat normale dönüyor.