Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
 
 
AB, yüz tanıma teknolojisinin kullanımını kısıtlamayı planlıyor
banner
banner
banner
Ay'a tarihi yolculuğun 50. yıl dönümü kutlamaları başladı, ABD'de Neil Armstrong'un uzay giysisi sergileniyor
Ay'a tarihi yolculuğun 50. yıl dönümü kutlamaları başladı, ABD'de Neil Armstrong'un uzay giysisi sergileniyor Apollo 11 programıyla Ay'a yapılan ilk insanlı yolculuğun 50. yıl dönümü, ABD'de törenlerle kutlanıyor.
Bilim insanları böcek yemenin faydalarını anlatıyor
Bilim insanları böcek yemenin faydalarını anlatıyor Çekirge, ipekböceği, karınca ve diğer böceklerin vücudunda çok miktarda antioksidan ve diğer besin maddeleri tespit eden bilimciler, bu türlerin öğünlere katılmasıyla insanların hem besleyici, hem de etten daha faydal...
Hindistan'ın Ay'a seyahati son anda ertelendi
Hindistan'ın Ay'a seyahati son anda ertelendi Hindistan'ın su aramak için Ay'ın karanlık yüzüne göndereceği uzay aracının fırlatılışı, son anda ertelendi.
'Ay'a seyahat sahte' diyen komplo teorileri nasıl çürütülüyor?
'Ay'a seyahat sahte' diyen komplo teorileri nasıl çürütülüyor? Temmuz 1969'da, Ay'a ilk iniş yayını dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izlenmişti.
"Modern insan Avrupa'ya bilinenden 150 bin yıl daha önce ayak basmış olabilir"
Modern insan Avrupa'ya bilinenden 150 bin yıl daha önce ayak basmış olabilir Yunanistan'daki bir mağarada keşfedilen kafatası fosili Homo Sapiens'in Avrasya'ya en az 210 bin yıl önce göç ettiğini gösteriyor.
Para karşılığında uzay çalışmaları deneylerine katıldı, 5 günde 3 santim uzadı
Para karşılığında uzay çalışmaları deneylerine katıldı, 5 günde 3 santim uzadı Sputnik, Uluslararası Uzay İstasyonu için gönüllülerle para karşılığı yapılan bilimsel deneylere katılan Fyodor D. ile röportaj yaptı. Gerçek ismini saklamamızı isteyen Fyodor D.’nin, para karlışılığında katıldı...
Kıbrıslı Türk profesörden yeni buluş
Kıbrıslı Türk profesörden yeni buluş Kıbrıslı Türk Profesör Hasan Havıtçıoğlu tıp alanında yeni bir buluş geliştirdi. Havıtçıoğlu ve ekibi uyluk kemiğinin dize yakın kısmında görülen kırıkların tedavi edilmesi için çivi üretti.
Almanya'da 5G teknolojisi kullanıma alındı
Almanya'da 5G teknolojisi kullanıma alındı Alman telekom şirketi Deutsche Telekom, başkent Berlin ve Bonn’da 5G teknolojisini kullanıma aldığını bildirdi.
Rus bilim insanları Güneş'e "yelken açıyor"
Rus bilim insanları Güneş'e yelken açıyor Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi Gençlik Uzay Merkezi mühendisleri, Güneş'i araştırmak için uzayda kolaylıkla yörünge değiştirebilecek katlanabilir yelkenli uydular geliştirdi. Söz konusu uyduların Aralık 201...
Facebook, Instagram ve WhatsApp'a erişim sağlanamıyor
Facebook, Instagram ve WhatsApp'a erişim sağlanamıyor Sosyal medya devleri Facebook, Instagram ve WhatsApp'a bazı ülkelerde erişim sağlanamıyor. Erişim sorununun nedeni henüz bilinmiyor.
Üç kişinin beyin dalgalarıyla iletişim kurabildiği bir yöntem geliştirildi
Üç kişinin beyin dalgalarıyla iletişim kurabildiği bir yöntem geliştirildi Üç kişinin yalnızca beyinlerini kullanarak iletişim kurabildiği ve problem çözebildiği bir yöntem geliştirildi.
Proteinler nota dizilerine dönüştürüldü
Proteinler nota dizilerine dönüştürüldü Bilim insanları, tüm canlıların temel yapı taşları olan proteinlerin moleküler yapılarını nota dizilerine dönüştürdü.
banner
banner
banner
SpaceX roketi zorlu görevi başaramadı: Okyanusa çakıldı
SpaceX roketi zorlu görevi başaramadı: Okyanusa çakıldı Elon Musk'ın SpaceX Falcon Heavy roketi bugüne kadarki en zor inişini başaramayarak Atlantik Okyanusu'na çakıldı.
"Mars'ta yaşam olabileceğini gösteren belirtilere rastlandı"
Mars'ta yaşam olabileceğini gösteren belirtilere rastlandı ABD Uzay ve Havacılık Dairesi'ne (NASA) ait Curiosity uzay aracının Mars’ın yüzeyinde yüksek seviyede metan varlığını tespit ettiği, bu buluşun Kızıl Gezegen’de yaşama dair bir sinyal olabileceği duyuruldu.
Mars'ta güçlü bir patlamanın izine rastlandı
Mars'ta güçlü bir patlamanın izine rastlandı ABD Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Mars Reconnaissance Orbiter uzay aracının, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde bu yakınlarda oluşan bir kraterin görüntüsünü çektiği bildirildi.
Afet yönetimi, tarım ve ormancılık yönetimi amacıyla 3 uydu uzaya gönderildi
Afet yönetimi, tarım ve ormancılık yönetimi amacıyla 3 uydu uzaya gönderildi ABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Falcon 9 roketiyle Kanada'ya ait 3 uyduyu uzaya fırlattı.
Huawei boykotuna Facebook da katıldı
Huawei boykotuna Facebook da katıldı ABD merkezli teknoloji devi Google'ın geçtiğimiz günlerde Huawei ile ortaklığını bitirmesinin ardından bir başka hamle de sosyal medya devi Facebook'tan geldi.
WhatsApp'ta geniş çaplı kesinti: Mesajlar iletilmiyor…
WhatsApp'ta geniş çaplı kesinti: Mesajlar iletilmiyor… WhatsApp ve Facebook Messenger, Dünyadaki bazı bölgelerde ‘esrarengiz’ bir kesintiyle karşı karşıya...
Apple iTunes'u kapatıyor: "Üç farklı uygulamaya entegre edilecek"
Apple iTunes'u kapatıyor: Üç farklı uygulamaya entegre edilecek Apple, 2001 yılında açmış olduğu müzik, video oynatıcı ve online radyo servisi iTunes'u kapatıp, üç farklı mevcut uygulamaya entegre edeceğini açıkladı.
BİP Bayram coşkusunda sınırları aşıyor
BİP Bayram coşkusunda sınırları aşıyor Kuzey Kıbrıs Turkcell'lilerin Turkcell'li oldukları her gün için puan biriktirdikleri "Sarı Sandık" kampanyası müşterilerine çok özel fırsatlar sunmaya devam ediyor.
Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek
Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek Türk savunma sanayisinde insan hayatını tehdit eden kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik milli bir sistem geliştirildi.
RSS İÇ HABERLER
   0    5    10    15    göster
İş İnsanları Derneği, uyuşturucu ile mücadele konusunu ele aldı İş İnsanları Derneği, uyuşturucu ile mücadele konusunu ele aldı
Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) haftalık bilgilendirme toplantıları çerçevesinde Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu'yu ağırladı.

Narenciye üreticilerinden, narenciye alanlarının ava kapa...

Erhürman: "İmzalı metni görebilsek hep birlikte çok daha ...

Erhürman: "İmzalanmış metni hala görmedik"

Öztürk: "KKTC hükümeti ek protokolün gereğini yapmalıdır"

RSS TÜRKİYE
   0    5    10    15    göster
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gül, Davutoğlu ve Babacan'a gönderme Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gül, Davutoğlu ve Babacan'a gönderme
AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Partimizden ayrılan hiç kimsenin artık esamesi okunmuyor" diyerek yeni parti girişiminde bulunan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet ...

"Artık sahada sözünü söyleyen ve bunun gereklerini yapara...

Çavuşoğlu'ndan Lübnan'da "Kıbrıs" vurgusu: "Kıbrıs Türkü'...

Eski eş dehşet saçtı! Kızlarının önünde öldürdü!

Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: "Kalkmış bana bayrak edebiyat...

RSS İNGİLTERE
   0    5    10    15    göster
İngiltere Başbakanı Johnson'dan AB'ye 'Brexit' mektubu İngiltere Başbakanı Johnson'dan AB'ye 'Brexit' mektubu
İngiltere Başbakanı Johnson, AB'ye Brexit anlaşmasındaki "tedbir maddesinin" kaldırılmasını ve yerine iki İrlanda arasında fiziki sınır getirmeyecek çözüm bulunması için yasal bağlayıcılığı bulunan başka madde konulmasını teklif etti.

AB vatandaşları 'serbest dolaşamayacak'

İngiliz hükümetinin 'anlaşmasız Brexit' senaryosu basına ...

Brexit raporu: Gıda, ilaç ve yakıt sıkıntısı yaşanacak

Avrupa Merkez Bankası'nın raporlama sitesi hacklendi

RSS DÜNYA
   0    5    10    15    göster
Hollanda'daki evsiz sayısı 10 yılda iki kat arttı Hollanda'daki evsiz sayısı 10 yılda iki kat arttı
Hollanda'da evsizlerin sayısında 10 yılda ciddi artış gözlendi.

Rusya ve Çin, ABD'nin füze denemesini BMGK'ye taşıdı

Macron'dan Türkiye'ye sert mesaj: "Kıbrıslı Rumların yanı...

Google, 210 YouTube kanalını 'dezenformasyon' gerekçesiyl...

İtalya'daki hükümet krizinde gözler 27 Ağustos'ta

RSS ADLİ HABERLER
   0    5    10    15    göster
Girne'deki sahte evrak davasında Eminoğlu, Özbekoğlu ve Uğursöz'e ek tutukluluk Girne'deki sahte evrak davasında Eminoğlu, Özbekoğlu ve Uğursöz'e ek tutukluluk
Sahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili yürütülen soruşturmada, Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz hakkında 6'şar gün ek tutukluluk emri verildi.

Uyuşturucu ile yakalanan zanlı yargılanmayı tutuklu bekle...

Güney'den araç hırsızlığından tutuklanan Doğan firar etti...

Kaçak motorlar polis aramasına takıldı: 2 kişi tutuklandı

Çalmak kastıyla 100 bin Sterlin talep etmekle suçlanıyor

RSS TOPLUM
   0    5    10    15    göster
Alsancak Mare Monte Lions Kulübü'nden Kaz Dağları'ndaki 'Su ve Vicdan Nöbeti'ne destek Alsancak Mare Monte Lions Kulübü'nden Kaz Dağları'ndaki 'Su ve Vicdan Nöbeti'ne destek
Alsancak Mare Monte Lions Kulübü, Türkiye'nin Çanakkale ilinde Kaz Dağları'nı korumak için başlatılan ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ne destek verdi.

"Girne'de genç olmak" ekibi, Taşkent Doğa Parkı'nda yaban...

Alsancak Mare Monte Lions Kulübü, 2. el satış mağazaların...

Baraka Yaz Kampı gerçekleştirildi

Londra Yardım Melekleri'nden Kanser Hastaları Yardım Dern...

RSS EĞİTİM
   0    5    10    15    göster
Artan orman yangınlarının ekolojik sistemdeki etkisi bilinenin çok ötesinde "Artan orman yangınlarının ekolojik sistemdeki etkisi bilinenin çok ötesinde"
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şifa Doğan, artan orman yangınlarının ekolojik sistemdeki etkisi bilinenin çok ötesinde olduğunu belirtti.

DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi yeni öğretim yılına hazı...

LAÜ, Lübnan Tripoli Mimari Proje Yarışması'nda değerlendi...

GAÜ Öğrencisi Öztürk, KKTC'yi temsil edecek

DAÜ 40. yılını görkemli konserle taçlandıracak

RSS SAĞLIK
   0    5    10    15    göster
Günde bir saat ev işi yapmak erken ölüm riskini azaltıyor "Günde bir saat ev işi yapmak erken ölüm riskini azaltıyor"
Norveç'te yürütülen bir araştırma günde bir saat hafif ev işi yapmanın erken ölüm riskini yarı yarıya azaltabileceğini ortaya koydu.

Dünya Sağlık Örgütü: "Mikroplastikler daha fazla araştırı...

Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Güncel Yaklaşımlar Sempoz...

Sağlık çalışanları grev hazırlığında

Batı Nil Virüsü teşhisi konan Aktaş hayatını kaybetti

RSS EKONOMİ
   0    5    10    15    göster
Gözler Jackson Hole toplantısına çevrildi... "Gözler Jackson Hole toplantısına çevrildi..."
KKTC İktisat Bankası, 21 Ağustos'a ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.

İktisatbank'tan 'dolar' yorumu: "Koltuğunuzu dik duruma g...

Sterlin düşüşte, Euro ve Dolar ise stabil

Piyasalar bu hafta Fed Başkanı Powell'ın mesajlarını bekl...

A&S Yatırım Holding, TV8'e ortak oldu

RSS KÜLTÜR-SANAT
   0    5    10    15    göster
Baraka'dan Yaşar Ersoy'a destek Baraka'dan Yaşar Ersoy'a destek
Baraka Kültür Merkezi, özerk tiyatro talebinde bulunarak Yaşar Ersoy'a destek belirtti.

"Saraybosna'nın Kalbi Ödülü'" Türk yönetmen Emin Alper'in

İşte Kadın Fotoğraf Yarışması'na son başvuru tarihi 2 Eyl...

Ünlü piyanist Fazıl Say'dan Girne'de konser

Netflix'ten "Bill Gates" belgeseli

RSS TURİZM
   0    5    10    15    göster
Ersoy: KKTC'nin tanıtımı için çok ciddi destek vereceğiz Ersoy: "KKTC'nin tanıtımı için çok ciddi destek vereceğiz"
Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, KKTC'nin yurt dışındaki tanıtımları için çok ciddi destek vereceklerini, reklam tanıtım desteği de vereceklerini söyledi.

Üstel ve Ersoy bir araya geldi... "Önceliğimiz yabancı tu...

KKTC'deki oteller Güney Kıbrıs ile rekabet ediyor...

KITOB Kurban Bayramı'nda otellerde ortalama yüzde 75 dolu...

KITOB 2019 Kurban Bayramı tahmini doluluk oranını açıklad...

RSS EMLAK
   0    5    10    15    göster
Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı
Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yön...

Emlakçılar Birliği Başkanı: "Emlakçılar Birliği Yasası'nı...

Alayköy'de satılık bahçeli müstakil ev

Intense Nicosia, Metehan'da yeni yaşam sunuyor

RSS SPOR
   0    5    10    15    göster
Lideri İGEM devirdi Lideri İGEM devirdi
Lefkoşa Darts Birliği Yaz Ligi 14. Haftasında çekişmeli maçlarla sahne aldı.

Okçuluk Milli Takımı Türkiye'de

"KOOP Baskent 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası" 7 Eylül'de b...

KKTF Packsel Cup Senior Turnuvası devam ediyor...

Trabzonspor, AEK'yı 3-1 yendi... İşte UEFA Avrupa Ligi'nd...

RSS GÖZDEN KAÇMAYANLAR
   0    5    10    15    göster
UBP çevresinden 2 aday daha... UBP çevresinden 2 aday daha...
Yeni adaylar #gözdenkaçmadı

Töre'den Ertuğruloğlu'na ilginç gönderme

Özgürgün'den dikkat çeken toplantı

Günay Çerkez'den Cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık

Sucuoğlu'ndan yeni asgari ücret sinyali...

RSS ADVERTORİAL
   0    5    10    15    göster
MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Hekimi aranıyor MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Hekimi" aranıyor
Altera Sağlık Hizmetleri LTD. bünyesinde, tüp bebek merkezinde çalışmak üzere “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Hekimi” aranıyor.

MÜNHAL - Bufavento Jewels Satış Temsilcisi arıyor

MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hasta...

MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hasta...

Kayseri Kombi Servisi

RSS MAHKEME İLANLARI
   0    5    10    15    göster
Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019 Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019
Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019

Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 54/2019

Girne Kaza Mahkemesi - Celpname - Dava No: 2138/2016

Girne Kaza Mahkemesi - Celpname - Dava No: 4181/2016

Lefkoşa Aile Mahkemesi - Mahkeme İlanı - Dava No: 211/16

RSS GÜNEY KIBRIS
   0    5    10    15    göster
Prodromu: TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı son açıklamalar atmosferi bozucu Prodromu: "TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı son açıklamalar atmosferi bozucu"
Rum Hükümet sözcüsü Prodromos Prodromu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı son açıklamaları "atmosferi bozan" açıklamalar olarak değerlendirdi.

Güney'de Batı Nil Virüsü ile ilgili dört vaka

33 yaşındaki Suriyeli göçmen, ulusal güvenlik sebebiyle t...

Kiprianu: "Anastasiadis, müzakere masasında bütün konular...

Güney Kıbrıs, İran tankeri için tedbir alıyor

RSS MAGAZİN
   0    5    10    15    göster
Hande Erçel'den 'bazlama surat' davası Hande Erçel'den 'bazlama surat' davası
Oyuncu Hande Erçel, sosyal medyada kendisinin fotoğraflarını paylaşıp 'Bazlama surat' diye yorum yapan takipçiye dava açtı.

Ziynet Sali: "İyi ki Kıbrıs'a dönmemişim"

3. Kıbrıs Türk Kültür Festivali'nde yok yok 

Finale yaklaşan Survivor'da bir ilk daha gerçekleşecek  

Bella Thorne, hackerın tehditlerine pabuç bırakmadı, "mal...

RSS KİŞİSEL BAKIM
   0    5    10    15    göster
Geri çekilme yöntemi ne kadar güvenilir? Geri çekilme yöntemi ne kadar güvenilir?
Geri çekilme yöntemi, cinsel ilişki sırasında doğal korunma yöntemlerinden biri olarak biliniyor. ‘Dışarı boşalma’ olarak da adlandırılan geri çekilme yöntemi güvenilir mi? Geri çekilme yöntemi ile hamilelik önlenebilir mi?

İşte bel bölgesindeki yağlardan kurtulma yollarına kısa i...

Sinir hasarı cinsel hayatı nasıl etkiliyor?

Meditasyon, cinsel hayatınıza nasıl etki eder?

Erkekleri hayata bağlayan şeylerden biri: "Göğüs dikizlem...

RSS YAŞAM
   0    5    10    15    göster
Akdeniz insanının rahatlığı 'mühendislik harikası' ortaya çıkardı Akdeniz insanının rahatlığı 'mühendislik harikası' ortaya çıkardı
Kıbrıslı Rum vatandaşların vantilatör ile kurduğu ‘sigara içme’ düzeneği Akdeniz insanının rahatlığına düşkünlüğünü gözler önüne serdi...

Çocuklarını vegan ürünlerle beslediler, 18 ay hapis cezas...

Hollanda'da dünyanın en büyük bisiklet parkı açıldı: 12 b...

YouTube'un yapay zekasının 'kafası karıştı': Yüzlerce vid...

Ali Ağaoğlu lüks araçlarını satıyor

RSS DOĞA VE ÇEVRE
   0    5    10    15    göster
Küresel ısınıyoruz: Buzullar erirse Kıbrıs üçe bölünecek Küresel ısınıyoruz: "Buzullar erirse Kıbrıs üçe bölünecek"
National Geographic'in birkaç ay önce, dünyadaki bütün buzulların erimesinin neden olacağı deniz seviyesindeki 65 metre yükselmenin yaratacağı etkilerini haritaya taşıdığı çalışmasına dayanılarak Kıbrıs adasının, toprağının yüzde 22’sini...

Kanarya Adaları'ndaki yangında 12 bin hektarlık alan kül ...

Afrika fillerinin hayvanat bahçelerine getirilmeleri yasa...

Gürdağ Entegre Atık Geri Dönüşüm, Geri Kazanım ve Bertara...

Kuzey Kutbu'nda 'karla karışık plastik' yağıyor

RSS GURME
   0    5    10    15    göster
Şarabın tadında toprağın etkisi var mı? Şarabın tadında toprağın etkisi var mı?
Şarabın tadını, üzüm bağının bulunduğu toprağın etkilediğine dair anlayış giderek yaygınlaşıyor. Peki bunu destekleyen bilimsel veriler var mı?

Ustasından yılbaşında 3 farklı lezzet, 3 farklı tarif

Yolculuk sırasında tüketmemeniz gereken gıdalar

Balkonunuzda meyve sebze yetiştirmenin püf noktaları

IKEA yemek işine de el attı: Cook This Page

Currency rates
Kurlar Alıs Satış
USD 5.75 5.76
GBP 7.01 7.05
EUR 6.37 6.38
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
Nömetçı Eczane
banner
Anket
2020 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimi aday belirleme sürecinde UBP'de eğilim hangi yönde olur?
Oğuzhan Hasipoğlu
Tahsin Ertuğruloğlu
Zorlu Töre
Sağda ortak aday
Tüm Anketler
Köşe Yazarları