Ana Sayfa >> SPOR 8 Mart 2018, Perşembe 11:25

Mevsimler, 10-11 Mart'ta İngiltere'de düzenlenecek olan IFBB şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek

Mevsimler, 10-11 Mart'ta İngiltere'de düzenlenecek olan IFBB şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecekGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Smarth Health Spor Koordinatörü Meter Mevsimler, GAÜ sponsorluğunda, 10-11 Mart 2018’de İngiltere’de düzenlenecek olan IFBB şamiyonasına katılıyor.
Paylaş  
3
3
2
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Smarth Health Spor Koordinatörü Meter Mevsimler, GAÜ sponsorluğunda, 10-11 Mart 2018’de İngiltere’de düzenlenecek olan IFBB şamiyonasına katılıyor.

Mevsimler yaptığı açıklamda, WBFF’in resmi sporcusu olduğunu belirterek, 2016 yılında Toronto Dünya Şampiyonasında ise Dünya 6’cısı olduğunu söyledi. 10-11 Mart tarihinde IFBB’de 2 farklı klasmanda yarışmaya katılacağını ifade eden Mevsimler, bir ilki gerçekleştireceğini ve hiç bir Türk’ün alamadığı dereceyi almayı hedeflediğini vurguladı.

Mevsimler açıklamasının devamında ise şunları söyledi;

Mevsimler: “Alacağım Başarı, Çocukların Bu Spora Bakış Açısını Değiştirecek”

“Yapmış olduğum spordan dolayı sürekli formumu korumam gerekiyor. Şuan bir yarışma olduğu zaman ekstra kuruluk ekstra definasyon demek. Bunun için yaklaşık 13 haftalık çok ciddi günde 2 idman içerecek kalori hesabımı yapmamı sağlayacak düşük karbonhidrat almamı sağlayacak çok yoğun bir tempoda çalışıyorum. Bu yarışmada maddi manevi desteğiyle yanımda olan GAܒdür. Şuan bu yarışma için yapmış olduğum antreman takvimi 4 Aralık 2017’de başladı. 4 Aralık’tan itibaren şeker tüketmiyorum. Fakat motivasyonum çok üst düzeyde. Şuan çünkü Türkiye’de büyük bir etki altında beni takip eden ve örnek alan gençlerin üzerinde ki baskıyı hissedebiliyorum. Çünkü orada alacağım bir başarı çocukların bu spora bakış açısını değiştirecek ve önünü açacaktır. Vücut geliştirme kariyerimde 10. senemi bitirdim ve 11. senemin içindeyim. Bu 11 senelik süre içinde en iyi formumdayım.”

Mevsimler: “Esas Antremanınız, İdman Bittikten Sonra Beslenmeyle Başlar”

“Bu sporu diğer sporlardan ayıran özellikler vardır. Bu spor sadece antreman yapmak değildir. Bu spor hayatınızı etki altına almaktadır. Esas antremanınız idman bittikten sonra beslenmeyle başlar. Çoğu insan bunu yanlış yapar. Beslenmeyi doğru yapamadığınız zaman ne formunuzu koruyabilirsiniz; ne form tutabilirsiniz; ne de kilo alıp verebilirsiniz. Bu spor iradeniz ile olabilmektedir.”

Mevsimler: “Yarışmada Kesinlikle İz Bırakacağıma İnanıyorum”

Katılacak olduğum yarışma, profesyonel lige çıkma yarışmasıdır. Devletler arası federasyonuna bağlı olmadan yarışmaya gidebilirsiniz. Artık iyi sorcular profesyonel olma şansı yakalayabiliyorlar. Sadece yarışma kriterlerine uyumlu olmanız yeterlidir. GAÜ sponsorluğunda katılacağım yarışmaya en iyi noktamda gidiyorum ve kesinlikle iz brakacağıma inanıyorum.”


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

KKTC liseler arası atletizmde, Amerikan Koleji fark yarattı
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren, Amerikan Koleji öğrencileri, KKTC Liseler Arası Atletizm Şampiyonasında, büyük başarı sergiledi.
Beşiktaş - Bayern Münih maçına giren kedi İngiliz basının ve sosyal medyanın ...
Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın Bayern Münih'e 3-1 yenildiği maçta yeşil sahaya atlayan kedi, sosyal medyanın ve İngiliz tabloid basının da gündemine girdi.
Mevsimler, IFBB Şampiyonasında dünya 4.'sü oldu
Smarth Health Spor Koordinatörü Meter Mevsimler IFBB şamiyonasında, kendi alanında Dünya 4.’sü oldu.