Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 5 Aralık 2018, Çarşamba 08:37

Londra'daki Kıbrıslı Türk gençler, Cardiff'teki gençlerle bir araya gelecek

Londra'daki Kıbrıslı Türk gençler, Cardiff'teki gençlerle bir araya gelecekİngiltere’de doğup büyüyen, okumak veya yaşamak için Kıbrıs’tan İngiltere’ye gelen gençlerin kurduğu Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere (KTGBİ), Cardiff’teki Kıbrıslı Türk gençlerle bir araya geleceğini duyurdu.
Paylaş  
12
12
12
0

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği tarafından düzenlenen etkinlikte, 8 Aralık Cumartesi günü Londra’daki Kıbrıslı Türk gençler Cardiff’teki gençlerle bir araya gelecek.

‘Güzel bir gelecek gençlerle gelecek’ şiarıyla, diasporada yaşayan Kıbrıslı Türk gençleri kenetlemek amacıyla birlik ve beraberlik içinde bir yapıda buluşturmak için bu ziyareti düzenleyen KTGBİ, gençleri bir çatı altında birleştirip güçlü bir ses oluşturmayı hedeflediğini vurguladı.

8 Aralık Cumartesi günü, Galler’in başkenti olan Cardiff’te bulunan Saray Restaurant’ta öğlen yemeğinde bulaşacak olan gençler, daha sonra WinterWonderland ve Noel marketlerini gezeceğini belirtti.

KTGBİ Asbaşkanı Mustafa Aşık, Londra’da ve Cardiff’te bulunan gençleri bir araya getirmenin heyecanını yaşadıklarını vurgularken, şu açıklamayı yaptı:

“8 Aralık Cumartesi günü Londra’da doğup büyüyen veya Kıbrıs’tan okumak için Londra’ya gelen gençler, Kuzey Kıbrıs’tan Cardiff’e okumak için gelen gençlerle bir araya gelecek. Böylece Kıbrıslı Türk gençler arasında köprü kurup ortak çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği olarak temel amacımız gençlerimizi bir çatı altında birleştirip güçlü bir ses oluşturmak, dolayısıyla gençleri tek çatı altında toplayarak sorunlarını ve ihtiyaçlarını tespit etmemiz de daha kolay olacak.”

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ve eşi İhsan Tuncalı 8 Aralık Cumartesi günü Cardiff ziyaretine ve Saray Restoranında düzenlenecek yemeğe katılacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İngiliz havayolu şirketinden "Brexit" gerekçesiyle iflas talebi
image İngiltere'de, bölgesel havayolu şirketi Flybmi, Avrupa Birliği'nden (AB) çıkış (Brexit) sürecinin yarattığı belirsizliklerin Avrupa'da iş yapma kabiliyetini sekteye uğrattığı gerekçesiyle hükümetten iflas talebinde bu...
İngiltere'de mahkumlar Harry Potter kitabına uyuşturucu sakladı
image İngiltere'nin Nottingham şehrindeki bir hapishaneye mahkumların Harry Potter kitabı içinde uyuşturucu soktuğu ortaya çıktı.
Birleşik Krallık Kıbrıslı Türk Öğrenci Federasyonu'ndan KKTC Londra Temsilcis...
image Birleşik Krallık Kıbrıslı Türk Öğrenci Federasyonu (BK-KTÖF) Yönetim Kurulu üyeleri, Nahide Basri (Başkan Yardımcısı), Mehmet Göksu (Genel Sekreter) ve Cemal Uysal (Dış İlişkiler ve Lobicilik Sekreteri), KKTC Londra T...