Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 23 Şubat 2019, Cumartesi 14:47
banner

KTGBİ 'Gençlik Buluşması' yoğun katılımla gerçekleşti

KTGBİ 'Gençlik Buluşması' yoğun katılımla gerçekleşti Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere'nin (KTGBİ) 22 Şubat Cuma akşamı düzenlediği gençlik buluşmasında, Londra'daki gençler bir araya geldi.
Paylaş  
5
3
5
0

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği'nden verilen bilgiye göre, sosyal, kültürel, eğitim, sağlık ve spor alanlarında çalışmalar yürütmek, gençlik politikalarının geliştirilmesine katkıda bulunmak, gençlik arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, Kıbrıs Türk kültürünü tanıtmak ve sahip çıkmak amacıyla kurulan KTGBİ, Londra’da gençlik buluşması gerçekleştirdi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen buluşmada, gençler tek çatı altında bir araya gelip tanışma fırsatı buldu.

Eğlenceli anlar paylaşan gençler, farklı etkinlikler çerçevesinde sık sık bir araya gelip birlik ve dayanışma sağlayacağını belirtti.

Gençlik buluşmasında, gençlere Kıbrıs Kültürüne ait yiyecekler ikram edildi.

Gençlerin tek çatı altında bir araya gelip tanışma ortamı yaratma amacıyla düzenlenen etkinlik hakkında şöyle bilgi verdi:

“İngiltere’de doğup büyüyen ve yaşamakta olan, ya da Kıbrıs’tan İngiltere’ye okumaya veya yaşamaya gelen gençlerimizi bir çatı altında birleştirip güçlü bir ses oluşturmayı hedefliyoruz.

KTGBI olarak 'Güzel bir gelecek, gençlerle gelecek' sloganıyla çıktığımız bu yolda, diasporada yaşayan toplumları ve gençlerimizi kenetlemek amacıyla birlik ve beraberlik sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Gençler sadece geleceğimizin değil, günümüzün de teminatıdır. Bu nedenden dolayı gençler olarak kimliğimize ve kültürümüze sahip çıkmak için örgütleneceğiz.”

22 Şubat Cuma akşamı gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, gençler olarak bir araya gelip eğlendik ve birbirimizle tanıştık. Bu sadece başlangıç, devamı en güzel şekilde gelecek. Bize destek olan herkese çok teşekkür ederiz.”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İngiltere'de partiler arası Brexit görüşmeleri çöktü
image Ana muhalefetteki İşçi Partisinin lideri Jeremy Corbyn, Brexit anlaşmasına yönelik hükümetle yürüttükleri görüşmelerin çöktüğünü duyurdu.
"İngiliz Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs'ın MEB bölgelerini grileştiriyor"
image İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin "yasa dışı şekilde talep ettiği" bölgeleri aslında gri  bölgeler haline getirerek Avrupa Bakanı'nın açıklamasını selamladığını bildirdi
Brexit Haziran'da oylanacak
image İngiliz Hükümeti Brexit anlaşmasını Haziran ayının ilk haftasında oya sunacak.