Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 29 Mart 2019, Cuma 15:41
banner

"İngiltere anlaşma olmadan AB'den ayrılırsa en çok Güney Kıbrıs ve Türkiye etkilenir"

İngiltere anlaşma olmadan AB'den ayrılırsa en çok Güney Kıbrıs ve Türkiye etkilenirAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İngiltere'nin bir anlaşma olmadan Avrupa Birliği'nden ayrılması halinde, en çok etkilenecek ülkelerin Güney Kıbrıs, Türkiye ve Polonya olacağını işaret etti.
Paylaş  
7
6
7
0

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), İngiltere'nin bir anlaşma olmadan Avrupa Birliği'nden ayrılması halinde Avrupa'nın gelişmekte olan ekonomileri ve Türkiye ile ticaretin zarar göreceğini söyledi.

EBRD, anlaşmasız Brexit'in ticaret bağlantılarına zarar vermesi halinde gelişmekte olan Avrupa ülkeler ve Türkiye'nin toplam yüzde 6,8'lik ihracatlarının bundan etkileneceğini vurguladı.

En çok etkilenecek ülkeler olarak Güney Kıbrıs, Türkiye ve Polonya'yı işaret eden EBRD, "Hem Türkiye hem de Polonya en çok etkilenen ülkeler olacaklar. Bu iki ülkenin İngiltere ile 2015'te doğrudan ve dolaylı ihracatları 12 milyar dolar civarındaydı" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Reuters'da yer alan ve ABD kaynaklarına dayandırılan habere göre Avrupa Birliği diplomatları İngiltere'nin AB'den anlaşmasız ayrılma ihtimalinin her zamankinden çok daha yüksek olduğuna inandıklarını söylediler.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Theresa May'den Brexit teklifi: "Yeni referandum yapabiliriz"
image İngiltere Başbakanı Theresa May, ülkesinin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılık anlaşmasıyla ilgili 'yeni bir referandum' yapılabileceğini söyledi. İngiltere Başbakanı Theresa May, Avam Kamarası'nda daha önce üç kez redde...
May'den Brexit'te 'son şans' uyarısı 
image İngiltere Başbakanı Theresa May, dördüncü kez parlamentoya sunacağı Brexit anlaşmasının kabulü durumunda ikinci referanduma gidilmesine ilişkin oylama yapılabileceğini söyledi.
Dünyaca ünlü şef iflas etti! İngiltere'deki 25 restoranlık zincire kayyum ata...
image Dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver'in İngiltere'deki 25 restoranlık zincirine kayyum atandığı bildirildi.