Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 21 Eylül 2019, Cumartesi 15:04
banner

İngiltere'deki Kıbrıslı Türk 'Talia' acil yardım bekliyor

İngiltere'deki Kıbrıslı Türk 'Talia' acil yardım bekliyorAkut Lenfositik Lösemi teşhisi koyulan ve İngiltere'de yaşayan Kıbrıslı Türk Talia Tosun için acil donör çağrısında bulunuldu.
Paylaş  
41
40
40
0

banner

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türk olan 24 yaşındaki Talia Tosun için donör aranıyor. Bir tür kan kanseri olan ‘Akut Lenfositik Lösemi’ teşhisi koyulan Tosun için kemoterapinin etkisiz kalması nedeniyle kemik iliği nakline ihtiyaç duyduğu öğrenildi. 16-30 yaş arası, sağlık problemi olmayan, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türk veya Rum’lardan Talia Tosun için yardım bekleniyor. https://itech.media/swab-for-talia adresinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

AKUT LENFOBLASTİK LÖSEMİ NEDİR?

Akut Lenfositik Lösemi veya Akut Lenfoid Lösemi olarak da adlandırılan Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) kanın ve kemik iliğinin bir çeşit kanseridir.

Hızlı seyirli olup tedavi edilmezse çok çabuk kötüleşir. Çocukluk çağının en sık görülen kanseridir, erişkin yaş grubunda ise her 100.000 kişi arasında 1-2 kişide hastalık ortaya çıkar.

Beyaz kan hücrelerimizden olan lenfositler kemik iliğindeki öncü hücreleri olan lenfoblastlardan oluşurlar. Akut lenfoblastik lösemi, lenfoblastların olgunlaşma sürecinin bozulması neticesinde oluşan anormal hücrelerin kontrolsüz olarak aşırı çoğalmaları ile ortaya çıkar. Lösemi hücreleri denen bu anormal hücreler işlevsizdirler, hızla çoğalarak normal hücrelerin yerini alır ve hastalık belirtilerini oluştururlar.

Çocukluk dönemi lösemilerinin % 80'i ALL iken, tüm erişkin lösemilerin %20'sidir.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
3
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

İngiliz Parlamentosunda yeni yasama yılı açıldı
image İngiltere Parlamentosunda, Kraliçe 2. Elizabeth'in geleneksel katılımıyla yeni yasama döneminin açılışı gerçekleştirildi.
Britanya'daki başarılı Kıbrıslı Türkler ikinci kez belirlendi
image İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA UK), 12 Ekim Cumartesi akşamı düzenlediği 2. Gala ve Ödül Töreni ile, Britanya'daki Kıbrıslı Türklerin başarılarını iki yıl aradan sonra yeniden kutladı.
Erdoğan ile telefonda görüşen İngiltere Başbakanı Johnson'dan harekata son ve...
image İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İngiltere'den yapılan açıklamaya göre Johnson, Erdoğan'dan Suriye'nin kuzeyinde yürütülen Barış Pınarı Hare...