Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 3 Eylül 2018, Pazartesi 13:23
banner

Çağlayan Parkı'ndaki 6 günlük festival coşkusu sona erdi

Çağlayan Parkı'ndaki 6 günlük festival coşkusu sona erdiLefkoşa Türk Belediyesi (LTB), KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi, Uluslararası Festivaller Birliği, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu, ASDER, FOGEM, FOLK-DER, Gençlik Merkezi, GÖÇ-TAŞ, HAS-DER ve TUFAD’ın bir araya gelerek organize ettikleri 12. Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali tarihi Çağlayan Parkı’nda 1 ve 2 Eylül gecesi gerçekleşen gösterilerle sona erdi.
Paylaş  
13
11
13
0

Festivalde 1 Eylül Cumartesi gecesi Osman Tuğsal konseriyle başlayan programda yerli ve yabancı tüm grupların sahne performansları ile bütün gruplardan oluşan ortak gösteri yer aldı. Aynı günün gecesi LTB Başkanı Mehmet Harmancı tarafından festivale katılan halk dansları ekiplerinin temsilcilerine plaket de takdim edildi.

Festivalin kapanış gecesi olan 2 Eylül Pazar ise Gizem Akbil ve Caravan Blue konseri ile başlayan program Portekiz,Türkiye,Fogem ve Hasder ekiplerinin gösterileriyle devam etti ve ülkemizden Dancebase’den gençlerin müthiş danslarıyla sona erdi. Festivalde ayrıca 15 kişiye 300 dakikalık Velesbit sürüşü hediye edildi.

LTB BAŞKANI HARMANCI

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, festivalin final gecesinde yaptığı konuşmada grupların muhteşem performansları sayesinde Lefkoşa’da dans, müzik ve eğlence dolu bir hafta yaşandığını söyleyerek tüm ekiplere tek tek teşekkür etti.

Festivalin gerçekleşmesinde çok büyük katkısı olan yedi derneğin özverili çalışmaları sonucunda bu etkinliğin organize edildiğini belirten Başkan Harmancı yedi derneğe ve Festivalin en iyi şekilde geçmesi için geceli gündüzlü çalışan LTB ekiplerine de teşekkür etti.

Başkan Harmancı “Dünya barışını arzuluyorsak burada olduğu gibi birlikte şarkı söylemeli, birbirimizin dansını ve kültürünü öğrenmeliyiz Barışı ancak bu şekilde sağlayabiliriz. Burada barış ruhunu bize yaşatan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Harmancı ayrıca gerçekleştirilen tüm etkinliklerin, bir sonraki etkinlikte neler yapılması gerektiğini söylediğini ve bu etkinlikte ise Çağlayan bölgesinde bir açık hava gösteri merkezi ihtiyacının ortaya çıktığını ifade etti. LTB Başkanı Mehmet Harmancı konuşmasının sonunda önümüzdeki yıllarda Çağlayan Bölgesine bir açık hava gösteri merkezi yapma sözü verdi ve festivalin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Devlet Opera ve Bale Koordinasyon Ekibi, Bellapais Müzik Festivali'nin kapanı...
image Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali’nin kapanış konserinde Devlet Opera ve Bale Koordinasyon Ekibi sahne alacak.
Yıltan Taşçı: "Siyah Maskeli Kadın, yegâne artistik sergimdir..."
image Sanatçı Yıltan Taşçı, kişisel sergisi Siyah Maskeli Kadın'ın yegane artistik sergisi olduğunu söyledi. Siyah Maskeli Kadın'ın izleyenine çok şey anlattığını belirten Taşçı, "Siyah Maskeli Kadın sergimin bende apayrı b...
SOS Çocuk Köyü yararına konser gerçekleştirildi
image Çağdaş Müzik Derneği TSM Korosu ile TRT İstanbul ve Ankara Radyosu sanatçıları, SOS Çocuk Köyü yararına konser verdi.