Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 5 Eylül 2018, Çarşamba 17:25

KKTCPRECD 14. Ulusal Kongresi yarın başlıyor

KKTCPRECD 14. Ulusal Kongresi yarın başlıyorKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin (KKTCPRECD) 14. Ulusal Kongresi, yarın saat 13.00’te Merit Cyrstal Cove Otel’de başlayacak.
Paylaş  
15
11
16
0

KKTCPRECD’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) ile ortaklaşa düzenlenen kongrede rejeneratif ve reoperatif temaları işlenecek.

Rejeneratif Plastik Cerrahi bölümünün kongre başkanlığını Hacettepe Üniversitesi’nde görev yapan Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Vargel, Reoperatif Plastik Cerrahi bölümünün kongre başkanlığını ise Op. Dr. Mithat Ulay’ın üstlendiği kongre, TPRECD bölge toplantısına da ev sahipliği yapacak.

Kongrede Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’tan plastik cerrahi, nörobiyoloji, kanser biyolojisi, hematoloji ve histoloji uzmanları yer alacak.

Toplantıya kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Nörobiyoloji ve Kanser Biyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Camgöz (ABD) ve yağ greftleri ve yağ kökenli kök hücre çalışmalarıyla tanınan Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Alexandra Conde Green (ABD) de konuk konuşmacı olarak katılacak.

“Kök hücre, hücresel tedaviler, yağ enjeksiyonları” konularının Rejeneratif Plastik Cerrahi, “Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi sonrası gelişebilen komplikasyonlar, alınacak önlemler ve tedavileri” konularının ise Reoperatif Plastik Cerrahi başlığında tartışılacağı kongre, 9 Eylül’e kadar devam edecek.

Açıklamaya göre, kongrenin açılışına Sağlık Bakanı Filiz Besim de katılacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Toplumsal ve Siyasal Olaylarla Kıbrıs Türk Tiyatro Hareketi" Basın-Sen'de gö...
image Basın-Sen Lokali, belgesel gösterimlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
İşitme-konuşma engelliler sanatla buluşuyor
image İşitme-konuşma engelliler KİKEV’in düzenlediği “Sesim Sanatımda” projesiyle sanatla buluşuyor.
Gökkuşağı Türk Müzik Derneği'nden ücretsiz konser
image Gökkuşağı Türk Müzik Derneği’nin düzenlediği konser bu akşam gerçekleşecek.