Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 12 Eylül 2018, Çarşamba 13:00
banner

Yaratıcı Sanat Etkinlikleri Sergisi Akdoğan Gençlik Merkezi'nde açıldı

Yaratıcı Sanat Etkinlikleri Sergisi Akdoğan Gençlik Merkezi'nde açıldıGençlik Dairesi Müdürlüğü'nün yaz döneminde Akdoğan Gençlik Merkezinde düzenlemiş olduğu “Sanat Eğitimi” kapsamında gerçekleştirilen yaratıcı sanat etkinlikleri sergisi dün akşam Gençlik Dairesi Müdürü Şifa Çolakoğlu tarafından açıldı.
Paylaş  
4
0
4
0

Bölge halkının katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğitim alan çocuklarımıza başarı belgeleri de takdim edildi.

Gençlik Dairesi Müdürü Şifa Çolakoğlu açılışta yaptığı konuşmasında, Başbakan Tufan Erhürman’ın yoğun programı sebebiyle sergi açılışına katılamadığını belirterek, Başbakanının başarı dileklerini ve sevgilerini çocuklara iletti.

Çolakoğlu, yaz döneminde başlattıkları çalışmaları Dr. Fatma Giritli ve Uzm. Zehra Şonya ile yürüttüklerini kaydederek, görev alan eğitimcilere, merkez sorumlusu Mukaddes Serdengeçti’ye ve Gençlik Dairesi personeline katkılarından dolayı içtenlikle teşekkür etti.

Sanat eğitiminin bireylerin ve toplumun yaşadıkları çevreye, duyarlılıkta, yararlı etkileşimde, estetik gereksinimde, ürün ortaya koymada, yorumlamada, yaşantılarını daha anlamlı hale getirmelerinde, çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Çolakoğlu, çocukların gençlerin çok özel iç dünyalarının aktarımına paylaşımına anlatımına şahitlik etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İngiltere'deki eğitim fuarına ilgi yoğun oldu
image British Council tarafından Birleşik Krallıktaki üniversiteleri ve eğitimi tanıtmak amacı ile düzenlenen Fuar üniversite çağı gençler ve ailelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
"Mağusa Öyküleri" Lefkoşa Khora'da tanıtıldı
image Dervişe Güneyyeli Kutlu ve Okan Dağlı’nın yazdığı, Selma Gürani’nin resimlediği Mağusa Öyküleri kitabı, Lefkoşa Khora’da yapılan bir etkinlikle okurlara tanıtıldı.
"Bölünmüş Başkentin Hayalet Havalimanı" yarın Basın-Sen Lokali'nde
image Kanal Sim yapımı “Bölünmüş Başkentin Hayalet Havalimanı” isimli belgesel 20 Kasım Salı akşamı saat 19.30’da Basın-Sen Lokali'nde gösterilecek.