Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 8 Ocak 2019, Salı 14:48
banner

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi büyük çaplı bir proje sergisi açıyor

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi büyük çaplı bir proje sergisi açıyorKıbrıs Amerikan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi çatısı altında bulunan Plastik Sanatlar ve Mimarlık Bölümü öğrencilerinin dönem boyu çalışmış oldukları projeleri halkla paylaşılıyor.
Paylaş  
11
10
12
0

Henüz yeni bir fakülte olmasına karşın 30 öğrencinin çalışmalarının yer alacağı sergiye; uygulamalı derslerin tuval, afiş, mimari paftaları dahil edilerek, sergide toplamda 30 mimari çizim, 10 mimari maket, 5 yağlıboya, 3 karışık teknik resim ve 12 fotografik poster yer alacak.

Açılacak sergiyle ilgili olarak konuşan Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Doç.Dr. Gökçe Keçeci şu : “Çoğunlukla ikinci sınıf öğrencilerinin projelerinin bulunacağı serginin her dönem gelenekselleşmesini planlıyoruz. Arabahmet bölgesinde yer alan Üniversite, tüm öğrenciler için tarihi sokaklarda farklı bir sosyal ortam sağlıyor. Özellikle Plastik Sanatlar ve Mimarlık Bölümü öğrencileri için geçmişten günümüze kazandırılan mimari dokularla bezenmiş kampüste farklı bir kültürel-sosyal hayat sunuyor.

Bu farklılığın, eğitim aşamasındaki proje çalışmalarına ve mezuniyet sonrasındaki mesleki yaşamlarına olan olumlu yansımaları gözle görülür derecede olacaktır. Fakülte kurulu olarak; öğretim elemanlarının doğru yönlendirmeleri ve öğrencilerin de gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan üst düzey projelerin, rutin olarak sergilenerek paylaşılması gerektiği kararını alarak eğitim sürecindeki motivasyonu da artıracağımızı düşünmekteyiz.

Fakültemize böylesi bir tarihi mekanı kazandıran Mütevelli Heyeti Başkanı Toya Akpınar’a, sergi projelerinin başarı ile sonuçlandırılmasını sağlayan öğretim elemanlarımız; Yrd.Dr. Alp Karacan, Öğr.Gör. Sinem Ertaner (Phd), Öğr.Gör. Ediz Oraç (Phd), Öğr.Gör. Kemal B. Caymaz, Öğr.Gör. Ayça Çıralı, Öğr. Gör. Pınar Şaşmaz, Öğr.Gör. Nurtane Karagil, Öğr.Gör. Sıla Tüfekçioğlu'na, sergi organizasyonunda büyük emekleri olan İmge Tonyalı'ya, özveri ile çalışan öğrencilerimize ve tüm Kıbrıs Amerikan Üniversitesi ailesine sonsuz teşekkürler“ dedi.

 Fakülte eğitim mekanlarına yeni bir soluk getirecek Atölye 54’ün eğitim hayatına başlama kutlamasını da içerecek olan ”Öğrenci Projeleri” serginin açılışı 10 Ocak 2019 Perşembe günü saat 17.00’de gerçekleşecek.

 Öğrenci Projeleri Sergisi 30 Ocak 2019 tarihine kadar ilgi duyanların ziyaretine açık olacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Altan: "Kıbrıs kültürü öne çıkacak"
image AKSA Geleneksel IV. FOTOFEST 2019 Fotoğraf Yarışması'nın basın toplantısı bugün saat 12:00'de Eziç Restoran'da gerçekleşti.
"Kıbrıs Türkü'nün kurtuluş destanı" tanıtıldı
image KTAY, Öksüzoğlu'nun yazıp seslendirdiği "Kıbrıs Türkü'nün kurtuluş destanı"nı tanıttı.
Rüya Taner Finlandiya'da konser verecek
image Konser piyanisti Rüya Taner, Finlandiya'nın Porvoo şehrinde düzenlenen Emasalo Klasik Müzik Festivali'nde konser verecek.