Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 7 Mart 2019, Perşembe 10:27
banner

EMAA 11'inci Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi

EMAA 11'inci Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi2002 yılında Kıbrıs’ın kuzeyindeki sanat ortamına kurumsal bir nitelik kazandırabilmek için çalışmalarına başlayan Akdeniz Avrupa Sanat Derneği, (EMAA), 11. Genel Kurulu’nu merkezinde gerçekleştirdi.
Paylaş  
2
2
2
0

Uzun yıllar dernek başkanlığını yürüten Zehra Şonya’nın ardından, yeni dönemin başkanlığına Gökçe Keçeci getirildi. Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek sanat merkezini kuran EMAA, Başkent Sanat Merkezi’nde başlattığı kurslar, söyleşiler, sergiler ve atölye çalışmalarıyla birlikte, toplumun her kesimine sanatsal, kültürel ve bilimsel nitelik kazandırmaya devam ediyor.

2010 yılından bu yana özellikle AB projeleriyle uluslararası ilişkilerini de artıran EMAA,  projelerini yurt dışına taşıma olanağı da buldu.

Dernekten yapılan açıklamaya göre,  son yıllarda genç üye sayısının arttığı  derneğin, 2019-2021 yılları için yetkili kurullarda görev yapacak üyeler şöyle:

Yürütme Kurulu: Gökçe Keçeci (Başkan), Ozan Özgenler (Başkan Yardımcısı), Kemal Behcet Caymaz (Yazman), İmge Tonyalı (Sayman), Sinem Ertaner (Faal üye), Toya Akpınar (Faal  üye), Bahire Deniz (Faal üye). Derya Ulubatlı (Yedek Üye), Mehmetemin Yıldızçoban (Yedek Üye) Disiplin Kurulu:İnci Kansu, Mehmet Kansu, Özlem Kul Durmaz, Mehmet Adil (Yedek) Denetleme Kurulu: Emete İmge, Münevver Özakalın, Merve Bilgiç, Esra Plümer Bardak (Yedek) .

Genel Kurulda söz alan Zehra Şonya, uzun yıllar EMAA YK’sında görev aldıktan sonra, bir üye sanatçı olarak dernekten birçok talepte bulunacağını ve bunun kendisi için mutluluk ve heyecan verici olduğunu belitti. Yeni dönemde genç üyelerin yürütme kurulunda yer almasının dernek vizyonunu geliştireceğini, üyelerle olan bağının daha da güçleneceğini ve etki alanını genişletip, uluslararası projelerde daha aktif hale gelebileceğini kaydetti.

2019-2021 dönemi için başkanlık görevini devralan Gökçe Keçeci ise; Kuruluşundan bu yana derneğin üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğunu ve derneğin özellikle Kıbrıs Türkü için çok önemli bir değer taşıdığını belirtti. Bu değeri daha da kalıcı kılmak ve geliştirmek için YK olarak özveriyle çalışacaklarını da sözlerine ekleyerek, sanatın birleştirici özelliğine vurgu yaptı.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

1. Uluslararası Tiyatro Festivali "Çökme Tehlikesi Var" oyunuyla devam etti
image Çatalköy Belediyesi 9. Beşparmaklar, 1. Uluslararası Tiyatro Festivali "Çökme Tehlikesi Var" adlı oyunla devam etti.
Çatalköy'de genç oyuncular göz doldurdu!
image Çatalköy Belediyesi 9. Beşparmaklar, 1. Uluslararası Tiyatro Festivali “Çökme Tehlikesi Var” adlı oyunla devam ederken, izleyiciler salona sığmayarak merdivenlerden oyunu izlemek zorunda kaldı.
"Tecahül-i Arif" adlı kısa film bu akşam Basın–Sen'de
image "Tecahül–i Arif” adlı kısa film, bu akşam Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) lokalinde gösterilecek.