Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 8 Temmuz 2019, Pazartesi 18:30
banner

Hasan Çakmak'dan yeni kitap: Yol

Hasan Çakmak'dan yeni kitap: YolUluslararası birçok ödül sahibi Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak, Yol ismini verdiği yeni bir kitap çıkardı.
Paylaş  
12
13
12
0

Kuzey Kıbrıs yanında 10 ülkede 15 Temmuz’da okuyucu ile buluşacak olan Yol isimli kitap, Sahil Yayınları aracılığı ile dağıtılacak.

Gazeteci-yazar Hasan Çakmak’ın kaleme aldığı YOL kitabı seyahatname türünde kaleme alınmış ve 224 sayfadan oluşuyor.

Kapak fotoğrafı Kıbrıslı Fotoğraf Sanatçısı Gazi Yüksel’e ait olan kitabın editörlüğünü Gonca Aydemir yaparken, düzeltmelerini Can Sözer yaptı.

Türkiye Sahil Yayınları’nda basımı ve dağıtımı yapılan kitabın önsözünü Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Nazif Uslu kaleme aldı. Nazif Uslu yanında kitabın yazarı Hasan Çakmak’a ait ikinci bir önsöz de yer alıyor.

Hasan Çakmak Yol kitabının giriş bölümünde kaleme aldığı önsözde:

“Yaşam nehri bizleri bu kitapta; İsviçre, Polonya, Ermenistan, Hollanda, İspanya, Yunanistan, Avusturya, Türkiye ve Küba ülkelerine doğru yolculuğa çıkarıyor… Bu ülkelerde; Cenevre, Varşova, Erivan, Amsterdam, Madrid, Atina, Viyana, Ankara ve Santa Clara şehirlerine yol alacağız…” ifadelerini kullanıyor.

Yazar Hasan Çakmak, Yol ismini verdiği kitabını “Dünyayı dolaşarak kültür için mücadele eden insanlara” armağan ediyor…

15 Temmuz itibarı ile Yol kitabıyla ilgili tanıtım ve imza günü çalışmalarının Ankara’da başlayacağı bilgisini veren Hasan Çakmak, Ankara sonrasında Türkiye’de 9 ilde ve Türkiye dışında 8 ülkede çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Bugüne kadar yazdığı kitapları ve dünyanın çeşitli yerlerinde yürüttüğü kültür sanat çalışmaları nedeniyle yüzün üzerinde ödülü bulunan Hasan Çakmak’ın uluslararası niteliği sahip 69 ödülü bulunuyor.

Hasan Çakmak’ın Yol isimli kitabının Kuzey Kıbrıs’taki dağıtımını Deniz Plaza Lefkoşa Merkezi yürütecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Kıbrıs Türkü'nün kurtuluş destanı" tanıtıldı
image KTAY, Öksüzoğlu'nun yazıp seslendirdiği "Kıbrıs Türkü'nün kurtuluş destanı"nı tanıttı.
Rüya Taner Finlandiya'da konser verecek
image Konser piyanisti Rüya Taner, Finlandiya'nın Porvoo şehrinde düzenlenen Emasalo Klasik Müzik Festivali'nde konser verecek.
La Casa de Papel için geri sayım başladı...
image Tüm dünyada ilgiyle izlenen ve 19 Temmuz Cuma günü Netflix'te 3. sezonu yayına girecek olan La Casa de Papel'in İspanya Madrid galası yapıldı.