Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 7 Haziran 2018, Perşembe 11:26
banner

Kıbrıs Türk Sanayi Odası heyeti Ankara'da sanayi ve ticaret odalarını ziyaret etti

Kıbrıs Türk Sanayi Odası heyeti Ankara'da sanayi ve ticaret odalarını ziyaret ettiKıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSÖ) Başkanı Candan Avunduk ve beraberindeki heyet geçtiğimiz 4 Haziran pazartesi günü Ankara’ya günübirlik bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette yeni oluşan, Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşmeler gerçekleştirildi.
Paylaş  
18
11
18
0

İlk ziyaret Ankara Sanayi Odası’na düzenlendi. Ziyarette ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Başkan Yardımcıları Seyit Ardıç ve Mete Çağlayan ile yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Odalar ve Ankara sanayisi ile KKTC sanayisi ve ekonomisi hakkındakarşılıklı bilgi alışverişi yapıldı. ASO başkan ve yönetim kurulu üyeleri Kuzey Kıbrıs’a davet edildi.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara sanayisinin yapısını, Türkiye ihracatındaki payını ve öncelikli sektörlerle organize sanayi bölgelerinin yapıları, KTSO Başkanı Candan Avunduk ise, odanın faaliyetleri ve ihracata yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Avunduk, KKTC’de büyük yatırımlara uygun sanayi bölgesi kurulması konusunda çalışmalar olduğuna işaret ederek, bu bölgelerin oluşumu ve yönetimi konusunda oldukça tecrübeli olan ASO’dan teknik destek talep etti. ASO başkan ve yönetim kurulu üyeleri talep karşısında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Odadan ayrılmadan önce organize sanayi bölgeleri yönetimi ve yasası konusundaki dokümanlar oda yetkililerine verildi. İki odanın karşılıklı çalışmaları konusunda yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağıtımı yapıldı.

ASO’nun ziyaretinin ardından Candan Avunduk başkanlığındaki KTSO heyeti, Ankara Ticaret Odası’na giderek burada yönetime yeniden seçilen Başkan Gürsel Baran ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelindi. Ziyaret çerçevesinde, önceki ziyaretler çerçevesinde ATO ile başlatılan projelerin genel durumu hakkında görüşme gerçekleştirildi. Gelinen aşama ve bundan sonraki yol haritası konusunda mutabakat sağlandı. İki oda arasında çalışma grubu yeniden oluşturuldu. ATO’nun başkan ve yeni yönetim kurulu üyeleriyle KKTC’ye ve odamıza yeni bir ziyaret gerçekleştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Döviz kurlarının ateşi dinmiyor
image Döviz kurlarının yükselişi devam ediyor. Sterlin şimdilerde 7.18, Euro 6.23 ve bugünün en dalgalı döviz kuru olan ABD Doları ise, 5.46 bandında devam ediyor.
ABD Merkez Bankası faiz oranını değiştirmedi
image ABD Merkez Bankası Fed politika faiz oranını değiştirmedi.
İktisatbank piyasa analiz raporu: "FED 2019'da faiz artırımı ön görmüyor, ris...
image KKTC İktisat Bankası, 21 Mart’a ilişkin günlük piyasa analiz raporunu yayımladı.