Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 17 Mayıs 2019, Cuma 07:14
banner

"Moodys'den not indirim uyarısı geldi. Yabancılar Türk varlıklarında satıcı tarafta"

Moodys'den not indirim uyarısı geldi. Yabancılar Türk varlıklarında satıcı taraftaKKTC İktisat Bankası, 17 Mayıs'a ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
Paylaş  
10
8
8
0

İktisatbank’ın 17 Mayıs’a ilişkin Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu şu şekilde:

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin rezervlerinin dış yükümlülükleri yeniden finanse etmek için son derece yetersiz olduğunu söylerken, ileriye dönük, güvenilir, geniş kapsamlı ekonomik plan ortaya konamamasının, kredi notu üzerinde baskı yaratacağını söyleyerek olası bir not indirimi için kapı araladı.

Türkiye ile aynı nota sahip olduğumuz benzer ülkelerle olan Bolivya, Mısır, Paraguay, Belarus, Rusya ve Azerbeycan kıyaslamasında politik istikrar, söz hakkı ve hesap verilebilirlik ve hukukun üstünlüğü başlıklarında halen daha geride olunan noktalar olarak ön plana çıkıyor.

Geçen hafta Almanya Bild gazetesi ile alevlenen ABD’nin S400 füze alımının 2020’ye ertelenme talebine, Ankara’nın öneriyi değerlendirdiği, akabinde de duruşunda herhangi bir değişiklik olmadığı haberi ardından dün akşam, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, teslimatının Haziran’a çekilme ihtimali olduğunu söyledi. S400 konusu çok fazla gündeme getiriyoruz, farkındayım. Sebebi ise, ABD ile yaşanan geçen Ağustos’ta Rahip Brunson gerginliğinin tekrar etme endişesidir.

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu 17 Mayıs 2019 - Cuma


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

A&S Yatırım Holding, TV8'e ortak oldu
image A&S Yatırım Holding'in, TV8'e ortak olduğu bildirildi.
Döviz kurlarının 5 yıllık serüveni: Sterlin yüzde 86, Euro yüzde 116, Dolar y...
image Kıbrıs Postası'nın 5 yıllık döviz kurlarından elde ettiği verilere göre, 5 yılda Sterlin yüzde 86.46, Euro yüzde 116.90, ABD Doları ise yüzde 157.87 artış gösterdi. Döviz kurlarının şimdiye kadar zirve yaptığı tarih i...
Türk-Sen, asgari ücretin yeniden hesaplanması çağrısında bulundu
image Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Başkanı Bıçaklı, Asgari Ücret Saptama Komisyonu’na asgari ücretin yeniden hesaplanması üzerine çağrıda bulundu.