Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 21 Ağustos 2019, Çarşamba 08:17
banner

"Gözler Jackson Hole toplantısına çevrildi..."

Gözler Jackson Hole toplantısına çevrildi...KKTC İktisat Bankası, 21 Ağustos'a ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
Paylaş  
16
14
16
0

İktisatbank’ın 21 Ağustos’a ilişkin Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu şu şekilde:

"Türk mali piyasalarında gündemin bir numaralı maddesi yeniden USD/TRY kurundaki yükseliş oldu.

Türk insanın barometresi, USD/TRY kuru. Yükseliyorsa, yani TL değer kaybediyorsa, işler iyi gitmiyor algısı birden bire insan psikolojisinin önüne geçiyor. Yatırım davranışı bozuluyor. Tüketim kısılıyor. Tasarruflar artıyor.

Özelikle, okuyucularımızın hatırlayacaktır, Nisan sonu Mayıs başı dönemde, İstanbul seçimlerinin yenilenme kararı alınması ve akabinde dönemin meşhur S-400 konusu ile USD/TRY kuru 6,20 seviyelerini aştığında, bizler TL lehine pozisyon alarak herkes gibi geminin aynı tarafına yaslanmamıştık.

Nitekim, S-400 konusunun, şimdilik en optimal şekilde çözümlenmesi, akabinde, TCMB’nin enflasyon görünümünde iyileşmeye paralel faizi daha indireceği beklentisinin küresel çapta önde gelen Merkez Bankalarının da daha gevşek bir para politikasına geçmesi ile güçlenmesi, TL ve TL cinsi varlıkların kurban bayramına kadar ralli yapmasına neden oldu.

Son dönemlerdeki bültenlerimizi hatırlayan yatırımcılar, 5,45 – 5,55 bandının döviz alım yönünde ihtiyaçlarının giderilmesi, şirket bilançolarının riske açık kısımlarının ise hedge edilmek üzere fırsat olarak görülmesi gerektiğinin altını çizmiştik."

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu 21 Ağustos 2019 - Çarşamba


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadou: Güney Kıbrıs yaşanmakta olan dijital devrimde pasif kalmamalı
image Güney Kıbrıs Ulaştırma, Bayındırlık ve İletişim Bakanı Vassiliki Anastasiadou, Güney Kıbrıs'ın yaşanmakta olan dijital devrimde pasif kalmaması gerektiğini söyledi.
Suudi Arabistan'daki petrol tesislerine saldırı sonrasında petrol fiyatlarınd...
image Suudi Arabistan'daki petrol tesislerine saldırı sonrası petrol fiyatlarında yüzde 19 artış gözlendi.
Küresel piyasaların gözü Fed'de
image Küresel piyasalarda, petrol fiyatlarındaki sert yükselişle birlikte tedirginlik artarken, bu hafta ABD Merkez Bankasının faiz kararı piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.