Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 3 Eylül 2019, Salı 07:00
banner

"PMI: Kur krizi üzerinden 12 ay geçti. Hala imalat sanayi büyümeye geçemedi"

PMI: Kur krizi üzerinden 12 ay geçti. Hala imalat sanayi büyümeye geçemediKKTC İktisat Bankası, 3 Eylül’e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
Paylaş  
8
6
8
0

İktisatbank’ın 3 Eylül’e ilişkin Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu şu şekilde:

Dün TÜİK tarafından açıklanan büyüme verileri, yılık bazda beklentilerin altında daralmaya işaret ederken, büyümenin öncü göstergesi olarak takip edilen PMI endeksi, her ne kadar 17 aydır devam eden daralmanın hız kestiğine işaret etse de, büyümeye geçmede sancılı bir sürecin bizleri beklediğine işaret ediyor.

Küresel cephede ise gündem riskten kaçışa işaret etmeye devam ediyor. ABD’nin pimini çektiği ticaret savaşlarına Çin’in Yuan’ı devalüe ederek cevap vermesi, anlaşmasız Brexit ihtimalinin yarattığı büyük soru işaretleri ve nihayetinde gelişmekte olan ülke para birimlerini baskı altına alma potansiyeli taşıyan Arjantin ekonomisinde yaşanan türbülans ve sermaye kontrolleri… 

Dün bu negatif gündemin gölgesinde güne bir miktar temkinli başlayan USD/TRY kuru, sabah saatlerinde 5,84 seviyesini bir kez daha sınaması ardından günü son günlerde alıştığımız 5,79-5,84 bandı içerisinde gezinerek tamamladı.

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu 3 Eylül 2019 - Salı


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

2020 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı görüşmeleri komitede başladı
image 2020 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı görüşmeleri komitede başladı
2020 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı görüşmeleri bugün başlıyor
image Ekonomi, Maliye Bütçe ve Plan Komitesi, 2020 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı üzerindeki görüşmelerine bugün başlıyor.
Türkiye ile protokolde son evrak bugün Ankara'da olacak... "Bütçe hayal ürünü...
image Türkiye ile protokolde son evrak bugün Ankara’da olacak...