Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 9 Eylül 2019, Pazartesi 19:08
banner

Teknik komitelerin çalışmalarının artırılmasının yolları görüşüldü

Teknik komitelerin çalışmalarının artırılmasının yolları görüşüldüKıbrıs Rum tarafının müzakerecisi Andreas Mavroyiannis başkanlığında pazartesi günü gerçekleştirilen bir toplantıda Teknik Komitelerin çalışmalarının artırılması yolları görüşüldü.
Paylaş  
8
6
8
0

Güney Lefkoşa’da, Rum Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yer alan toplantıya Teknik Komitelerin Kıbrıs Rum Başkanları ve üyeleri katıldı.

Toplantıda komiteler, karşı karşıya kalınan sorunların çözülmesi için nasıl hareket edilmesine ilişkin görüşlerini ortaya koydular. Toplantıya katılanlar ayrıca 2019’daki çalışmayı değerlendirdiler ve gelecekte daha fazla şeyler yapmanın zeminini hazırladılar.

Toplantı sırasında müzakereci, katılımcılara Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Görüşülen konular arasında, diğer komiteleri döngü içinde tutmak, yatay işbirliği ve destek mekanizmasını kullanmak, teknik komiteler kurmak yer aldı.

Bunlardan başka sekreterlik desteği ve iki toplumlu teknik komitelere AB fonları destek olanağı da ele alındı. 1 milyon avroluk destek olanağı 2019-2020 dönemi için geçerli olacak.

Şu an için fon verilmesinin ilk aşamasında bulunuluyor ve tatmin edici olduğu görüşülüyor. Bununla birlikte daha fazla teknik komitelerin, alınacak parayı nasıl kullanılacağını öğrenmeleri gerekiyor. Sekreterlik desteği almak da destek olanaklarını kullanmak da olasılık dâhilinde bulunuyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadou: Güney Kıbrıs yaşanmakta olan dijital devrimde pasif kalmamalı
image Güney Kıbrıs Ulaştırma, Bayındırlık ve İletişim Bakanı Vassiliki Anastasiadou, Güney Kıbrıs'ın yaşanmakta olan dijital devrimde pasif kalmaması gerektiğini söyledi.
Suudi Arabistan'daki petrol tesislerine saldırı sonrasında petrol fiyatlarınd...
image Suudi Arabistan'daki petrol tesislerine saldırı sonrası petrol fiyatlarında yüzde 19 artış gözlendi.
Küresel piyasaların gözü Fed'de
image Küresel piyasalarda, petrol fiyatlarındaki sert yükselişle birlikte tedirginlik artarken, bu hafta ABD Merkez Bankasının faiz kararı piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.