Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 10 Temmuz 2018, Salı 07:46
banner

Nijeryalı Black Axe çetesi üyeleri Mağusa'da olay çıkardı

Nijeryalı Black Axe çetesi üyeleri Mağusa'da olay çıkardıNijeryalı bir grup öğrenci önceki akşam Mağusa’da bir başka Nijeryalı öğrenciyi kaçırıp darp etti, olayın Nijerya’nın Mağusa’da örgütlü kanlı suç çetesi olan Black Axe(Kara balta) üyeleri tarafından çıktığı öğrenildi. Polis başlattığı soruşturma ile dün gün boyu tutuklama gerçekleştirdi.
Paylaş  
17
11
18
1

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Nijeryalı bir grup öğrencinin Mağusa’da önceki akşam bir eğlence mekanı önünde tartıştığı Joseph Afegbaı Shaıbu isimli Nijerya uyruklu bir başka öğrenciyi araca bindirip araç içerisinde Shaıbu’nun darp edildiği ve cep telefonu alınarak yol içine öylece atıldığı öğrenildi. Polise yapılan şikayet “ciddi darp” yönünde olsa da Shaıbu’yu dövenlerin Nijerya’nın Mağusa’da örgütlü kanlı suç çetesi Black Axe üyeleri olduğu ortaya çıktı. Shaıbu her ne kadar da cep telefonunu getirmeleri halinde kendini dövenlerin hakkında şikayetçi olmaktan vazgeçeceğini söylese de, Black Axe çetesi üyelerinin internet üzerinden iş yapan ve oldukça fazla para kazandığı öğrenilen Shaıbu’nun hem işini, hem parasını ele geçirmek istedikleri hem de Kıbrıs Postası’nın daha önce araştırma haberinde belirttiği gibi Black Axe çete üyelerinin zengin, başarılı ve Nijerya’da güçlü bağlantıları olan kişilerden oluşması sebebi ile hiçbir çeteye üye olmadığı bilinen Joseph AfegbaıShaıbu’yu Black Axe çetesine katmaya çalıştıkları tahmin ediliyor. Polis Shabıu’nun şikayetinin yanında olayın çete işi olduğu yönündeki ihbar üzerine soruşturma başlattı. Polisin soruşturması kapsamında birinin lider olduğu düşünülen Black Axe üyesi 3 Nijeryalı öğrenci tutuklandı. Polis gün boyu tutuklamalarına devam ederken, Nijeryalı çete üyelerinin bugün “Ciddi darp” suçlaması ile mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

ÇETE ÜYESİ OLDUKLARI İHBARI POLİSİ HAREKETE GEÇİRDİ

Dün gece saatlerinde meydana gelen olayda, Nijerya uyruklu Joseph Afegbaı Shaıbu’nun Mağusa’da bir mekan önünden zorla alınıp yolda dövüldüğü ve Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından Mağusa’nın girişinde yola atıldığı öğrenildi. Olay ile ilgili yapılan şikayetin ardından soruşturma başlatan polis ekiplerinin yaptığı araştırmada Shaıbu isimli öğrenciyi eğlence mekanı önünden alan beyaz renk BMW marka araç ve beraberinde Porshce marka jip araç ve Range Rover marka bir başka lüks aracın olduğu tespit edilirken, bölgedeki görgü tanıklarından bazı Nijerya uyruklu öğrencilerin ise söz konusu şahısların Black Axe isimli çete üyesinden olduklarını polise bildirdiği öğrenildi.

BLACK AXE LİDERİ TUTUKLANDI

Shaıbu’nun “Ciddi darp” yönündeki şikayeti  ile başlayan polis soruşturması kapsamında Nijerya’nın Mağusa bölgesinde örgütlenen kanlı suç çetesi Black Axe lideri Idowu Lucky Idiaghe tutuklandı. Olay gecesi Porshce marka aracın sahibi olduğu tespit edilen çete lideri Idiaghe, çete üyesi Etinosa Kelvin Egheriamwwenrua isimli Nijeryalı üniversite öğrencisi ile birlikte Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklanırken, polis ekipleri Mağusa’da bir sitede lüks villada kalan BMW’nun sahibi Osayamen Imadonmwiniyi’nin evine baskın düzenledi. Imadonminiyi’nin evinde polis ekipleri tarafından aramada yapıldı ancak kanunsuz bir şeye ulaşılamadı. Tutuklanan bu çete üyelerinin bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkması bekleniyor.

KIBRIS POSTASI KKTC’DEKİ ÖRGÜTLÜ ÇETE YAPILARINI YAZMIŞTI          

Kıbrıs Postası KKTC’de örgütlü Nijerya bağlantılı çetelerle ilgili hazırladığı haberde ülkedeki Black Axe, Eiye, Vikings, Mafia isimli çetelerin yapısını ve faaliyetlerini gündeme taşımıştı. KKTC’de en etkili örgütlü gruplardan birinin Black Axe çetesi olduğunu daha önce yine gündeme getiren Kıbrıs Postası, bu çetenin üyelerini zengin, başarılı, Nijerya’da güçlü bağlantıları olan kişiler arasından seçtiğini, bu çete üyelerinin tümünün uyuşturucu bağımlısı olduğunu, uyuşturucu ticareti, dolandırıcılık, haraç, kara para aklama, soygun gibi faaliyetler içerisinde bulunduklarını ve kanlı şiddet olaylarında aktif rol oynadıklarını yazmıştık.

Sadece Nijerya uyruklu öğrencilerin söz konusu çeteye üye olabildiğini belirttiğimiz haberde üye yapılmadan önce dayanıklılık testi uygulaması yapıldığını, eski üyelerin kanları içirildiğini, kadın üyelerin ise bu uygulamalar haricinde cinsel ilişkiye zorlanarak ve korkutularak üye yapıldığını gündeme taşımıştık.

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
2
 
3
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
10 Temmuz 2018, Salı
vatandas         - K.Kibris
Suclularin iade edilemedigi bir ada cumhuriyetinde nijer cetesi .

banner
banner
banner
banner
banner

Girne'deki sahte evrak davasında yargılanan Uğursöz'e 4 gün ek tutukluluk
image Girne'de sahte evrakla üzerine mal geçirme davasında tutuklanan Yastech Ltd. Direktörü Muammer Uğursöz hakkında 4 gün ek tutukluluk kararı alındı.
Geleli henüz bir gün oldu ve suça karıştı
image Henüz 1 gün önce turist olarak geldiği ülkemizde sarhoş olup çevresine rahatsızlık verdiği yetmezmiş gibi yüksek ses çıkardığı için kendisini uyaran Mehmet Mavideniz'i kırdığı bardağın camı ile boynundan yaralayan Bir...
Alacak verecek tartışmasında kan aktı
image Aralarında alacak verecek meselesi olduğu gerekçesi ile evine gelen Samson Falle isimli şahsı bıçakla baldırından yaraladığı iddia edilen Rıdwan Olawale Arabambi tutuklandı.