Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 1 Eylül 2018, Cumartesi 10:06
banner

Seri hırsızın çaldığı para ve eşyalar hala bulunamadı

Seri hırsızın çaldığı para ve eşyalar hala bulunamadıMağusa’da Haziran ve Ağustos ayları içinde 5 ayrı iş yerinden toplam 46 bin 844 TL, 9 bin 600 Stg, 500 Euro, 3 kamera kayıt cihazı, 1 adet dizüstü bilgisayar ve 1 adet para kasası sirkat ettiği ortaya çıkan zanlı Okey KingleyOnuegbuhakkındaki soruşturma devam ediyor.
Paylaş  
15
10
15
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa’da 14-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında Noyanlar Construction Ltd.’te meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili tutuklanıp Haziran ve Ağustos ayları arasında 5 iş yerinden toplam 46 bin 844 TL, 9 bin 600 Stg, 500 Euro, 3 kamera kayıt cihazı, 1 adet dizüstü bilgisayar ve 1 adet para kasası sirkat ettiği ortaya çıkan Okey ingleyOnuegbu dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Yürütülen soruşturmanın devam etmesi nedeni ile Onuegbu’nun tutukluluk süresi uzatılarak hakkında 6 gün daha tutukluluk süresi temin edildi. Zanlının tutukluluk süresi içerisinde sirkat ettiği paranın tamamını söylediği gibi bet ofis ve eğlence mekanlarında harcamadığı ortaya çıkarken, dünkü mahkemede polis, zanlının sirkat ettiği paranın 30 bin TL ve 5 bin Sterlin’ini Nijerya’da bulunan ailesine gönderdiğini iddia ettiğini bildirdi. Polis zanlının beyanlarını araştırmaya devam ediyor.

ÇALINAN PARA VE EŞYALAR HALA BULUNAMADI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Vedat Bilginaylar, mahkemede verdiği ifadesinde, 14-15 Ağustos 2018 tarihleri ile saat 23:00 -08:00 saatleri arasında Mağusa’da Topçu Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Noyanlar Construction Ltd’e ait iş yerinin doğuya bakan bodrum katında bulunan kilitli vaziyetteki alüminyum kapısının hasara uğratıldığını ve içeriye giren kimliği meçhul şahsın ofisteki çekmeceden bin 500 TL, anahtar ile açtığı çelik kasa içerisinden ise 9 bin 600 Stg, 500 Euro ve 43 bin 500 TL ile kamera kayıt cihazının çalındığını anımsattı. Başlatılan soruşturma kapsamında bölgedeki kamera kayıtlarının incelendiği zaman sarı bisikletli Afrika kökenli bir şahsın şüpheli görüldüğünün tespit edildiğini söyleyen polis memuru, 21 Ağustos tarihinde sarı bisikletle seyir halinde tespit edilen zanlı Okey KingleyOnuegbu’nun tutuklandığını kaydetti.

Zanlıdan parmak izi örneği alınarak Noyanlar ConstuctionLtd’te tespit edilen parmak izleri ile mukayese edildiğini belirten Bilginaylar, iş yerindeki parmak izlerinin zanlıya ait olduğunun tespit edildiğini ve yapılan incelemede zanlının parmak izinin 26 Haziran tarihinde FastEasy Finans Ltd’te meydana gelen “Bina açma, sirkat ve kasti hasar” meselesi ile ilgili de olay yerinden temin edilen parmak izleri ile uyum sağladığının tespit edildiğini söyledi.

Bilginaylar, zanlının bahse konu iş yerinden 1 adet kamera kayıt cihazını kırarak hasara uğrattığını ve vezne bölümünden 164 TL madeni para sirkat ettiğini açıkladı. Parmak izlerinin uyum sağlaması üzerine zanlının gönüllü ifade verdiğini belirten polis memuru, her iki suçu da kabul ettiğini bunların yanı sıra ise, Haziran ayında girdiği Foto Tamel isimli iş yerinden 1 adet dizüstü bilgisayar ve 300 TL madeni para sirkat ettiğini, Ağustos ayında Coldwell Banker Smart Plus isimli iş yerinden 1 adet kamera kayıt cihazı ve içerisinde 880 TL olan küçük para kasasını sirkat ettiğini, Faydalı Eczanesi’nden yine 1 adet kamera kayıt cihazı ile 500 TL madeni parayı sirkat ettiğini itiraf ettiğini açıkladı.

ÇALDIĞI PARALARI AİLESİNE GÖNDERDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Yapılan sorgulamada zanlının sirkat ettiği paraları 4 bet ofisi ile 2 eğlence merkezinde harcadığını beyan ettiğini belirten polis memuru, yapılan araştırmada ise zanlının beyan ettiği yerlerde söylediği kadar para harcamadığının tespit edildiğini kaydetti. Tespit üzerine zanlıdan izahat istendiğini kaydeden Bilginaylar, zanlının sirkat ettiği paralardan 30 bin TL ve 5 bin Sterlin’i Nijerya’da bulunan ailesine gönderdiğini iddia ettiğini kaydetti. Zanlının bu iddialarının araştırılması için Merkez Bankası ile irtibata geçildiğini kaydeden polis memuru, araştırmanın devam ettiğini ve henüz birçok kayıp emarenin olduğunu söyledi. Bilginaylar, yürütülen soruşturmanın selameti için zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

6 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAK

İddia Makamı adına mahkemede hazır bulunan Savcı Hasan Boşnak polisin 8 günlük tutukluluk talebini 6 gün ile sınırlandırarak tutukluluk talebinin 6 gün olduğunu belirtti. Mahkeme zanlı hakkındaki suçlamaların ciddiyetine dikkat çekerek yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlı Okey KingleyOnuegbu’nun 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Emanetçi tarafından hırsızlık
image Bir işyerine ödeme yapması için aldığı çeki, vermesi gereken yere vermediği gerekçesiyle bir kişi tutuklandı.
Gönyeli'de bir evde çıkan yangında 2 kişi yaralandı
image Gönyeli’de bu sabah, elektrikli sobanın battaniyeye temas etmesi yüzünden çıkan yangında iki kişi yaralandı.
Sahte nüfus cüzdanı ile ülkeye girdi, kan davası yüzünden kaçtığını iddia ett...
image Başkasının adına düzenlenen T.C nüfus cüzdanı ile Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp tutuklanan Burak Aslan mahkemede Türkiye’den kan davası yüzünden kaçtığını iddia etti.