Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 12 Şubat 2019, Salı 07:45

Kara para ile ilgili tutuklanan Huseynov tutuksuz yargılanacak

Kara para ile ilgili tutuklanan Huseynov tutuksuz yargılanacakMağusa’da 2 banka hesabından yaklaşık 3 milyon TL para çekimi yapıldığı fark edilerek kara para akladığı yönünde şüphe uyandıran Azeri zanlı Elvin Huseynov hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.
Paylaş  
1
3
1
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa’da 2017- 2018 yılları arasında 2 ayrı banka hesabından toplam 3 milyon 84 bin 970 TL çekerek, hakkında yapılan şikayetüzerine Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından tutuklanan Azeri Elvin Huseynov ile ilgili polis soruşturması tamamlandı.

Hakkındaki tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün teminat talebi ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Huseynov teminata bağlanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mahkeme çalışma izinli zanlının yargı sürecinde mahkemede hazır bulunmasını temin etmek maksadı ile Elvin Huseynov’un yurt dışına çıkışını yasaklayarak, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi.

Zanlının 7 bin TL nakdi teminat yatırmasına karar veren mahkeme ayrıca, KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalamasına ve zanlının haftanın 1 günü vücut ispatında bulunmasına emir verdi.

HUSEYNOV HAKKINDAKİ SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Yıldıran mahkemede verdiği ifadesinde, Suç Gelirlerinin Aklanmasını Önleme Kurulu’ndan gelen yazı ışığında başlatılan soruşturmada zanlı Elvin Huseynov’un kendi adına olan Ziraat Bankası’nda ki hesabından 17 Temmuz 2017 ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında toplam 1 milyon 574 bin 771 TL tutarında para hareketi olduğunun tespit edildiğini anımsattı. Zanlının yine Türkiye İş Bankası’nda bulunan hesabından da 17 Temmuz 2017 ile 25 Aralık 2017 tarihleri arasında 1 milyon 510 bin 199 TL tutarında para hareketi olduğunun tespit edildiğini belirten Yıldıran, yürütülen soruşturma üzerine 7 Şubat 2019 tarihinde zanlı Huseynov’un para hareketleri ile ilgili olarak izahat vermesi için polise davet edildiğini belirtti.

Yıldıran, zanlının konu hesaplarını arkadaşının istediğini ve ona verdiğini söylediğini ancak muhaceretten yapılan araştırmada hesapların açıldığı tarihte zanlının ismini verdiği söz konusu şahsın adada olmadığının tespit edildiğini bu nedenle zanlının makul izahat veremeyerek tutuklandığını belirtti.

Ülkede çalışma izinli olarak ikamet eden zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Yıldıran zanlının teminata bağlanmasını talep etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İskele eski kaymakamı 2 ay hapse mahkum edildi, mahkeme karıştı
image İskele eski kaymakamı Kemal Yılmaz “Mahkeme emrine riayet etmemek” suçundan dün İskele Kaza Mahkemesi’nde yargılandı. Yılmaz görev süresinde, Yüksek Mahkeme’nin Dipkarpaz’da bulunan bungalovların yıkımı ile ilgili ver...
İş arkadaşının dişini kıran Kaya, serbest
image Mağusa’da bir hazır beton iş yerinin şantiyesinde iki çalışan arasında meydana gelen kavga da Serkan Koçak’a yumruk vurup dişinin kırılmasına neden olduğu gerekçesi ile tutuklu bulunan zanlı Umut Kaya teminata bağlana...
Sicili çocuk istismarlarıyla kabarık olan sapık bu sefer de komşusunu taciz e...
image Mağusa'da komşusunun teldeki iç çamaşırlarını çalarak evine cinsel içerikli aşk mektubu bırakan Mehmet Kurum, koynunda 2 adet kadın iç çamaşırı ile yakalandı, çaldığı iç çamaşırlarından biri ise üzerinde çıktı. Benzer...