Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 2 Mayıs 2019, Perşembe 16:00
banner

Taşkent Tavukçuluk şirketinden 102 bin TL çalan Ahmet Akpınar cezaevine gönderildi

Taşkent Tavukçuluk şirketinden 102 bin TL çalan Ahmet Akpınar cezaevine gönderildiHaspolat'ta faaliyet gösteren Taşkent Tavukçuluk'ta pazarlamacı olarak çalışan ve iş yeri adına tahsil ettiği 102 bin 436 TL'yi sirkat etmesi sonucu tutuklu bulunan Ahmet Akpınar, mahkemeye çıkarılmasının ardından cezaevine gönderildi.
Paylaş  
4
3
4
0

Kıbrıs Postası – Emel Doğan 

Haspolat’ta faaliyet gösteren Taşkent Tavukçuluk’ta pazarlamacı olarak çalışan ve iş yeri adına tahsil ettiği 102 bin 436,34 TL’yi sirkat ettiği nedeniyle, iş yeri yetkilisinin yaptığı şikâyet üzerine polis ekiplerinin başlattığı soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Ahmet Akpınar, bugün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldıktan sonra cezaevine gönderildi. 

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer huzurunda görüşülen davada Kıdemli Yargıç Hüdaverdi, işlenilen sirkat suçunda, meselenin ciddi olduğunu, sanığın TC vatandaşı olduğu ve bulunduğu iş yerinde çalışma izni ile çalıştığına da vurgu yaparak, işlenilen suçun 7 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğünü belirtti. 

PARANIN BÜYÜK BİR KISMI BULUNAMADI 

Kıdemli Yargıç Hüdaverdi, Ahmet Akpınar’ın 2018’in Ocak - Eylül ayları arasında, Haspolat’ta faaliyet gösteren Taşkent Tavukçuluk isimli iş yerinde çalıştığı süre içerisinde iş yeri adına sattığı ürünlerden tahsil ettiği toplam 102 bin 436, 34 TL parayı iş yerine teslim etmeyerek sirkat ettiğini, arama sonucunda paranın 16 Bin 500 TL’si emare olarak alındığını, geri kalan paranın halen bulunamayarak şirkete ödenmediğini aktardı. 

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, meseleyle ilgili olarak sanığın, hafifletici nedenleri bulunması ile birlikte işlenilen suçun ciddi bir mesele olduğunu belirterek zanlı Ahmet Akpınar’a oy birliği ile 4 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

2016'da kardeşinin kimliğine bürünüp KKTC'ye geldi, 3 yıl sonra tutuklandı
image Türkiye'de yaşayan kardeşinin kimliği ile 2016 yılında Mağusa Limanı'ndan KKTC'ye giriş yapan Ersoy Gümüş 3 yıl sonra İskele'de tespit edilerek tutuklandı.
Uyuşturucu ziraat etmekle suçlanan Sevdalı 4 gün daha tutuklu kalacak
image Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulanarak, hint keneviri türü uyuşturucu madde ziraati yaptığı gerekçesi ile tutuklanan Şevket Sevdalı'nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıl...
Kundaklama zanlılarının biri tutuklu biri tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da alacağı olduğu gerekçesi ile eski patronuna ait aracı yanıcı madde dökerek ateşe veren Serdar Ağaçdalı ile suç ortağı Mustafa Ünlü hakkındaki soruşturma tamamlandı.