Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 4 Mayıs 2019, Cumartesi 09:30
banner

Ngok'un cinayet zanlıları belirlendi: 3 kişi serbest bırakıldı

Ngok'un cinayet zanlıları belirlendi: 3 kişi serbest bırakıldıTMT anı ormanının toprak yol girişinde ölü bulunan Walshak Augustine Ngok'un cinayet zanlılarının 3'ü tespit edilerek cezaevine gönderildi.
Paylaş  
2
2
2
0

Kıbrıs Postası - Emel Doğan

Boğma ve darp edilme sonucu ölen Ngok’un, “Taamüden adam öldürme” suçlamasıyla tutuklanan zanlılarından 3’ü serbest bırakılırken 3’ü ise suçlu bulunarak cezaevine gönderildi.

Mesele ile ilgili tutuklu bulunan Ezeh Christopher Ngok’u öldürdürmesi, Nana Fosu Awoture Nkansah ve Wayne Ayanda Moyo Afamaefune ise delilleri yok etme suçları ile dün mahkemeye çıkarılarak cezaevine gönderildi.

ZANLILARDAN 3’Ü SUÇLU 3’Ü SERBEST

Tutuklu bulunan zanlılardan Ambrose Kelechi Onyeukwu, Afamaefune Hanry Uwadibie ve Âmânda Nyambawe ise meseleyle ilgileri bulunmadıkları kanıtlanarak serbest bırakıldı.

Mesele ile ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Müfettiş Muavini Cem Ozan, 19 Nisan sabahı saat 07.00 sıralarında Walshak Augustine Ngok’un cesedinin bulunduğunu, bunun üzerine ilk olarak 12 kişinin tutuklanmış olup aralarında bulunan 3 kişinin olayla ilgisi olduğu kanıtlanarak, diğer 9 kişinin serbest bırakıldığını belirtti.

Cem Ozan, meseleyle ilgisi bulunan 3 zanlının işledikleri suçların ciddi olması ve uzun süreli hapis cezası öngörülen suçlardan huzurda bulunduklarını belirterek, mahkemenin uygun gördüğü bir süre ile cezaevine gönderilmelerini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yaparak, zanlıların 3 ay süre ile cezaevine gönderilmelerine emir verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

2016'da kardeşinin kimliğine bürünüp KKTC'ye geldi, 3 yıl sonra tutuklandı
image Türkiye'de yaşayan kardeşinin kimliği ile 2016 yılında Mağusa Limanı'ndan KKTC'ye giriş yapan Ersoy Gümüş 3 yıl sonra İskele'de tespit edilerek tutuklandı.
Uyuşturucu ziraat etmekle suçlanan Sevdalı 4 gün daha tutuklu kalacak
image Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulanarak, hint keneviri türü uyuşturucu madde ziraati yaptığı gerekçesi ile tutuklanan Şevket Sevdalı'nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıl...
Kundaklama zanlılarının biri tutuklu biri tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da alacağı olduğu gerekçesi ile eski patronuna ait aracı yanıcı madde dökerek ateşe veren Serdar Ağaçdalı ile suç ortağı Mustafa Ünlü hakkındaki soruşturma tamamlandı.