Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 4 Mayıs 2019, Cumartesi 09:43
banner

Tutukluluk süresinde şikayetçi sayısı da dolandırdıkları miktar da arttı

Tutukluluk süresinde şikayetçi sayısı da dolandırdıkları miktar da arttıOrijinal olmayan parfüm ve kol saatlerinin kutularına Duty Free etiketi yapıştırıp üzerlerine Euro cinsi fiyat etiketi yapıştıran Armağan Hepbektaşoğlu ile Bülent Tolum'un daha önce de Lefkoşa'da tasarruflarında orijinal olmayan parfüm ve saatlerle yakalandıkları ortaya çıktı. 90 günlük vize ile ülkeye giriş yapan zanlılar yargılanmayı tutuklu bekleyecek.
Paylaş  
2
2
2
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa ve Lefkoşa’da orijinal olmayan parfüm ve saatleri Duty Free etiketi yapıştırarak 4 ayrı kişiyi dolandırdığı iddia edilen Armağan Hepbektaşoğlu ile Bülent Tolum’un Şubat ayında Lefkoşa’da benzeri bir suçtan yakalanarak teminata bağlı oldukları ortaya çıktı.

2019 yılı Şubat ayında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekiplerinin adlıkları bir ihbar üzerine düzenledikleri operasyonda ZMZ 258 plakalı kiralık araçta yapılan aramada gümrüğe beyan edilmemiş 5 adet Bleu De Chanel marka parfüm ve 9 adet Tager marka kol saati bulunarak emare alındı. Polis Şubat ayında ileri soruşturmada zanlıların Girne’de kaldıkları otel odasında 40 adet Carrera marka kol saati ve Girne'de bulunan Mr. Pound isimli iş yerinden düşük fiyata aldıkları 19 adet Laghmanı Gold marka parfüm kutularının üzerine Duty Free etiketi yapıştırarak yüksek fiyatlara satış yaptıklarını tespit etmişti. Teminata bağlanarak serbest kalan zanlılar bu kez Mağusa ve Lefkoşa bölgesinde 4 farklı tarihte 21 parfüm ve 8 adet orijinal olmayan saatleri olduğundan yüksek fiyatlara satarak 4 kişiyi dolandırmakla suçlanıyor. Zanlıların 4 gün içerisinde orijinal olmayan ürünlerden toplam 6 bin 40 TL kazanç sağladıkları öğrenildi. Haklarındaki tutukluluk süresi dolan Hepbektaşoğlu ile Tolum dün yeniden yargıç karşısına çıkarıldı.

“Dolandırıcılık” ve “Gümrüksüz mal tasarrufu” suçlamaları ile haklarında yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından zanlılar tutuklu yargılanmak üzere 20 günü geçmeyecek şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

TUTUKLULUK SÜRESİNDE ŞİKAYETÇİ SAYISI DA DOLANDIRDIKLARI MİKTAR DA ARTTI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Osman Üreten mahkemede verdiği ifadesinde, zanlıların 12, 13, 18 ve 24 Nisan 2019 tarihlerinde olmak üzere toplam 4 günde Mr. Pound isimli iş yerinden 9 TL’ye satın aldıkları parfümleri ve Türkiye’den getirdikleri erkek kol saatleri üzerine Duty Free etiketi ve Euro fiyat belirten etiketler yapıştırdığını kaydetti. Üreten zanlıların, Mağusa’da sakin Mert Muhtaroğlu’na 3 parfüm 1 adet kol saatini 550 TL, Mağusa’da sakin Tolga Ruhi’ye 6 adet parfüm ve 2 adet saati bin 580 TL’ye, Lefkoşa’da Mehmet Uzmanlar’a 9 adet parfüm ve 4 adet saati 3 bin 600 TL’ye, yine Mağusa’da sakin Abdurrahman Korkut’a 3 adet parfüm ve 1 adet kol saatini 310 TL’ye satmak sureti ile söz konusu şahısları dolandırdıklarını açıkladı.

Zanlıların 14 Şubat 2019 tarihinde aynı suçun benzerini Lefkoşa’da işleyerek teminata bağlandıklarını ifade eden Üreten, zanlıların bu suçu Türkiye ve Dubai’ye gideceklerini söyleyerek söz konusu şahısları kandırdıktan sonra dolandırdıklarını kaydetti.

Zanlıların teminata bağlı olmalarına rağmen benzer suçları işlemeye devam ettikleri için suç işlemeye meyilli olduklarını söyleyen Üreten, zanlıların ülkeye 30 Ocak tarihinde 90 ünlük vize ile geldiklerini ve ülkede başka hiç bağlarının bulunmadığını ifade ederek zanlıların yargılanma aşamasında hazır bulunmalarını temin etmek maksadı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

2016'da kardeşinin kimliğine bürünüp KKTC'ye geldi, 3 yıl sonra tutuklandı
image Türkiye'de yaşayan kardeşinin kimliği ile 2016 yılında Mağusa Limanı'ndan KKTC'ye giriş yapan Ersoy Gümüş 3 yıl sonra İskele'de tespit edilerek tutuklandı.
Uyuşturucu ziraat etmekle suçlanan Sevdalı 4 gün daha tutuklu kalacak
image Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulanarak, hint keneviri türü uyuşturucu madde ziraati yaptığı gerekçesi ile tutuklanan Şevket Sevdalı'nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıl...
Kundaklama zanlılarının biri tutuklu biri tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da alacağı olduğu gerekçesi ile eski patronuna ait aracı yanıcı madde dökerek ateşe veren Serdar Ağaçdalı ile suç ortağı Mustafa Ünlü hakkındaki soruşturma tamamlandı.