Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 8 Mayıs 2019, Çarşamba 15:53
banner

Lord davasında Bensen ile Varol gerginliği: "Tek derdiniz medyatik olmak" 

Lord davasında Bensen ile Varol gerginliği: Tek derdiniz medyatik olmak Bilge Lord'un Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen davasında Varol ve Bensen arasında gerginlik yaşandı.
Paylaş  
5
4
4
0

Kıbrıs Postası – Emel Doğan 

7 yaşındaki oğlunu öldürmekten yargılanan Bilge Lord’un bugün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen davasında, Avukat Mehmet Bensen ve Başsavcı Yardımcısı Muavini Ahmet Varol arasında gerginlik yaşandı. 

Gerçekleşen davada Bensen, Varol ve tanık olan Polis Memuru Hamza Tarman’ın Bilge Lord ile annesine ait telefon kayıtlarını ortaya çıkarmasına tepki göstererek Varol’un hukuka aykırı davrandığını ve suç işlediğini söyledi. Bensen, “özel hayatın gizliliği” yasasına vurgu yaparak Varol ile Tarman’ın ses kayıtlarını ortaya çıkarmaları ile kendisini, Çakıcı’yı ve Lord’u rencide ettiğini de iddia etti.

Öte yandan Bensen,  Ağır Ceza Mahkemesi’nin kayıtların dinlenmesine izin verenler ve Savcı Ahmet Varol hakkında soruşturma başlatmasını talep etti. 

Savcı Ahmet Varol’u medyatik olmakla suçlayan Bensen, “önceki davada bir insanın onuru rencide olmuştur. Bu davada yargılanan ne Çakıcı ne de ben değilim. Sanığın yargılandığı davada biz rencide edildik” sözlerini kullandı. 

Varol: “Tek derdi gündeme gelmek başka bir amacı yok” 

Bunun üzerine mahkeme huzurunda cevap veren ve Bensen’in hiçbir yasal dayanağı bulunmadığını belirten Varol, “Bensen özel hayatın gizliliğine dikkat çekerken bazı maddeleri görmezden gelerek atlamış. Biz savcılık olarak işlenen cinayeti tüm olguları ile aktarmak için buradayız. Bizim görevimiz medyatik olmak değil, 7 yaşındaki oğlunu öldürmüş bir kadının, mahkeme huzuruna tüm olgular aktarıldıktan ve dinlendikten sonra ceza almasıdır” dedi. 

Varol: “Bensen kendi koyduğu teşhis ve şahadet ile çelişiyor" 

Başsavcı Yardımcısı Muavini Ahmet Varol, “mahkeme huzurunda Adli Psikiyatr Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çakıcı’nın dinlendiği gibi diğer doktorlar da dinlenecektir. Beni medyatik olmakla suçlayan Bensen sosyal medya hesaplarından dava süreci devam ederken yazılar yazıp paylaşırken, Çakıcı ise dava ile ilgili gazetelere demeç verirken bu durumda ben mi medyatik oluyorum? Yasa gereği yargılanma aşamasında avukat temin edilebilir fakat Bensen, bu dava için daha alt mahkemeden Ağır Ceza Mahkemesi’ne taşınmadan gönüllü avukat oldu. Bensen ön plana çıkmak ve medyatik olmak için bu işi aldı. Bensen, söylenilenlerden incindiklerini söylüyor ama bu sözleri ben değil sanık Bilge Lord annesi ile yaptığı konuşmada söyledi.” ifadelerini kullandı. 

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer huzurunda gerçekleşen davada Başkan Fadıl Aksun, davayı Avukat Mehmet Bensen’in müracaat kararının da açıklanacağı 16 Mayıs Perşembe gününe erteledi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

2016'da kardeşinin kimliğine bürünüp KKTC'ye geldi, 3 yıl sonra tutuklandı
image Türkiye'de yaşayan kardeşinin kimliği ile 2016 yılında Mağusa Limanı'ndan KKTC'ye giriş yapan Ersoy Gümüş 3 yıl sonra İskele'de tespit edilerek tutuklandı.
Uyuşturucu ziraat etmekle suçlanan Sevdalı 4 gün daha tutuklu kalacak
image Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulanarak, hint keneviri türü uyuşturucu madde ziraati yaptığı gerekçesi ile tutuklanan Şevket Sevdalı'nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıl...
Kundaklama zanlılarının biri tutuklu biri tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da alacağı olduğu gerekçesi ile eski patronuna ait aracı yanıcı madde dökerek ateşe veren Serdar Ağaçdalı ile suç ortağı Mustafa Ünlü hakkındaki soruşturma tamamlandı.