Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 14 Mayıs 2019, Salı 07:35
banner

Paketçi kılığında gece kulübüne girip, gece kulübünün sahibini darp etti

Paketçi kılığında gece kulübüne girip, gece kulübünün sahibini darp ettiHanedan Gece Kulübü işletmecisi Yılmaz Taşkın'ın gece kulübü içerisindeki odasına, paketçi kılığında girip, ciddi şekilde darp eden Muhammed Tusün'e 18 ay, Afdin Türkmen'e ise 8 ay hapis cezası verildi.
Paylaş  
3
4
3
0

Kıbrıs Postası – Emel Doğan

Abisi ile husumeti olduğu gerekçesiyle olayı planlayan ve 16 Haziran 2018 tarihinde de Lefkoşa’da Hasan Diyar’ı iki ayrı bıçakla sol baldırından yaralayan 22 yaşındaki Muhammed Tusün’un kefalete bağlıyken, bu suçu işlemesi aleyhine değerlendirildi.

Mahkeme, sanığa 18 ay hapis cezasının yanı sıra, üç yıl süreyle sulh ve sukünü koruyacağı, benzeri suç işlemeyeceğine dair imzaladığı 5 bin TL’lik kefalet senedine de el konulmasına emir verdi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün gerçekleşen duruşmada kararı okuyan Yargıç TemaySağer, sanıkların 22 Ocak’ta Hanedan Gece Kulübü’ne giden iki sanığın Yılmaz Taşkın’a ait odanın kapı kilidi üzerindeki 7.50 TL’lik anahtarı sirkat edip, Taşkın’a “Bağırma, sesini çıkarırsan öldürürüm seni” diyerek tehdit edip, ciddi şekilde darp ettiklerini ve sanıkları aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkûm ettiklerini belitti.

Sanıkların işledikleri geceleyin ev açma suçunun 10 yıla, İkametgâhtan sirkat suçunun 5 yıla, ciddi darp ve şiddet kullanma tehdidi suçunun 3 yıla, mülke tecavüz suçunun 2 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne aktaran Sağer, sanık Muhammed Tusün’un askıda benzeri bir davası olduğuna da vurgu yaptı.

Sanıkların mahkûm olduğu geceleyin ev açma ve ikametgâhtan sirkat suçunun ciddiyeti ile yaygınlığına ve bu tür suçların toplumun huzurunu kaçırdığına değinen Sağer, “Ciddi darp, yaralama ve adam öldürme” ile “Geceleyin ev açma ve ikametgâhtan sirkat” suçlarının en yaygın suç tipini oluşturduğuna vurgu yaptı.

Öte yandan yaygın ve vahim suçlarda kamu yararının dikkate alınması gerektiğine değinen Sağer, bu tür suçları işleyenlere ve işleme eğiliminde olanlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini belirtti.

Sanığın suçu önceden planlamasının suçun vahametini artırdığına vurgu yapan Sağer, olayın oluş şekline bakıldığında sanık Muhammed Tusün’un ağabeyi ile müştekinin husumeti olduğuna ve sanığın paketçi kılığına girip, diğer sanıkla müştekinin odasına girip, konu suçları işlediklerine değindi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Hüdaverdi Ulunay ve Yargıç TemaySağer huzurunda gerçekleşen davada Sağer, sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, Muhammed Tusün’a 18 ay, Afdin Türkmen’e 8 ay hapis cezası verildiklerini açıkladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akacan'ın davası 13 Haziran'a ertelendi
image Korumaları Vasıf Gurbanov ve Orçun Özorçun ile birlikte mekan basıp adam dövdükleri yönünde hakkında "ciddi darp" ve "vahim zarar" davası bulunan Bulut Akacan'ın davası 13 Haziran'a ertelendi. Akacan, verilen günde it...
TPS Araç Takip Sistemleri adlı işyerine silahlı saldırı!
image Beylerbeyi'nde faaliyet gösteren TPS adlı işyerine silahlı saldırı düzenlendi.
İstinaf iki ayrı karar okudu: Bulut Akacan Ağır Ceza'da yargılanacak
image Girne Kaza Mahkemesi'nin, Akacan davasının ağır cezada yargılanma kararına karşılık istinafa başvuran Akacan’ın istinaf isteği bugün gerçekleşen duruşma ile reddedildi.