Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 16 Mayıs 2019, Perşembe 15:15
banner

Teşkilattan ihraç edilen Özbayrak: "Bana terör örgütü üyesi olarak bakılması onurumu zedeledi"

Teşkilattan ihraç edilen Özbayrak: Bana terör örgütü üyesi olarak bakılması onurumu zedelediFETÖ/PDY Örgütlerine üyelik nedeniyle teşkilattan ihraç edilen polis müfettişi Ali Özbayrak'ın ara emri başvurusu bugün görüşüldü. Özbayrak, mağdur olduğunu söyledi.
Paylaş  
4
6
4
0

Kıbrıs Postası - Emel Doğan 

FETÖ/PDY Terör Örgütü soruşturması kapsamında terör örgütüne üyelikten dolayı teşkilattan ihraç edilen Ali Özbayrak’ın yaptığı ara emri başvurusu bugün görüşüldü. 

Yargıç Beril Çağdal huzurunda gerçekleşen davada polis müfettişi Ali Özbayrak ve avukatı Hasan Yücelen hazır bulundu. 

Kendisinden istenilen savunmanın hukuk sistemine uygun olmadığını ve savunma yapmak için yeterli kanıtlar bulunmadığını ifade eden Özbayrak, “Polis Genel Müdürlüğü’nden gittiğim piknikler, yurtdışı seyahatleri ve sohbetlerden ötürü savunma yapmam gerektiğini belirten bir yazı gönderdiler. Biz de 2 Nisan günü avukatımla birlikte ithamların açık olmaması sebebi ile savunma yapılmasının güç olduğunu ve savunma yapamayacağımızı belirttik” dedi. 

“28 YILDIR EMEK VERDİĞİM MESLEĞİM VE ONURUM ZEDELENDİ” 

Teşkilattan 7 Mayıs’ta ihraç edilen ve bu durumun ailesiyle çocuklarını kötü etkilediğini aktaran Özbayrak, “100 Bin TL borcum ve bakmakla yükümlü olduğum bir ailem var. Toplum tarafından terör örgütü üyesi olarak gözükmek 28 yıldır emek verdiğim mesleğimi ve onurumu zedelemiştir” ifadelerini kullandı. 

Toplumun kendisine terör örgütü üyesi olarak bakmasının ailesini de kötü etkilediğini belirten Özbayrak, “7 Mayıs’ta teşkilattan atılarak mağdur oldum ve davaya konu kararın, dava sonuna kadar yürütmesinin durdurulmasını talep ediyorum” dedi. 

Lefkoşa İdare Mahkemesi’nde Yargıç Beril Çağdal huzurunda gerçekleşen davada, ara emri prensipleri ışığında tek taraflı ara emri verilmeden, davalıların da görüşü alınmak üzere istidanın davalılara tebliğ edilmesine emir vererek, davayı görüşülmek üzere 20 Mayıs gününe erteledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

TPS Araç Takip Sistemleri adlı işyerine silahlı saldırı!
image Beylerbeyi'nde faaliyet gösteren TPS adlı işyerine silahlı saldırı düzenlendi.
İstinaf iki ayrı karar okudu: Bulut Akacan Ağır Ceza'da yargılanacak
image Girne Kaza Mahkemesi'nin, Akacan davasının ağır cezada yargılanma kararına karşılık istinafa başvuran Akacan’ın istinaf isteği bugün gerçekleşen duruşma ile reddedildi.
Eski kız arkadaşının patronunu bıçakla öldürmekle tehdit etti
image Mağusa Polis Müdürlüğü park yerinde Nedim Güler'e bıçak çekip öldürmekle tehdit ettiği gerekçesi ile suçüstü tespit edilip tutuklanan Abdullah Tiken turist vizesi bitmek üzere olduğu için tutuklu yargılanmak üzere cez...