Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 16 Mayıs 2019, Perşembe 15:15
banner

Teşkilattan ihraç edilen Özbayrak: "Bana terör örgütü üyesi olarak bakılması onurumu zedeledi"

Teşkilattan ihraç edilen Özbayrak: Bana terör örgütü üyesi olarak bakılması onurumu zedelediFETÖ/PDY Örgütlerine üyelik nedeniyle teşkilattan ihraç edilen polis müfettişi Ali Özbayrak'ın ara emri başvurusu bugün görüşüldü. Özbayrak, mağdur olduğunu söyledi.
Paylaş  
4
6
4
0

Kıbrıs Postası - Emel Doğan 

FETÖ/PDY Terör Örgütü soruşturması kapsamında terör örgütüne üyelikten dolayı teşkilattan ihraç edilen Ali Özbayrak’ın yaptığı ara emri başvurusu bugün görüşüldü. 

Yargıç Beril Çağdal huzurunda gerçekleşen davada polis müfettişi Ali Özbayrak ve avukatı Hasan Yücelen hazır bulundu. 

Kendisinden istenilen savunmanın hukuk sistemine uygun olmadığını ve savunma yapmak için yeterli kanıtlar bulunmadığını ifade eden Özbayrak, “Polis Genel Müdürlüğü’nden gittiğim piknikler, yurtdışı seyahatleri ve sohbetlerden ötürü savunma yapmam gerektiğini belirten bir yazı gönderdiler. Biz de 2 Nisan günü avukatımla birlikte ithamların açık olmaması sebebi ile savunma yapılmasının güç olduğunu ve savunma yapamayacağımızı belirttik” dedi. 

“28 YILDIR EMEK VERDİĞİM MESLEĞİM VE ONURUM ZEDELENDİ” 

Teşkilattan 7 Mayıs’ta ihraç edilen ve bu durumun ailesiyle çocuklarını kötü etkilediğini aktaran Özbayrak, “100 Bin TL borcum ve bakmakla yükümlü olduğum bir ailem var. Toplum tarafından terör örgütü üyesi olarak gözükmek 28 yıldır emek verdiğim mesleğimi ve onurumu zedelemiştir” ifadelerini kullandı. 

Toplumun kendisine terör örgütü üyesi olarak bakmasının ailesini de kötü etkilediğini belirten Özbayrak, “7 Mayıs’ta teşkilattan atılarak mağdur oldum ve davaya konu kararın, dava sonuna kadar yürütmesinin durdurulmasını talep ediyorum” dedi. 

Lefkoşa İdare Mahkemesi’nde Yargıç Beril Çağdal huzurunda gerçekleşen davada, ara emri prensipleri ışığında tek taraflı ara emri verilmeden, davalıların da görüşü alınmak üzere istidanın davalılara tebliğ edilmesine emir vererek, davayı görüşülmek üzere 20 Mayıs gününe erteledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC'de izinsiz ikamet eden 3 kişi tutuklandı
image Suçla operasyonel mücadele çalışmaları kapsamında, KKTC'de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklandı.
Ahmad ve İnce'nin ölüm nedenleri kalp yetmezliği ve kalp krizi
image Turunçlu - Vadili anayolu üzerinde önceki gün bisiklet sürerken yaşamını itiren 70 yaşındaki Mümtaz Ahmad'ın ölüm sebebinin kalp yetmezliği olduğu bildirildi.
İş yerinin parasını ve cep telefonunu çalan şahıs tutuklandı
image Düzova'da bir iş yerinde çalışan D.H. (K- 24), 8 Ocak 2018 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında, iş yerine ait gıda ürünlerinin satışından tahsil ettiği 24 bin 540 TL nakit parayı ve iş yerine ait cep telefonunu iş ye...