Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 29 Mayıs 2019, Çarşamba 08:02
banner

Abonelerin sayaçlarında sahtekarlık yapan KIB-TEK çalışanı tutuklandı

Abonelerin sayaçlarında sahtekarlık yapan KIB-TEK çalışanı tutuklandıMağusa'da KIB-TEK Bölge Amirliği'nde elektrik teknisyeni Ali Dalkıran 2015 ile 2018 yılları arasında 14 abonenin sayaçlarında sahtekarlık yapıp 1 abonenin de elektrik borcunu yatırmak yerine sirkat ettiği gerekçesi ile tutuklandı.
Paylaş  
4
4
3
1

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa’da KIBTEK çalışanı Ali Dalkıran 14 abonenin sayaçları üzerinde sahtekarlık yaptığı gerekçesi ile 1 aboneden ise elektrik borcunu ödemek için aldığı 5 bin TL’yi kurum veznesine yatırmayarak sirkat ettiği tespit edildi. Yapılan şikayet üzerine polis tarafından tutuklanan Dalkıran dün “ Evrak sahteleme”, “Sahtelenmiş evrakı tedavüle sürme”, “Emanetçi tarafından sirkat” ve “Görevini kötüye kullanma” suçlaması ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme polisin yürüttüğü soruşturmanın selameti açısından zanlı Ali Dalkıran’ın 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

POLİS SORUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Ersoy Saydağ mahkemede verdiği ifadesinde, zanlının 2015- 2018 yılları arasında KIBTEK Gazimağusa Bölge Amirliği’nde Elektrik Teknisyeni olarak görev yaptığı sırada 14 abonenin sayaçları üzerindeki aylık tüketim miktarlarını normal tüketim miktarından daha az olarak el bilgisayarına girip faturalanmasını sağladığını kaydetti. Ayrıca zanlının yine 14 abonenin sayaçları değiştikten sonra sayaç montaj ve değişim belgesine sayaçların üzerindeki tüketim miktarını düşük yazıp kuruma vermek sureti ile evrak sahteleme, tedavüle sürme ve görevini kötüye kullanma suçlarını işlediğini belirten Saydağ, 1 aboneden de elektrik borcuna yatırmak için aldığı yaklaşık 5 bin TL’yi şahsın borcuna yatırmayıp sirkat ettiğini belirtti. Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın yeni başladığına dikkat çeken Saydağ, zanlı Ali Dalkıran’ın 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
29 Mayıs 2019, Çarşamba
Realist         - Gazimağusa
Facebook profil resmine bakın :)

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Haspola'ta balıkçı teknesi çalındı
image Haspolat’ta Mustafa İşlek’e ait balıkçı teknesinin çalındığı bildirildi.
Polis göz açtırmadı, adım adım sokaklarda dolaştı
image Artan suç olaylarından ve izinsiz ikametlerden dolayı polis ekipleri denetimlerini sıklaştırdı, ülke genelinde, önceki gece yapılan denetimlerde toplamda 13 kişi tutuklandı .
Polis asayiş denetimlerinde 13 kişiyi tutukladı
image Polis ekipleri dün gece 21.00-01.00 saatleri arasında Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt’ta asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirdi.