Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 31 Mayıs 2019, Cuma 11:15
banner

Dilenci sayısı artıyor: 3 dilenci daha tutuklandı

Dilenci sayısı artıyor: 3 dilenci daha tutuklandıLefkoşa'da dilenen Yıldız Efesoy, Gülay Er ve Feride Arslan tutuklanarak, bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Paylaş  
5
7
5
3

Kıbrıs Postası - Emel Doğan

Lefkoşa’da polis ve LTB ekipleri tarafından dün suçüstü yakalanan 2 kişinin ardından bugün de 3 dilenci yakalanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede meseleyle ilgili olarak olguları aktaran Polis memuru İzlem Civisilli, Huzurda bulunan zanlı Feride Arslan’ın dün sabah saat 11.30 raddelerinde Lefkoşa'da, Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde ailevi ihtiyaçlarından dolayı paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek vatandaşlardan para dilendiği esnada Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri tarafından tespit edildiğini aktardı.

Aynı gün zanlının gönüllü bir ifade vererek işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini belirten Civisilli,  TC vatandaşı olan zanlı iki çocuk annesi ve KKTC'de turist statüsünde olduğunu söyledi.

Civisilli, zanlı Yıldız Efesoy’un 30.05.2019 tarihinde saat 13.30 raddelerinde Lefkoşa, Girne Caddesi üzerinde bulunan vatandaşlara ihtiyaçlı olduğunu söyleyerek mendil satmaya çalışıp para dilendiği sırada, o esnada devriyede bulunan Cürümleri Önleme Şubesinde görevli bir polis ekibi tarafından tespit edilerek suçüstü olarak tutuklandığını belirtti.

Civisilli, zanlının aynı gün gönüllü bir ifade vererek işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini söyledi.

Civisilli, zanlının TC vatandaşı olup, aynı gün zanlının muhaceret kayıtlarında yapılan kontrollerde, 29 Mayıs 2019 tarihinden itibaren KKTC'de ikamet izinsiz olarak kaldığının tespit edildiğini anlattı.

Civisilli, zanlı Gülay Er’in dün saat 13.30 raddelerinde Lefkoşa, Girne Caddesi üzerinde bulunan vatandaşlara ihtiyaçlı olduğunu söyleyerek mendil satmaya çalışıp para dilendiği sırada, o esnada devriyede bulunan Cürümleri Önleme Şubesinde görevli bir polis ekibi tarafindan tespit edilerek suçüstü hali gereği tutuklandığını anlattı.

Civisilli, zanlının TC vatandaşı olup, KKTC'de turist statüsünde bulunduğunu söyledi.

Mesele ile ilgili başlatılan tahkikatların tamamlandığını belirten Civisilli, zanlıların davalarında hazır bulunmasını sağlamak için tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, üç zanlının da 20 günü aşmayan süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
13
 
2
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Mayıs 2019, Cuma
Hasan         - Girne
Hade Zartoglu gibi bunlarida vatandas yapin,neyi beklersiniz,zaten bubaniz ne derse yapasiniz onu yapacaksiniz artik yoksa mamma yok deycek size.

31 Mayıs 2019, Cuma
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Giden Turk, gelen Turk. Giden Mehmet, gelen Mehmet. Bir zamanlarin buyuk bir Turku boyle soylediydi. Ne gizarsiniz? Basacaksiniz bagriniza! Daha bu hicbirsey. Daha neler gelecek basimiza eger bu TC hegamonyasini durdurmazsak!

31 Mayıs 2019, Cuma
Mehmet         -

banner
banner
banner
banner
banner

KKTC'de izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen 3 kişi tutuklandı
image Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler sonucunda ülkede izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen 3 kişi tutuklandı.
Lefkoşa, Mağusa ve Girne'de hırsızlık...
image 3 bölgede yaşanan hırsızlık olaylarında 4 kişi tutuklandı...
Çatalköy'de eve giren hırsızı ev halkı yakaladı...
image Çatalköy’de bir eve hırsızlık için giren kişi, ev halkı tarafından suçüstü yakalandı.