Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 1 Haziran 2019, Cumartesi 09:30
banner

12 kaçak Bangladeşli, kaçak olarak Türkiye'ye gitmek isterken yakalandı

12 kaçak Bangladeşli, kaçak olarak Türkiye'ye gitmek isterken yakalandıKaplıca'dan kaçak yollarla Türkiye’ye gitmek isterken yakalanan 12 Bangladeşli tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, onların kaçmasına yardımcı oldukları gerekçesi ile haklarında soruşturma yürütülen Ammar Bakkour ile Ömer Yıldızdal teminatla serbest bırakıldı.
Paylaş  
2
2
2
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Kaplıca bölgesinden geçtiğimiz günlerde sürat teknesi ile kaçak olarak Türkiye’ye kaçmak isterken polis operasyonu ile tespit edilip tutuklanan 12 Bangladeş uyruklu şahıs tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Ülkede izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen 12 Bangladeşli yargılanıncaya dek 15 günü geçmemek şartı ile cezaevine gönderilirken, söz konusu şahısların Kaplıca’dan kaçak olarak Türkiye’ye gitmelerine yardımcı olduğu gerekçesi ile haklarında soruşturma yürütülen Ammar Bakkour ile Ömer Yıldızdal tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

KKTC HARİCİNE ÇIKARILMAK İSTENİRKEN YAKALANDILAR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Serkan Cecer mahkemede verdiği ifadesinde, 11 zanlının 27 Mayıs 2019 tarihinde 22:15’te Kaplıca’da köyün 1 km doğusunda KKTC’de liman olmayan bir yerden KKTC haricine çıkartılmak istendikleri bir sırada tespit edilerek tutuklandıklarını açıkladı. Cecer yapılan soruşturmada Bangladeşli zanlıların tümünün ülkede izinsiz ikamet ettiklerinin tespit edildiğini açıkladı. 29 Mayıs 2019 tarihinde zanlıların İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılarak haklarında 2 gün tutukluluk süresi temin edildiğini anımsatan polis memuru Cecer, yürütülen soruşturma kapsamında zanlılardan birinin ise Girne’de tespit edilerek tutuklandığını kaydetti. Zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Cecer, ülkede izinsiz ikamet eden zanlıların yargılanıncaya dek cezaevine gönderilmesini talep etti.

1 KİŞİ DAHA ARANIYOR

Polis memuru Cecer, zanlı Ammar Bakkour ile Ömer Yıldızdal’ın yürütülen soruşturmada 12 Bangladeşli şahsın kaçak olarak Türkiye’ye kaçmasında yardımcı olduklarının tespit edildiğini açıkladı. Zanlı Yıldızdal’ın polise gönüllü ifade verdiğini belirten Cecer,  Yıldızdal’ın Ammar Bakkour ve henüz tespit edilemeyen bir şahıs ile birlikte anlaşıp Bangladeşli şahısların Türkiye’ye kaçmasına yardımcı oldukları yönünde itirafta bulunduğunu açıkladı. Zanlı Bakkour’un açık ifade vererek hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini kaydeden Cecer, Bangladeşli şahısların bazılarının da verdiği ifadede zanlı Ammar Bakkour’u olay gecesi bölgede gördüklerini kaydetti. Polis memuru Cecer zanlıların taşınacağı sürat teknesinin henüz emare alınamadığını kaydederken, polis ekiplerinin söz konusu sürat teknesinin aynı akşam Türkiye’ye kaçtığını tespit ettiği öğrenildi. Zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Cecer, Yıldızdal ile Bakkour’un teminata bağlanmasını talep etti.

YILDIZDAL İLE BAKKOUR TUTUKSUZ YARGILANACAK

Mahkeme 12 Bangladeşli şahsın ülkede izinsiz ikamet ettiklerini göz önünde bulundurarak yargılanıncaya dek 15 günü geçmemek şartı ile cezaevine gönderilmelerine karar verdi. Zanlı Yıldızdal ile Bakkour’un ise yurt dışına çıkışını yasaklayan mahkeme zanlıların seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi. Zanlıların haftanın 1 günü ispatı vücutta bulunmalarına karar veren mahkeme KKTC vatandaşı 1’er kefilin zanlılar lehine 10’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına karar verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC'de izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen 3 kişi tutuklandı
image Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler sonucunda ülkede izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen 3 kişi tutuklandı.
Lefkoşa, Mağusa ve Girne'de hırsızlık...
image 3 bölgede yaşanan hırsızlık olaylarında 4 kişi tutuklandı...
Çatalköy'de eve giren hırsızı ev halkı yakaladı...
image Çatalköy’de bir eve hırsızlık için giren kişi, ev halkı tarafından suçüstü yakalandı.