Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 19 Haziran 2019, Çarşamba 07:30
banner

KIB-TEK vurgununda meblağ 592 bin 675 TL'ye yükseldi, çalışanlar tutuksuz yargılanacak

KIB-TEK vurgununda meblağ 592 bin 675 TL'ye yükseldi, çalışanlar tutuksuz yargılanacakKIB-TEK Mağusa Şubesi'nde meydana gelen vurgun ile ilgili inceleme devam ediyor. Kurum hesaplarına yatırılmayıp sirkat edilen meblağ 592 bin 675 TL’ye yükseldi. Şüpheli olarak tutuklanan kurum çalışanları Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü ise soruşturmaya etki etme olasılıkları kalmadığı gerekçesi ile teminatla serbest bırakıldı.
Paylaş  
8
8
8
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

KIB-TEK Mağusa Şubesi’nde 2016-2019 yılları arasında meydana geldiği ortaya çıkan vurgun ile ilgili 1 Ocak 2017 ile 11 Haziran 2019 tarihleri arasındaki inceleme tamamlandı. Yapılan incelemeler sonucunda kurumun pay point sisteminden alınarak bankaya yatırılması gereken ancak sirkat edildiği tespit edilen meblağ 592 bin 675 TL’ye yükseldi.

Öte yandan kuruma ait paraları sirkat ettikleri iddiasıyla tutuklanan zanlı Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözüise tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Vurgun ile ilgili kurum tarafından incelemeler devam ederken, polisin soruşturması da devam ediyor ancak zanlılar, yürütülen soruşturmaya etki etme olasılıkları kalmadığı gerekçesi ile teminata bağlandı. Mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiren Gürmanoğlu ile Tanözü, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

2016 YILI DA ARAŞTIRILACAK

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Osman Üreten mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü’nün “Kamu görevlisi tarafından sirkat” suçundan methaldar olduklarını açıkladı. Zanlıların1 Ocak 2017 ile 11 Haziran 2019 tarihleri arasında KIB-TEK Mağusa Şubesi’nde pay point sisteminden yatırılan 592 bin 675 TL nakit parayı bankaya yatırmadıklarını belirten Üreten, zanlıların yapılan şikayet üzerine tutuklandığını ve kurum tarafından incelemelerin devam ettiğini açıkladı. Miktarın artabileceğini belirten Üreten, soruşturmanın devam ettiğini ancak zanlıların yürütülen soruşturmaya etki etme olasılıklarının kalmadığını ifade etti. Bir tek zanlı Tanözü’nün gönüllü ifade verdiğini kaydeden Üreten, Tanözü’nün ifadesinde pay point sisteminin işleyişini anlattığını kaydederken, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan zanlı Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü’nün yurt dışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi. Zanlıların 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmasına karar veren İnan, KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalamasına ve zanlıların haftanın 1 günü ispatı vücutta bulunmasına karar verdi. Mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiren zanlılar serbest bırakıldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
1
 
1
 
1
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da balıkçı barınağı yakınlarında bulunan ölü kadının kimliği belirlendi
image Lapta'da deniz içinde ölü bulunan kadının kimliği tespit edildi.
Owoyale cinayeti zanlıları 8 gün daha tutuklu kalacak
image Lefkoşa'da öldürüldükten sonra arabasının bagajında battaniyeye sarılı olarak bulunan Obasanje Adeola Owoyale cinayeti ile ilgili olarak tutuklanan 11 kişi hakkındaki tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı. Polis mahke...
Uyuşturucudan tutuklandılar, üzüm bağlarını kontrol ettiklerini iddia ettiler
image Akıncılar'da askeri devriye sırasında bir araçtan yere paket attıkları tespit edilen Hüseyin Erseyis, Hasan Hüseyin Canit ve Halil İsan Zorba tutuklandı. Polis yaptığı kontrolde araçtan atıldığı tespit edilen çorapta ...