Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 12 Ağustos 2019, Pazartesi 16:33
banner

Aylardır aranan Veysi Çelik, kaçmak isterken yakalandı

Aylardır aranan Veysi Çelik, kaçmak isterken yakalandıMağusa'da 2019 yılı Haziran ayı içerisinde bir avukat ofisinin kurşunlanması olayında gelişme yaşandı.  Kurşunlama olayının azmettiricisi olduğu iddia edilen Veysi Çelik ile suç ortakları olduğu iddia edilen Yaşar Ocak, Harun Deniz Bektaş ve Sajid Masood Mohammad Bata, Narkotik polisinin başarılı operasyonu sonucu tutuklandı.
Paylaş  
21
23
21
1

banner

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa’da 2019 yılı Haziran ayı içerisinde Themis Centre isimli iş merkezinde bulunan bir kadın avukata yönelik kurşunlama olayında gelişme yaşandı. Söz konusu olayın azmettiricisi ve olayda tetikçi olduğu gerekçesi ile tutuklanan Serhat Tokur’u azmettirdiği iddia edilen Veysi Çelik, kaçmaya çalışırken yakalandı.  Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen başarılı operasyon sonucunda Balalan Balıkçı Barınağı’ndan tekne ile yasadışı yollardan kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakalanan Veysi Çelik, ve Çelik’in kaçmasına yardımcı oldukları ileri sürülen Harun Deniz Bektaş, Yaşar Ocak ve Sajid Masood Mohammad Bata da yakalanarak tutuklandı.

Yasa dışı yollardan yurtdışına kaçmaya çalışan Veysi Çelik'i almaya geldiği tespit edilen bot ise yakalanamayarak kaçmayı başardı.

Zanlılar bugün polisin yoğun güvenlik önlemleri çerçevesinde Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılırken haklarında 3 gün tutukluluk süresi temin edildi.

Geçmiş yıllarda da adı ülkemizde birçok şiddet olaylarına karışan sabıkalı zanlı Veysi Çelik, mahkemede avukatına yaptığı beyanında, “Ben sıktırırsam kan dökülür. Cama çerçeveye sıktırtmam. Benim adamlarım ateş ederse kan döker kan söyle bunu da mahkemeye” şeklinde konuşarak kan dondurdu.

KAÇIYORKEN, NARKOTİK EKİPLERİ YAKALADI

Olayın soruşturmasını yürüten polis subayı Müfettiş Muavini Halil Seven mahkemede verdiği ifadesinde, 1 Haziran 2019 tarihinde saat 03:15 raddelerinde Mağusa’da faaliyet gösteren “Themis Centre” isimli binanın güneye bakan camına Serhat Tokur tarafından 3 el ateş edildiğini anımsattı. Yürütülen soruşturma çerçevesinde, birçok ifade, telefon dökümü ve kamera görüntülerinin alındığını söyleyen Seven, olay ile ilgili zanlı Serhat Tokur ile birlikte, Ramazan Cihan Timur, İsmet Sezener ve Metin Güler’in daha önce suçla bağlantısının tespit edilip tutuklandığını ve mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandığını söyledi. Seven, zanlı Tokur, Timur ve Sezener’in halen hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde bulunduğunu, Güler’in ise teminatla serbest kaldığını anımsattı.

11 Ağustos 2019 tarihinde ise Veysi Çelik’in kanunsuz yollardan yurt dışına kaçacağı yönünde ihbar alan Narkotik polisi, düzenlediği operasyonda tekne ile yurt dışına kaçmayı planlayan zanlı Veysi Çelik ve beraberindeki zanlılar Harun Deniz Bektaş, Yaşar Ocak ve Sajid Masood Mohammad Bata’yı Balalan Limanı’nda kıskıvrak yakalayarak tutukladı. 

ZANLILARIN TÜMÜ SUÇLAMALARI REDDETTİ

Tutuklanan zanlılardan 3’ünün gönüllü ifade verdiğini söyleyen polis subayı Seven, 1’inin ise sözlü beyanda bulunduğunu belirterek, zanlıların olay ile herhangi bir bağlantılarının olmadığını söylediklerini açıkladı. Zanlıların tasarrufunda bulunan cep telefonlarının emare olarak alındığını ancak zanlıların telefonlarının şifrelerini vermediklerini belirten Seven, konu telefonlar ile ilgili telefon dökümü ve baz istasyonu bilgileri hakkında yazılar yazıldığını açıkladı. Zanlıların gerek kurşunlama gerekse zanlı Veysi Çelik’in saklanması suçu ile ilgili bağlantısı olup olmadığının araştırılacağını ifade eden Seven, telefon ve baz istasyonlarından çıkacak olan sonuca göre yeni zanlılar, tanıklar ve ulaşabilecekleri emareler olacağını belirtti. Seven, ayrıca mesele ile ilgili olarak hala aranan 1 kişi ve emarenin olduğunu açıkladı.  Yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ve giderek genişlediğini belirten Seven, 4 zanlının da 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
4
 
2
 
7
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Ağustos 2019, Pazartesi
Can batur         - Lefke

banner
banner
banner
banner

Eroin ithalinden yargılanan Celal Elal'a 7 yıl hapis!
image TIR ile eroin ithal eden Celal Elal, 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Akacan ve korumalarının darp davası 21 Ekim'e ertelendi
image İş insanı Akacan ve korumalarının yargılandığı darp davası 21 Ekim'e ertelendi.
Sahte vekaletname davası 24 Ekim'e ertelendi
image Girne'deki sahte vekaletname davası 24 Ekim'e ertelendi.