Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 23 Ağustos 2019, Cuma 13:46
banner

Girne'deki sahte evrak davasında Eminoğlu, Özbekoğlu ve Uğursöz'e ek tutukluluk

Girne'deki sahte evrak davasında Eminoğlu, Özbekoğlu ve Uğursöz'e ek tutuklulukSahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili yürütülen soruşturmada, Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz hakkında 6'şar gün ek tutukluluk emri verildi.
Paylaş  
11
12
11
0

Girne Postası - Burcu Ece Yılmaz

Sahte evrakla şahıslara ait mülkleri şirketine devrettiği iddia edilen iş insanı Mehmet Eminoğlu, sahte vekaletnameyi tasdiklediği öne sürülen tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve suçla bağlantısı olduğuna inanılan Yastech Ltd Direktörü Muammer Uğursöz bugün ek tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Tahkikatı yürüten polis memuru Halil Drangoz, 7 gün tutukluluk sürecinde Mehmet Eminoğlu ve Muammer Uğursöz’ün gönüllü olarak ek ifade verdiğini ve soruşturmanın genişlediğine dikkat çekti.

Zanlıların gönüllü ifadesinin ardından bu sabah 3 şirkette ve 2 daireye arama yapıldığını söyleyen Drangoz, birçok bilgisayar, printer ve belgenin emare olarak alındığını vurguladı.

Drangoz, tahkikatın başladığı tarihten itibaren 25 kişiden ifade alındığını ve alınması gereken yaklaşık 20 ifade daha olduğunu kaydetti.

Drangoz, toplamda 20 ve 4 dükkanın sahte evrakla devredildiğini tespit edildiğini aktardı.

Zanlılar hakkında yürütülen davada, 12 tane resmi evrak sahteleme, sahtelenmiş resmi evrakı tedavüle sürme, sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme, sahte davranışla kayıt temini ve sahtekarlıkla mal temini, 3 tane ise sahtekarlıkla para temini meselesinin bulunduğunu belirten Drangoz, sahte vekaletname ve şikayet sayısında da artış olduğunu bildirdi.

İncelenmesi gereken emareler ve alınması gereken ifadeler olduğunu söyleyen Drangoz, tahkikatın devam ettiğini ifade ederek, zanlılar hakkında 6 gün ek tutukluluk talep etti.

Yargıç Meltem Dündar zanlıların verdiği gönüllü ifadeyle soruşturmanın derinleştiğini, her 3 zanlının suçla bağlantısı olduğuna dikkat çekerek, zanlıların 6 gün ek süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
0
 
1
 
3
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Uyuşturucu ile yakalanan zanlılar tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da bir otel odasında Narkotik polisinin baskını sonucu 9 gr uyuşturucu madde ve içerisinde uyuşturucu madde olan sarma sigaralar ile yakalanan zanlı Hasan Sarı, Hüseyin Gör ve Şuayip Doğan hakkındaki soruşturma...
Bir kadına şiddet vakası daha... Sevgilisi olmadı diye öldürmekle tehdit etti...
image Mağusa’da 28 yaşındaki kadını kendisiyle sevgili olmadığı gerekçesi ile tehdit eden 61 yaşındaki Savaş Kadı tutuklandı.
Eroinle yakalanan Kırlar tutuklandı
image Mağusa'da aldıkları bir ihbarı değerlendiren Narkotik ekipleri Mehmet Kırlar'a ait ev ve araçta eroin türü uyuşturucu madde ele geçirildi. Kırlar tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı.