Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 21 Eylül 2019, Cumartesi 09:30
banner

Veysi Çelik ve suç ortakları yoğun güvenlik önlemi altında mahkemeye çıkarıldı

Veysi Çelik ve suç ortakları yoğun güvenlik önlemi altında mahkemeye çıkarıldıMağusa'da Haziran ayında bir avukata ait ofise yönelik yapılan silahlı saldırı olayının azmettiricisi olarak tutuklanan Veysi Çelik ve saldırıda çeşitli görevler üstlendikleri iddia edilen İsmet Sezener, Serhat Tokur ve Ramazan Cihan Timur’un davaları Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilecek.
Paylaş  
5
5
5
0

banner

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Adı kurşunlama ve yaralama dahil bir çok suça karışan son olarak ise Mağusa’da 1 Haziran 2019 tarihinde bir avukatın ofisine yönelik silahlı saldırı olayının azmettiricisi olarak tutuklanan Veysi Çelik ve saldırıda çeşitli görevler üstlendikleri iddia edilen İsmet Sezener, Serhat Tokur ve Ramazan Cihan Timur dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı bekleyen Veysi Çelik ve suç ortakları İsmet Sezener, Cihan Timur ile Serhat Tokur’un Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilecek olan davaları için mahkeme 27 Eylül tarihine tehir edildi.

İddia Makamı adına hazır bulunan Savcı Hasan Boşnak, evrakların büyük ölçüde hazır olduğu yönünde mahkemeye beyanda bulunurken, mahkemenin vereceği günde Çelik, Sezener, Tokur ve Timur aleyhindeki davaların Ağır Ceza Mahkesi’ne havale etmeye hazır olacaklarını kaydetti.

Mahkeme, dosyaların Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilmesine olanak sağlanabilmesi açısından davanın 27 Eylül tarihine ertelenmesine karar verdi. Çelik’in cezaevinden mahkemeye sevki polisin yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşirken, mahkeme avlusunda da çok sayıda polis güvenlik önlemleri açısından hazır bekledi.

ADI DAHA ÖNCE BİRÇOK SUÇA KARIŞTI

Çelik’in ismi, “kundaklama”, “ağır yaralama”, “şiddet tehdidi”, “meskûn mahalde ateş açma” gibi birçok suça karıştı. Zanlı 2007 yılında KKTC’den ihraç edilirken, 2016 yılında Bakanlar Kurulu’yla ihracı kaldırılıp yeniden adaya döndü.  

Ekim 2017’de “telefonda tacizlik” suçlaması ile ifade vermek üzere çağrıldığı Girne Polis Müdürlüğü’nde olay çıkaran Çelik, polisleri ölümle tehdit ederek tutuklanırken,  hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilen Veysi Çelik, mahkeme emri ile 8 Aralık 2017 tarihinde ülkeden ihraç edildi.

Zanlı Çelik ikinci kez yeniden affedilerek ülkeye dönüş yaparken bu kez adı Girne’de ve Haziran 2019’da da Mağusa'da kurşunlama olaylarına karıştı. Olaylar yaşandığı sırada ise Çelik’in Güney Kıbrıs’ta olduğu ve azmettirici olarak suç ortaklarını yönettiği belirlendi. Yaşanan kurşunlama olayları ile ilgili uzun bir süredir aranan Çelik,  11 Ağustos 2019 tarihinde Beyarmudu’nda askeri yasak bölgeyi ihlal edip, ülkenin Kuzey’ine geçti.

Çelik Balalan Balıkçı Barınağı’ndan 12 Ağustos’ta yasadışı yollardan ülkeden kaçmak isterken Narkotik polisinin aldığı bir ihbar üzerine düzenlediği operasyonda tutuklandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Fuhuş zanlılarından biri cezaevine, diğeri teminatla serbest
image Girne’de fuhuştan tutuklanan zanlılardan Durmuş Yıldırım teminatla serbest kalırken, Ahmet Esen ise 1 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderildi.
2 üniversite öğrencisi uyuşturucu suçundan tutuklandı
image Mağusa'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda içici de satıcı da tespit edilerek tutuklandı.
Uyuşturucu operasyonunda bir öğrenci yurdunda sanal bahis tezgahı ortaya çıkt...
image Mağusa'da Narkotik polisinin bir öğrenci yurduna yaptıkları baskında yasa dışı kumar oynatıldığı tespit edildi 2 kişi tutuklandı, 2 kişi aranıyor...