Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
 
 
İrlanda Cumhurbaşkanı, Güney Kıbrıs'ta temaslarda bulundu
banner
banner
banner
banner
Mogherini'nin Hristodulidis'e mektubu yayınlandı
Mogherini'nin Hristodulidis'e mektubu yayınlandı Fileleftheros gazetesi, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’nin, Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis'e Maraş konusunda gönderdiği mektubu yayınladı.
Güney Kıbrıs ile Fransa deniz tatbikatı yapıyor
Güney Kıbrıs ile Fransa deniz tatbikatı yapıyor Rum Hükümeti Sözcüsü Prodromos Prodromu, tek yanlı olarak ilan edilen Rum "Münhasır Ekonomik Bölgesi" içerisinde, Fransa'yla ile birlikte bir deniz tatbikatı icra edilmekte olduğunu açıkladı.
Rum savunma zırhına ilişkin harcamalar düşük
Rum savunma zırhına ilişkin harcamalar düşük Rum Savunma Bakanlığı'nın 2020 yılı bütçesinde dahil olan teçhizat programlarına (savunma zırhı) ilişkin harcamaların Rum Milli Muhafız Ordusu'nun kroniklerindeki en düşük miktar olduğu belirtildi.
Doğrudan Ticaret Tüzüğü konusu haftaya netleşiyor
Doğrudan Ticaret Tüzüğü konusu haftaya netleşiyor DİSİ'nin Avrupa Parlamentosu'ndaki Milletvekili Lukas Furlas, Doğrudan Ticaret Tüzüğü konusunun, Çarşamba günü Brüksel'de yapılacak olan Liderler Zirvesi'nde netleşeceğini açıkladı.
Tusk'tan Anastasiadis'e tam destek
Tusk'tan Anastasiadis'e tam destek Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, dün Güney Kıbrıs ziyareti çerçevesinde "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis'le yaptığı görüşmede, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki enerji faaliyetleri konusunda Güney ...
Güney Kıbrıs'ta kamu personeli sayısı Eylül ayı itibariyle açıklandı
Güney Kıbrıs'ta kamu personeli sayısı Eylül ayı itibariyle açıklandı Güney Kıbrıs'ta kamuda çalışan personelin sayısının Eylül ayı itibariyle 51 bin 792 olduğu açıklandı.
Rum Enerji Bakanı Lakkotripis, EuroAsia Interconnector projesi hakkında açıklamalarda bulundu
Rum Enerji Bakanı Lakkotripis,  EuroAsia Interconnector projesi hakkında açıklamalarda bulundu Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis, İsrail, Güney Kıbrıs ve Yunanistan arasında, denizaltı kablo hattıyla, elektrik bağlantısı sağlayacak olan EuroAsia Interconnector projesi hakkında açıklamalarda bulundu.
Rum Meclisi'nden Maraş konusunda karar
Rum Meclisi'nden Maraş konusunda karar Rum Meclisi'nin, ileri sürdükleri "Maraş'taki Türk faaliyetlerini" kınayan bir kararı, oy birliğiyle benimsediği belirtildi.
Sahte pasaportla yakalandılar
Sahte pasaportla yakalandılar İranlı bir çiftin önceki gün Baf Havalimanı'ndan sahte Alman pasaportuyla çıkış yapmak isterken Rum polisi tarafından tutuklandığı bildirildi.
BM Genel Sekreterinin Kıbrıs sorunuyla ilgili iyi niyet misyonu raporu hazırlanıyor
BM Genel Sekreterinin Kıbrıs sorunuyla ilgili iyi niyet misyonu raporu hazırlanıyor Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs sorunuyla ilgili iyi niyet misyonu raporunun hazırlanmakta olduğu haber verildi.
Eni-Total konsorsiyumu sondaj programına devam edecek
Eni-Total konsorsiyumu sondaj programına devam edecek İtalyan ENI şirketinin CEO'su Claudio Descalzi'nin önceki günkü "endişeli olunmadığı, fakat birilerinin savaş gemileriyle ortaya çıkması durumunda, sondaj yapmayacaklarına" dair açıklamalarının ardından, ENI yetkilile...
Ürdünlü iş insanlarına bilgilendirme
Ürdünlü iş insanlarına bilgilendirme Rum İşverenler ve Sanayiciler Federasyonu'nun (OEB), 10-12 Ekim tarihlerinde bir forum organize ettiği ve Ürdünlü iş insanlarının Güney Kıbrıs'ın sunmakta olduğu yatırım fırsatları konusunda bilgilendirilmekte olduğu ...
banner
banner
banner
"Kolossi" köyü sakinleri, köylerine siyasi sığınmacılar için merkez kurulmasına itiraz etti
Kolossi köyü sakinleri, köylerine siyasi sığınmacılar için merkez kurulmasına itiraz etti Limasol'a bağlı "Kolossi" (Yunus- Burçlu) köyü ihtiyar heyeti üyelerinin, köylerinde, siyasi sığınma talebinde bulunanlara ev sahipliği yapması için bir merkez meydana getirilmesine karşı çıktığı haber verildi.
Papaz, kaçak tütünle yakalandı
Papaz, kaçak tütünle yakalandı Güney Kıbrıs'ta bir köyde papazlık görevi yapan bir kişinin tasarrufunda 75 kilo kaçak tütün ele geçirdi.
Spehar: BMGS'nin Kıbrıs sorunundaki iyi hizmetlerle ilgili rapor tasarısı ekim sonu BM'ye sunulacak
Spehar: BMGS'nin Kıbrıs sorunundaki iyi hizmetlerle ilgili rapor tasarısı ekim sonu BM'ye sunulacak BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar'a göre ekim ayı sonunda BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs sorunundaki iyi hizmetlerle ilgili rapor ön tasarısını BM'ye sunması bekleniyor.
Kiprianu, Brüksel'de Sinn Fein'nin etkinliğinde
Kiprianu, Brüksel'de Sinn Fein'nin etkinliğinde AKEL Genel Sekreteri Kiprianu Sinn Fein partisinin Brüksel'deki etkinliğine katıldı.
Üçlü görüşmeyle ilgili istişareler sürüyor
Üçlü görüşmeyle ilgili istişareler sürüyor Kıbrıs sorunuyla ilgili üçlü bir görüşme gerçekleştirilmesiyle ilgili istişarelerin sürdüğü ve hiçbir şeyin henüz ayarlanmadığı ifade edildi.
Hatzidakis: Güney Kıbrıs'ın Girit ve İsrail'le elektrik bağlantısını destekliyoruz
Hatzidakis: Güney Kıbrıs'ın Girit ve İsrail'le elektrik bağlantısını destekliyoruz Yunanistan Enerji ve Çevre Bakanı Kostis Hatzidakis, Güney Kıbrıs'ın Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ortak Proje Faydaları, Girit - Güney Kıbrıs ve Güney Kıbrıs İsrail elektrik bağlantısını inşasında ülkesini...
Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, Güney Kıbrıs'ta
Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, Güney Kıbrıs'ta Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, bugün Güney Kıbrıs'a geldi. Tusk, Rum Lider Anastasiadis ile yapacağı görüşme için bir  araya geldi.
Güney Kıbrıs'a doğal gazın ithal edilmesi süreci 2021 sonunda
Güney Kıbrıs'a doğal gazın ithal edilmesi süreci 2021 sonunda Elektrik üretimi amaçlı olarak Güney Kıbrıs'a doğal gazın ithal edilmesi sürecinin 2021 yılı sonunda tamamlanacağı belirtildi.
Merkel Türkiye’nin Kıbrıs’taki çalışmalarından endişe duyuyor
Merkel Türkiye'nin Kıbrıs'taki çalışmalarından endişe duyuyor Almanya Şansölyesi Merkel, Rum Lider Anastasiadis ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye'nin Kıbrıs'taki çalışmalarından endişe duyduğunu belirterek, hukukun üstünlüğünü koruması gerektiğini belirtti.
banner
RSS İÇ HABERLER
   0    5    10    15    göster
Erenköy Mücahitleri Derneği'nden sağduyu çağrısı Erenköy Mücahitleri Derneği'nden sağduyu çağrısı
Erenköy Mücahitleri Derneği Başkanı Mustafa Arıkan, son günlerde yaşanana gelişmelerden üzüntü duyduklarını belirterek, sağduyu çağrısında bulundu.

CTP: "Halkın cepheleşmesini, ayrışmasını ve bölünmesini a...

Erhürman: "Başbakan'ın 'iç tüzüğe aykırıysa okunmasın' de...

Ekonomik Örgütler Platformu: Bu harekatın başarıyla ve en...

Hamzaoğulları: "Virüsten dolayı daha fazla insanımız ölsü...

RSS TÜRKİYE
   0    5    10    15    göster
Çakar'dan skandal sözler: Bu gol Akıncı'ya girsin Çakar'dan skandal sözler: "Bu gol Akıncı'ya girsin"
Ünlü spor yorumcusu Ahmet Çakar, Türkiye'nin Fransa'ya attığı golün ardından skandal sözlere imza atarak "Bu gol Akıncı'ya girsin" dedi.

Antalya'da sivil eğitim uçağı düştü

Barış Pınarı Harekatı'nda 7. gün: "Etkisiz hale getirilen...

Erdoğan, Macron ile Barış Pınarı Harekatı'nı görüştü

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Bakan Akar'ı ziyaret e...

RSS İNGİLTERE
   0    5    10    15    göster
AB Brexit Müzakerecisi Barnier: Brexit anlaşması hala mümkün AB Brexit Müzakerecisi Barnier: "Brexit anlaşması hala mümkün"
AB Brexit Müzakerecisi Barnier, "İngiltere ile AB arasında anlaşmaya varmak her ne kadar zorlaşmış olsa da hala mümkün" ifadesini kullandı.

İngiliz Parlamentosunda yeni yasama yılı açıldı

Britanya'daki başarılı Kıbrıslı Türkler ikinci kez belirl...

Erdoğan ile telefonda görüşen İngiltere Başbakanı Johnson...

Üstel: "Özellikle İngiltere pazarında dijital medya ve so...

RSS DÜNYA
   0    5    10    15    göster
Tel Abyadlılar terörden kurtarılan evlerine dönmeye başladı Tel Abyadlılar terörden kurtarılan evlerine dönmeye başladı
Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden kurtarılan Tel Abyad ilçe merkezinde YPG/PKK'lı teröristlerle girilen çatışmalar sırasında kentten ayrılan siviller evlerine dönüyor.

Ukrayna'da binlerce kişi protesto için sokağa indi

Japonya'da gerçekleşen tayfunda bilanço ağırlaşıyor: Ölü ...

ABD, 3 Türk bakanı yaptırım listesine aldı: Listede Savun...

Lufthansa'da kabin personeli 20 Ekim'de grevde

RSS ADLİ HABERLER
   0    5    10    15    göster
Kundaklama zanlılarına 3 gün ek tutukluluk Kundaklama zanlılarına 3 gün ek tutukluluk
Mağusa'da kundaklama olayı ile ilgili tutuklu bulunan zanlılar Ahmet Kara, Hüseyin Kara ve Engin Erensu hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Akacan ve korumalarının darp davası sürüyor

Ülke genelinde asayiş ve trafik denetimleri yapıldı

Küçük kardeşler kayıp

Girne'de fuhuş...

RSS TOPLUM
   0    5    10    15    göster
Norman's Walk 3 etkinliğinden Kemal Saraçoğlu Vakfı'na 18 bin TL'lik katkı "Norman's Walk 3" etkinliğinden Kemal Saraçoğlu Vakfı'na 18 bin TL'lik katkı
"Survive Beşparmak: Norman's Walk" etkinliğinde toplanan 18 bin TL'lik bağış, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yetkililerine teslim edildi.

Kuir Kıbrıs'tan savaş karşıtı açıklama

"Bozkurt" Kenan Çoygun ölümünün 14. yılında anıldı

Afete Dirençlilik Sertifika Eğitimi tamamlandı

Ulubay: "KKTC'de yaklaşık 500 kişilik hizmet gönüllüsü ol...

RSS EĞİTİM
   0    5    10    15    göster
DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması'ndan renkli görüntüler DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması'ndan renkli görüntüler
Geleneksel olarak her yıl yapılan DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

LAÜ Öğretim Üyesi Usanmaz: "Ülkede ciddi bir üretim planl...

"Dünyada 2 milyar insan makro, mikro besin öğelerinden yo...

GAÜ, "CODEWEEK EU" için gün sayıyor... Akpınar: "Gençleri...

Osman Örek Meslek Lisesi "farkındayız" dedi

RSS SAĞLIK
   0    5    10    15    göster
Dr. Ayşe Güner Erpek: Anestezi, ameliyatın güvenli yapılabilmesi için gereklidir Dr. Ayşe Güner Erpek: "Anestezi, ameliyatın güvenli yapılabilmesi için gereklidir"
UKÜ Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Program Sorumlusu Dr. Ayşe Güner Erpek, "Dünya Anestezi Günü" dolayısıyla anestezi mesleği üzerine bilgi vererek, mesleğin önemine dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı çağrı yaptı: Herkes gıda zincirdeki soru...

Kıbrıs Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği kuruldu

Meme kanserinde farkındalık ayı etkinlikleri

"Bağırsak florasındaki bozukluk nörolojik hastalıkları te...

RSS EKONOMİ
   0    5    10    15    göster
İktisatbank piyasa analiz raporu: Türk Lirası; iki arada bir 'nehirde' İktisatbank piyasa analiz raporu: Türk Lirası; iki arada bir 'nehirde'
KKTC İktisat Bankası, 15 Ekim'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.

"Brexit ve ABD - Çin ticaret görüşmeleri ile risk iştahı ...

Barış Pınarı Harekatı başladı, döviz kurları fırladı

Dolar/TL kuru son 5 haftanın zirvesinde!

"Ayşe tatile çıkmak üzere... Türk Mali piyasalarının nabz...

RSS KÜLTÜR-SANAT
   0    5    10    15    göster
Arda Gündüz'den yeni bir CD daha Arda Gündüz'den yeni bir CD daha
Ülkenin sevilen müzisyenlerinden olan Arda Gündüz, yeni CD'sinin tanıtımını yaptı.

Hasan Çakmak, Antalya'da kitaplarını imzaladı

Genç Müzisyen Dudu Pektunç'un klibi 50 bin izleyiciye ula...

17. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali devam ediyo...

Booker Edebiyat Ödülü'nün sahibi belli oluyor: Elif Şafak...

RSS TURİZM
   0    5    10    15    göster
Otellerin eylül ayı doluluk oranı yüzde 64 Otellerin eylül ayı doluluk oranı yüzde 64
Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, otellerin eylül ayı doluluk oranının yüzde 64 olduğunu duyurdu. Geçtiğimiz yılın eylül ayına göre bu yılki oranda yüzde 6'lık artış yaşandı.

Thomas Cook'un şubeleri rakibine satılıyor

Türkiye'de turizmciler "2023'te 75 milyon turist" hedefin...

27 Eylül Dünya Turizm Günü... "Yerel işgücü arttırılmalı"

Turizm Bakanı Üstel: "Thomas Cook'un iflası KKTC turizmin...

RSS EMLAK
   0    5    10    15    göster
Grand Sapphire emlak piyasasına hayat verdi Grand Sapphire emlak piyasasına hayat verdi
Ülkemizin son dönemlerde yükselen değeri olan Long Beach Bölgesi'nde inşasına başlanan Grand Sapphire projesi, yeni bir yaşam alanına ihtiyaç duyan ve yatırım yapmak isteyen yüzlerce insanın ilgi noktası oldu.

Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde...

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yön...

Emlakçılar Birliği Başkanı: "Emlakçılar Birliği Yasası'nı...

Alayköy'de satılık bahçeli müstakil ev

RSS SPOR
   0    5    10    15    göster
Neymar bir ay sahalardan uzak kalacak Neymar bir ay sahalardan uzak kalacak
Ligue 1 ekibi PSG'nin Brezilyalı forvet oyuncusu Neymar, sakatlığı nedeniyle sahalardan bir ay uzak kalacak.

Türkiye deplasmanda Fransa ile berabere kalarak liderliği...

Minik, yıldız ve genç okçular finale doğru

2019 Skeet ikinci Kulüplerarası Kupası Gönyeli A/A Kulübü...

Rusya ve Polonya Avrupa Şampiyonası'nda finalleri garanti...

RSS GÖZDEN KAÇMAYANLAR
   0    5    10    15    göster
Güzelyurtlu teyze UBP ve HP'ye birleşin çağrısı yaptı, salon alkışladı... Güzelyurtlu teyze UBP ve HP'ye "birleşin" çağrısı yaptı, salon alkışladı...
Güzelyurt'taki toplantıda ilginç detay #gözdenkaçmadı

Talat'tan referans şartları için çarpıcı yorum: Tamamen g...

Şahali'den Meclis'te ilginç konuşma talebi: Başbakan ve ş...

CTP'nin durgun kurultayına Ferdi Başkan'dan kendine has m...

Akıncı: "Büyükkonuk halkını seviyorum ama Eko Gün'e katıl...

RSS ADVERTORİAL
   0    5    10    15    göster
Dikmen'de bulunan Remzi Süpermarket takım arkadaşı arıyor Dikmen'de bulunan Remzi Süpermarket takım arkadaşı arıyor
Remzi Süpermarket, işyerinde kasiyer olarak çalışabilecek takım arkadaşı arıyor...

MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hasta...

MÜNHAL - Bufavento Jewels Satış Temsilcisi arıyor

MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hasta...

MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hasta...

RSS MAHKEME İLANLARI
   0    5    10    15    göster
Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019 Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019
Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019

Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 54/2019

Girne Kaza Mahkemesi - Celpname - Dava No: 2138/2016

Girne Kaza Mahkemesi - Celpname - Dava No: 4181/2016

Lefkoşa Aile Mahkemesi - Mahkeme İlanı - Dava No: 211/16

RSS MAGAZİN
   0    5    10    15    göster
Acun Ilıcalı ölümden döndü Acun Ilıcalı ölümden döndü
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, kaza geçirdi. Ilıcalı'nın yara almadan kurtulduğu kazada lüks araç kullanılamaz hale geldi.

Kıbrıslı Türk Arda Ayten kazandığı para ile ne yapacağını...

Oyuncu Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti

Aleyna Tilki'den Ahmet Kaya'nın mezarına not

Rodman: "Madonna onu hamile bırakmam için 20 milyon dolar...

RSS KİŞİSEL BAKIM
   0    5    10    15    göster
Geri çekilme yöntemi ne kadar güvenilir? Geri çekilme yöntemi ne kadar güvenilir?
Geri çekilme yöntemi, cinsel ilişki sırasında doğal korunma yöntemlerinden biri olarak biliniyor. ‘Dışarı boşalma’ olarak da adlandırılan geri çekilme yöntemi güvenilir mi? Geri çekilme yöntemi ile hamilelik önlenebilir mi?

İşte bel bölgesindeki yağlardan kurtulma yollarına kısa i...

Sinir hasarı cinsel hayatı nasıl etkiliyor?

Meditasyon, cinsel hayatınıza nasıl etki eder?

Erkekleri hayata bağlayan şeylerden biri: "Göğüs dikizlem...

RSS YAŞAM
   0    5    10    15    göster
Çin'de gençlerin internet bağımlılığına 'çözüm': Video izlemeye 'süre sınırı' getiriliyor Çin'de gençlerin internet bağımlılığına 'çözüm': Video izlemeye 'süre sınırı' getiriliyor
Çin'de gençlerin çevrimiçi video platformlarına bağımlılığının azaltılması amacıyla "süre sınırı" getiriliyor.

Uyuşturucu bağımlısı oğlunun ne hale geldiğini fotoğraf p...

Brezilya'daki petrol sızıntısı kuzeydoğuda 150'den fazla ...

2 ayrı silahla 5 kez vurulan papağan kurtulmayı başardı

Ege Denizi'nde 4,3 büyüklüğünde deprem

RSS DOĞA VE ÇEVRE
   0    5    10    15    göster
Salamis ormanlarına kuş yuvası yerleştirme hafta sonu devam edecek Salamis ormanlarına kuş yuvası yerleştirme hafta sonu devam edecek
Herdaimdostlar, Salamis ormanlarına kuş yuvası yerleştirme çalışmalarına bu hafta sonu da devam ediyor.

"Antarktika'da kopan buzulun iklim değişikliyle ilgisi yo...

Çevre Koruma Vakfı'ndan Çevre Çalıştayı

UBP Milletvekili Yasemin Öztürk: "Lütfen dünyayı çirkinle...

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro: "Amazonlar'a 'dünyanın...

RSS BİLİM & TEKNOLOJİ
   0    5    10    15    göster
Huawei'den 5G'de 'hız rekoru' Huawei'den 5G'de 'hız rekoru'
Huawei, İsviçreli telekom firması Sunrise ile birlikte çalışarak 5G indirme hızında yeni bir rekora ulaştığını duyurdu. İki firma, 3.67 Gbps indirme hızıyla daha önceki 2Gbps hızını neredeyse ikiye katladı.

Bilim insanları: "Ay'daki buz milyarlarca yıllık olabilir...

Uzayda 3 boyutlu yazıcıyla biftek üretildi

Liseli bilim insanlarından yeni buluş: "Akıllı spor ayakk...

Avrupa Adalet Divanı, 'çerez'lere ek 'onay' kararı aldı

RSS GURME
   0    5    10    15    göster
Şarabın tadında toprağın etkisi var mı? Şarabın tadında toprağın etkisi var mı?
Şarabın tadını, üzüm bağının bulunduğu toprağın etkilediğine dair anlayış giderek yaygınlaşıyor. Peki bunu destekleyen bilimsel veriler var mı?

Ustasından yılbaşında 3 farklı lezzet, 3 farklı tarif

Yolculuk sırasında tüketmemeniz gereken gıdalar

Balkonunuzda meyve sebze yetiştirmenin püf noktaları

IKEA yemek işine de el attı: Cook This Page

Currency rates
Kurlar Alıs Satış
USD 5.89 5.90
GBP 7.43 7.47
EUR 6.49 6.50
banner
banner
banner
banner
banner
banner
Nömetçı Eczane
banner
Anket
Sizce KKTC'nin en önemli sorunu hangisi?
Bürokrasi
Çalışma Hayatı
Eğitim
Ekonomi
Kıbrıs Sorunu
Sağlık
Trafik
Turizm
Tüm Anketler
Köşe Yazarları