Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 8 Mart 2018, Perşembe 19:23

Güney Kıbrıs Savunma Bakanı Yunanistan Büyükelçisi ile görüştü

Güney Kıbrıs Savunma Bakanı Yunanistan Büyükelçisi ile görüştüGüney Kıbrıs Savunma Bakanı Savvas Aggelides, bugün Yunanistan’ın Kıbrıs Büyükelçisi Elias Fotopoulos ile görüştü.
Paylaş  
3
3
3
0

Güney Kıbrıs Savunma Bakanı Savvas Aggelides, bugün Yunanistan’ın Kıbrıs Büyükelçisi Elias Fotopoulos ile görüştü.

Yapılan resmi açıklamaya göre, görüşme sırasında her iki ülke için büyük önem taşıyan savunma ve güvenlik alanında sağlanan mükemmel işbirliği teyit edildi.

Kıbrıslı Bakan, söz konusu ikili işbirliğinin daha güçlenmesi konusunda niyetini ifade etti.

Aggelides – Fotopoulos görüşmesinde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Münhasır Ekonomik Bölgesindeki durum ve Türkiye’nin Yunanistan’ın Ege adalarındaki egemenlik haklarını sorgulaması konusu ele alındı.

Bakan ve Büyükelçi arasında yapılan görüşme sırasında Doğu Akdeniz bölgesindeki güvenlik konusu ve Kıbrıs ile Yunanistan’ın bölgesel işbirliği ile istikrarı teşvik etme amacıyla üstlendikleri inisiyatifler için Avrupa Birliği çerçevesinde bölgedeki diğer ülkeler ile kurdukları işbirliği üzerinde görüş teatisinde bulundular.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Anastasiadis Avrupa Konseyi kararından memnun
“Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Türkiye’nin Kıbrıs ve Yunanitan’a karşı yasadışı faaliyetleriyle ilgili Avrupa Konseyi’nin güçlü ifadelerle dayanışma belirtmesinden memnun olduğunu söyledi.
Fotiu: "KKTC'nin vergilerle ilgili kararını hemen kaldırmasını bekliyoruz"
“Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Fotis Fotiu, hükümetin Kuzey Kıbrıs'ta bulunan hükümetin, orada yaşayan “mahsurlara” hükümet kontrolü altındaki bölgelerden gönderilen insani yardıma uyguladığı ‘vergile...
Türkiye, Doğu Akdenizde sondaj yapmaya kalkarsa Rum tarafı AB'den yaptırım ta...
Brüksel’de düzenlenen Avrupa Konseyi zirve toplantısının sonuç bildirgesi dün geceki çalışma yemeğinde, gece yarısından sonra onaylandı.