Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Ekim 2018, Perşembe 07:45
banner

ABD'nin Hollywood'una karşılık Rumlardan 'Olivewood'

ABD'nin Hollywood'una karşılık Rumlardan 'Olivewood'Güney Kıbrıs, görsel-işitsel sanayi için yatırımcı çekmek ve aynı zamanda uluslararası alanda geniş ve çeşitli film stüdyosu olarak kendini kurmak amacıyla bir "Olivewood" başlattı.
Paylaş  
0
1
0
0

Dün Güney Lefkoşa’da gerçekleştirilen Kıbrıs Film Zirvesi’nde yerel ve uluslararası yapımlar için hazırlanan Rum Hükümeti tarafından teşvikler ve faydalar özel çerçevesi ve bilgiler ve başvuru formaları içeren internet sayfası “Film in Cyprus” (film.investcyprus.org.cy) tanıtıldı.

Kıbrıs Film Zirvesi, Rum Turizm Örgütü ve Basın ve Enformasyon dairesinin “Kıbrıs’a Yatırım Yap” (Invest Cyprus) bölümü tarafından düzenlendi. Zirveye Hollywood, Pinewood ve Bollywood’tan yapımcılar ve yönetmenler katıldı ve tüm dünyadan 120’den fazla katılımcı yer aldı.

Zirvenin açılışını Kıbrıs’ın umutları ve karşılaştırmalı avantajları açıklayan Rum Maliye Bakanı Harris Georgiades yaptı.

Basına yaptığı açıklamada Georgiades görsel-işitsel sektörünün Kıbrıs’a yeni fırsatlar sunabileceğini ve bunun çok sayıda ekonomik avantajlar sunan “doğal bir stüdyo” olduğunu dile getirdi.

Kıbrıs’a Yatırım Yap Başkanı Michalis Michael Zirvede okunan açıklamasında Kıbrıs’ın dinamik bir şekilde görsel-işitsel pazara girmek ve başlıca film hedeflerden biri olmak için sabırsızlandığını ve bunun yeni bir fırsatlar dünyası oluşturacağını söyledi.

Michael Kıbrıs’ın kendiliğinden eşsiz bir doğal film stüdyosu olduğunu ve film siteleri arayan yapımcılar için çekici bir yatırım olduğunu vurguladı.

Rum Turizm Örgütü Başkanı Angelos Loizou Kıbrıs’ın çekici bir turizm hedefi olduğunu ve avantajlarının görsel-işitsel sanayi profesyonellerinin dikkatini çekebileceğini belirtti.

Basın ve Enformasyon Dairesi Başkanı Sophie Michaelidou “Cyprus: A Natural Film Stüdyo” adlı bir reklam video gösterisi aracılığıyla Kıbrıs’ı eşsiz bir hedef yapan unsurları tanıttı.

Basına konuşan Michaelidou Kıbrıs’ın en iyi turizm ve film yatırımı hedeflerinden biri olduğunu söyledi.

Teşvik planları hükümleri, Kıbrıs’ta görsel-işitsel sanayisinin adanın sembolik olan zeytin ağacı onuruna Olivewood olarak adlandırılabileceğini söyleyen Kıbrıs’a Yatırım Yap memuru Lefteris Eleftheriou tarafından tanıtıldı.

Zirve çerçevesinde, çeşitli potansiyel film sitelerine ziyaretler düzenlendi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Rum hükümeti, Guterres'in raporunu tatmin edici buldu
image Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Güney Kıbrıs hükümetinin BM Genel Sekreteri'nin iyi niyet raporundan memnun olduğunu ifade ederek, raporun içeriğinin çok önemli ve BM sürecin tükendiğiyle ilgili Türk görüşler...
Lefkoşa'daki sınır kapılarının açılması hazırlıkları Rum basınında yer aldı.....
image Lefkoşa içerisinde iki sınır kapısının daha açılması yönünde hazırlıklar yapıldığı şeklinde Kıbrıs Türk basınında yer alan iddialar, Rum basınına da yansıdı.
RMMO'nun 2019 bütçesi sınırlı!
image Rum Savunma Bakanlığı’nın, “savunma zırhına” (silahlanma) ilişkin 2019 yılı bütçesinin, tamamen gerekli unsurlarla sınırlandırıldığı belirtildi.