Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Ekim 2018, Perşembe 08:05

AB Adalet ve İçişleri Bakanları Avrupa Ortak Sığınma Sistemi'ni ele alacaklar

AB Adalet ve İçişleri Bakanları Avrupa Ortak Sığınma Sistemi'ni ele alacaklarİlk sırada bulunan üye devletlerin desteklenmesi ve dayanışma ilkesi konularda var olan farklılıklar arasında köprü kurulması çabaları çerçevesinde, Avrupa Birliği Adalet ve İç İşleri Bakanları Konseyi toplantılarının merkezinde Ortak Avrupa Sığınma Sistemi konusunun yer alması bekleniyor.
Paylaş  
0
10
0
0

Rum İçişleri Bakanı Konstantinos Petrides, 11-12 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Konsey çalışmalarına katılmak amacıyla bugün Lüksemburg'a gidecek.

Bakanlar, Avrupa Komisyonu tarafından eylül ayında sunulan yeni yasa tasarıları konusunda görüş teatisinde bulunacaklar ve yasa dışı göçmenlerin Geri İadesi Talimatı ve sınırların korunması amacıyla FRONTEX’in yetkilerinin genişletilmesine vurgu yapacaklar.

Yapılan açıklamaya göre İçişleri Bakanı Avrupa İç İşler ve Adalet Bakanları ve Avrupa Halk Partisi üyeleriyle ile çalışma  yemeğine oturacak. Ayrıca, Yunanistan ve Malta İçişleri Bakanları ve aynı zamanda Avrupa Sığınma Destek Ofisi (EASO) başkanı ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tıbbi hintkeneviri yetiştiriciliğini onaylayan yasa Rum Meclisi'nde kabul edi...
image Tıbbi amaçlı hintkeneviri yetiştiriciliğini düzenleyen ve onayan yasa dün Rum Meclisi tarafından kabul edildi.
Rum Dışişleri Bakanlığı diplomasi akademisiyle işbirliği yapacak
image Rum Dışişleri Bakanlığı’nın, dünyanın tanınmış diplomasi akademilerinden biri olan “Clingendael Academy-Ecorys” akademisiyle ekonomi diplomasisinin uygulanması alanında işbirliği yapacağı bildirildi.
Hristodulidis: "Guterres çerçevesi tektir, 4 Temmuz'daki izahat metninin yazı...
image Rum basınında “kayıp” olarak nitelendirilen ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Genel Sekreter’in Kıbrıs geçici özel danışmanı Jane Holl Lute’tan “aramasını” istediği 4 Temmuz 2017 “tutanağının” yazılı olmad...