Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 15 Nisan 2019, Pazartesi 10:51
banner

Güney Kıbrıs, Ürdün'de yer alan Üçlü Zirve'de ikili ve üçlü anlaşmalar yapıldı

Güney Kıbrıs, Ürdün'de yer alan Üçlü Zirve'de ikili ve üçlü anlaşmalar yapıldıRum lider Nikos Anastasiadis, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras ve Ürdün Kralı II. Abdullah arasındaki Ürdün'ün başkenti Amman'da pazar günü yer alan Üçlü Zirve'de, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Ürdün arasında ikili ve üçlü anlaşmalar yapıldı.
Paylaş  
2
2
0
0

Güney Kıbrıs ve Ürdün, Araştırma, Yenilik ve Teknoloji’yle ilgili bir mutabakat zaptı, ayrıca Terörizmle Mücadele, Organize Suç, Yasadışı Uyuşturucu Ticareti, Psikotrop Maddeler ve Öncüleri, Yasadışı Göç ve Diğer Ceza Gerektiren Suçlarla ilgili bir İşbirliği Anlaşması imzaladılar.

Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Ürdün ayrıca Eğitim alanında 2019-2022 dönemi için işbirliğini öngören bir mutabakat zaptı, ayrıca Kıbrıs Yatırım Tanıtım Ajansı (Invest Cyprus), Yatırım Yunanistan (SA) ve Ürdün Yatırım Komisyonu (JIC) arasında bir mutabakat zaptı imzalandı.

Zirvenin tamamlanmasının ardından Ürdün Kralı II. Abdullah liderler ve heyetlerine öğleyin bir çalışma yemeği verdi.  

Rum Dışişleri Bakanı Hristodilidis, Rum Hükümet Sözcüsü Prodromu, Rum Turizm Bakanı Perdios ve Rum Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Palmas yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis, Özersay ile yemeği doğruladı: Akıncı'dan izin alacak değilim
image Rum Lider, Özersay ile yemekte bir araya geldiklerini açıkladı
Baf'taki köpek barınağı ateşe verildi!
image Baf'ta bulunan köpek barınağının, bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından ateşe verildiği belirtildi.
Rusların yüzde 6'sı emekliliğini Güney Kıbrıs'ta geçirmek istiyor
image Uçak bileti rezervasyon servisi Aviasales, Rusyalıların emekliliklerini hangi ülkede geçirmek istediklerini belirlemek için bir anket düzenledi. Katılımcıların Yüzde 6'lık bir kesimin tercihi Güney Kıbrıs ya da Taylan...