Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 15 Nisan 2019, Pazartesi 10:51
banner

Güney Kıbrıs, Ürdün'de yer alan Üçlü Zirve'de ikili ve üçlü anlaşmalar yapıldı

Güney Kıbrıs, Ürdün'de yer alan Üçlü Zirve'de ikili ve üçlü anlaşmalar yapıldıRum lider Nikos Anastasiadis, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras ve Ürdün Kralı II. Abdullah arasındaki Ürdün'ün başkenti Amman'da pazar günü yer alan Üçlü Zirve'de, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Ürdün arasında ikili ve üçlü anlaşmalar yapıldı.
Paylaş  
2
2
0
0

Güney Kıbrıs ve Ürdün, Araştırma, Yenilik ve Teknoloji’yle ilgili bir mutabakat zaptı, ayrıca Terörizmle Mücadele, Organize Suç, Yasadışı Uyuşturucu Ticareti, Psikotrop Maddeler ve Öncüleri, Yasadışı Göç ve Diğer Ceza Gerektiren Suçlarla ilgili bir İşbirliği Anlaşması imzaladılar.

Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Ürdün ayrıca Eğitim alanında 2019-2022 dönemi için işbirliğini öngören bir mutabakat zaptı, ayrıca Kıbrıs Yatırım Tanıtım Ajansı (Invest Cyprus), Yatırım Yunanistan (SA) ve Ürdün Yatırım Komisyonu (JIC) arasında bir mutabakat zaptı imzalandı.

Zirvenin tamamlanmasının ardından Ürdün Kralı II. Abdullah liderler ve heyetlerine öğleyin bir çalışma yemeği verdi.  

Rum Dışişleri Bakanı Hristodilidis, Rum Hükümet Sözcüsü Prodromu, Rum Turizm Bakanı Perdios ve Rum Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Palmas yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Rum Meclis Heyeti Mısır'da temaslarda bulundu
image Mısır'da bulunan Rum Meclis heyetinin, dün, Mısır devlet yetkililerle Güney Kıbrıs ile Mısır arasında yatırım konularını görüştüğü haber verildi.
Anastasiadis, KŞK Rum üyeliğine Leonidas Pandelidis'i atadı
image Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis Kayıp Şahıslar Komitesi’ndeki Kıbrıslı Rum üye görevine eski büyükelçi Leonidas Pandelidis’i atadı.
Filipinli iki kadını öldüren Rum Subay: "Bağırdıkları için öldürmek zorunda k...
image Filipinli iki kadını öldürdüğünü itiraf eden RMMO teğmeni seri katil Nikos Metaksas sorgusu sırasında Mary Rose isimli kadının 6 yaşındaki kızı Sierra'yı "bağırdığı için öldürmek zorunda kaldığını ve Ksiliato'daki Mem...