Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 7 Mayıs 2019, Salı 11:01
banner

Anastasiadis, Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetlerini 'istila' olarak yorumladı

Anastasiadis, Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetlerini 'istila' olarak yorumladıRum lider Anastasiadis, Türkiye'nin, Güney Kıbrıs'ın "Münhasır Ekonomik Bölgesi'ndeki" (MEB) faaliyetlerini 'ikinci bir istila' olarak tanımladı ve hükümetin durumu dikkatle izlediğini belirtti.
Paylaş  
4
3
4
2

BM Genel Sekreteri’ne bir mektup göndererek Türkiye’nin faaliyetlerinin, Kıbrıs sorununda BM gözetiminde müzakerelerin başlaması olasılığında aşılmaz engeller koyduğunu kaydeden Anastasiadis, “Hiç kimse tehditler altında barıştan söz edemez” dedi.  

Anastasiadis, mektubuna şöyle devam etti:

“Bu uluslararası hukukun açık bir ihlali veya Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Münhasır Ekonomik Bölgesi’nin ihlali olduğu düşünüldüğünde diyebilirim ki; ikinci bir istiladır.”

Genel Sekretere mektubunda Türkiye’nin faaliyetlerini ‘yıkıcı bir darbe’ olarak niteleyen Anastasiadis, ‘Fatih’ Kıbrıs’ın 40 mil açığındayken müzakerelerin nasıl başlayacağını sordu, “Şüphesiz Türkiye’nin davranışının bir sonucu olarak üstesinden gelinmez sorunlar yaratılmıştır. Ve sizin de anlayabileceğiniz gibi tehditler altında barıştan söz edilemez ve bu sadece tehdit değil uluslararası hukukun ihlalidir” dedi.

Türk yetkililer cuma günü bir NAVTEX yayımlayarak sondaj gemisi Fatih’in 3 Mayıs – 3 Eylül tarihleri arasında Baf’ın batı bölgesinde sondaj araştırmaları yürüteceğini duyurmuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
2
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
7 Mayıs 2019, Salı
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Ya bunun gibi haberleri yayımlamayın yada bu adam ve türevlerinin saçma sapan beyanatlarına yapılacak yorumlara sansürü kaldırın.... Zaten memlekette stres yaratacak yeterince saçma sapan durum varken ithaline gerek yok. Yok illa yazacayık dersanız bırakın biz da istediğimiz gibi döşeyelim....😡

7 Mayıs 2019, Salı
vatandas         - k.kibris
Hah iste bu!. 45 senedir toprak ve mulkiyet meselesini cozecekler diye beklerkan simdi da deniz.

banner
banner
banner
banner
banner

Syllouris: AB sözü bırakıp harekete geçmeli
image Rum Meclis Başkanı Dimitris Syllouris Slovenyalı meslektaşına, Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin Kıbrıs sözde Münhasır Ekonomik Bölgesinde ve Kapalı Maraş konusundaki "kışkırtıcı davranışlarıyla" ilgili lafları bir yana ...
Uluslararası topluma çağrıda bulunan Anastasiadis, Türkiye'nin kınanmasını is...
image Rum Lider Nicos Anastasiadis, uluslararası topluma çağrıda bulunarak Türkiye'nin Kıbrıs'ın sözde Münhasır Ekonomik Bölgesi içerisindeki ve Kapalı Maraş ile ilgili faaliyetlerini kınamasını istedi.
"McKenzy Binası Şirketi" temyizde de kaybetti
image Kıbrıslı Türke ait arazi üzerine inşa edilen "McKenzy Binası"nın yıkılması kararının iptali için başvuru izni talebi temyizde de reddedildi.