Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 20 Haziran 2019, Perşembe 08:21
banner

IFATCA ve ATCEUC'dan Güney'deki Sivil Havacılık Dairesi binasındaki çökme nedeniyle açıklama

IFATCA ve ATCEUC'dan Güney'deki Sivil Havacılık Dairesi binasındaki çökme nedeniyle açıklamaUluslararası Hava Trafik Kontrolörleri Dernekleri Federasyonu (IFATCA) ile Avrupa Hava Trafik Kontrolörleri Sendikal Örgütleri Koordinasyonu'nun (ATCEUC), Güney Lefkoşa Hava Trafik Kontrol Merkezi’nin tavanında yaşanan çökme ve bir kontrolörün yaralanması olayıyla ilgili açıklama yaptığı bildirildi.
Paylaş  
1
2
1
0

banner

Fileleftheros gazetesi, iki örgütün yaptığı ortak açıklamada, Rum Hükümeti’ne, Sivil Havacılık Dairesi’ne, Avrupa Komisyonu’na ve Eurocontrol’e, kritik bir sektör olan hava trafiği kontrolü sektörüne gereken önemi vermediği gerekçesiyle eleştirilerde bulunarak, Rum hava trafik kontrolörlerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için yatırım yapmaları çağrısında bulunduğunu yazdı.

Habere göre IFATCA ve ATCEUC, Rum trafik kontrolörlerinin durumuyla ilgili 10 seneden fazla bir süredir çeşitli eleştirilerde bulunduklarını ifade ederek, bu eleştirilerinin hiçbir fayda sağlamadığını belirtirken, bugünkü durumun yıllardır süregelen kötü idare yatırım eksikliğinden kaynaklandığına işaret etti.

Rum hava trafik kontrolörlerinin sayısının az olduğunu ve eski teçhizatlarla hizmet vermeye çalıştığını kaydeden iki örgüt, Türkiye ile Güney Kıbrıs arasındaki siyasi sorunlar nedeniyle, hava trafik kontrolünde sorunlar yaşandığını iddia etti.

Gazete, “Rum hava trafik kontrolörlerinin diğer ülkelere göre çok daha düşük ücretlerle hizmet verdiğini ve bu hizmetleri sıklıkla kullanan Türk Hava Yolları (THY) ve diğer Türk havayolu şirketlerinin, bu durumdan fayda sağladığını” yazdı.

Haberde, Eurocontrol’e üye ülkelerin ortalama çalışma maliyetinin 124 milyon Euro olduğu, ancak bu rakamın Güney Kıbrıs’ta 53 milyon Euro olduğu belirtildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Rus savaş gemileri Limasol Limanı'nda
image Rusya, "Yaroslav Mudry" fırkateyni önderliğindeki savaş gemilerini ikmal için Limasol Limanı'na demirledi.
Hristodulidis'ten Yeşil Hat Tüzüğü ile ilgili açıklama
image Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Yeşil Hat Tüzüğü'nün daha etkin olabilmesi ve tüzükten kaynaklanan problemler ile zorlukların üstesinden gelinebilmesi için, tüzükteki tüm olguların yeniden değerlendirilmesi ...
PESCO kaynaklarıyla savunma sanayisine yatırım 
image Rum Savunma Bakanı, Güney Kıbrıs'ta savunma sanayisinin geliştirilmesi ve bu konuda verilen AB fonlarından yararlanılabilmesi için çalışma yaptıklarını açıkladı.