Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 10 Eylül 2019, Salı 17:17
banner

Hristodulidis'ten Çavuşoğlu'na yanıt: "Türkiye müzakerelerin yeniden başlamasıyla ilgilenmiyor"

Hristodulidis'ten Çavuşoğlu'na yanıt: Türkiye müzakerelerin yeniden başlamasıyla ilgilenmiyorRum Dışişleri Bakanı Hristodulidis, TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Kıbrıs'ta laf olsun diye müzakerelerden yana olmadıkları açıklamasına yönelik, "Türkiye müzakerelerin başlamasını istemediği açık" ifadelerini kullandı.
Paylaş  
6
4
6
1

Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Ankara’nın Kıbrıs’ta Rum ve Türk tarafları arasındaki sorunların çözümüne yönelik müzakerelerin yeniden başlatılmasıyla ilgilenmediğini düşündüğünü söyledi.

Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Kuzey Kıbrıs'a gelen Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Kıbrıs’ta laf olsun diye müzakereden yana olmadıkları açıklamasıyla ilgili konuştu.

 “Türkiye’nin Kıbrıs sorunun çözümüne yönelik müzakerelerin başlamasını istemediği açık” diyen Hristodulidis, Kıbrıs yönetiminin Türkiye’ye, ülkenin kaderini belirleme izni vermeyeceğini ifade etti.

PRODROMU: “MANİPÜLE EDİYOR”

Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu da Çavuşoğlu’nun açıklamalarıyla Kıbrıs Türk kesimini manipüle ettiğini ve müzakerelerin başlatılmasına yönelik gösterilen tüm çabaları baltalamaya çalıştığını gözler önüne serdiğini ifade etti.

Çavuşoğlu, "Biz çözümden yanayız ama laf olsun diye bir çözümden yana değiliz. Önce neyi müzakere edeceğimizi belirleyeceğiz, ondan sonra da çerçevesini belirleyeceğiz. İçinde ne var, ne yok? Siyasi eşitlik var mı, dönüşümlü başkanlık var mı? Ve Kıbrıs Türk halkının haklarını garanti altına alacak konular var mı, ona bakacağız. Bunlar belirlenirse, sonuç odaklı olursa, yani zamana yayma değil, o zaman bir müzakereye başlarız” ifadelerini kullanmıştı.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
4
 
0
 
0
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
10 Eylül 2019, Salı
UV         - Girne
Bizde dahil bütün dünya sizin keyfinizi bekleyecekti sanki? İyi alıştı bu Rumlar, tarihten de bir türlü ders almazlar. Bence çok doğru yoldayız. Bu yolda da gelen gelir, ben Rum'u beklerken ömür çürütmeye karşıyım.

banner
banner
banner
banner

Rum internet korsanı, ABD'ye iade ediliyor
image 20 yaşındaki Kıbrıslı Rum internet korsanı Epiphaniou, işlediği siber suçlar için Amerika'ya iade ediliyor...
Yolcu Baf'a, bagajı ise Ercan'a indi
image Transit uçuşla ABD'den Güney Kıbrıs'a giden yolcunun Baf Havaalanı'na, bagajının ise Ercan Havaalanı'na indiği haber verildi.
Güney'de çocukların uğradığı cinsel istismar olayları: 22 ayda 368 ihbar
image Güney Kıbrıs'ta çocukların uğradığı cinsel istismar olayları araştırıldı... Ocak 2018 ile Ekim 2019 tarihleri arasında polise, 368 çocuk cinsel istismar olayının gönderildiği belirtildi.