Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Eylül 2019, Çarşamba 09:01
banner

Anastasiadis ile Mitsotakis görüştü: "Müzakereler yeniden başlamalı"

Anastasiadis ile Mitsotakis görüştü: Müzakereler yeniden başlamalıRum lider Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Mitsotakis, yaptıkları görüşmeden sonra yayımladıkları ortak bildiride, Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakere sürecinin yeniden başlamasına olan güçlü iradelerini belirtti.
Paylaş  
4
3
4
1

Rum lider Nikos Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Atina’da dün yaptıkları görüşmeden sonra yayımladıkları ortak bildiride, Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakere sürecinin yeniden başlamasına olan güçlü iradelerini belirtti.

Kıbrıs sorununa yabancı askerler ve üçüncü bir tarafın garantileri olmadan adil ve uygulanabilir bir çözüm bulunması gerektiğini tekrarlayan Rum lider Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Mitsotakis, çözümün uluslararası hukuk, Birleşmiş Milletler kararları, Avrupa ilke ve yasaları temelinde olması gerektiğini savundu.

Anastasiadis ve Mitsotakis ortak bildirilerinde, Birleşmiş Milletler ile BM Genel Sekreteri’nin üstlendiği Kıbrıs sorununa bütünsel bir çözüm için özlü müzakerelerin yeniden başlamasına ilişkin girişim çerçevesinde işbirliği yapmaya hazır olduklarını duyurdu.

Rum lider Anastasiadis görüşmede Yunanistan Başbakanı Mitsotakis’e, Kıbrıs sorunuyla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi; en son Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla gayrı resmi görüşmesini anlattı.

Yunanistan Başbakanı Mitsotakis’e Türkiye’nin faaliyetlerinden bahseden Anastasiadis, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun ziyaretinden ve söylemlerinden duyulan endişeyi de aktardı.

Yapılan ortak açıklamada “Türkiye’nin faaliyetlerine karşı işbirliği” konusunda hemfikir olunduğu da belirtildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Eylül 2019, Çarşamba
vatandas         - k.kibris
Anastasiades ve yunan vatan; gene turkiye karsiti her turlu muzakere ve isbirligine hazir ve nazir!!..

banner
banner
banner
banner
banner

Rum Dışişleri Bakanlığı'nın hazırladığı 'Maraş' raporu Anastasiadis'in elinde
image Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, Türkiye'nin kapalı bölge Maraş'taki faaliyetleri konusunda Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne olası bir başvuruda bulunulması konusunda Rum Dışişleri Bakanlığı tarafın...
Türkiye'nin Navtex'leri ve Emiliu'nun talebi Rum basınında
image Türkiye'nin "Bilim-2" araştırma gemisi ile "Oruç Reis" sismik araştırma gemisinin faaliyetleri için yayımladığı Navtex'ler Rum basınında yer bulurken Rum yönetiminin AB’deki daimi temsilcisi Nikos Emiliu’nun, Türkiye’...
Bayrak ve Denktaş fotoğrafının iadesi Rum basınında
image Akdoğan'da çalınan bayrağın ve Denktaş fotoğrafının iadesi Rum basınında da yer aldı.