Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Eylül 2019, Çarşamba 09:01
banner

Anastasiadis ile Mitsotakis görüştü: "Müzakereler yeniden başlamalı"

Anastasiadis ile Mitsotakis görüştü: Müzakereler yeniden başlamalıRum lider Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Mitsotakis, yaptıkları görüşmeden sonra yayımladıkları ortak bildiride, Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakere sürecinin yeniden başlamasına olan güçlü iradelerini belirtti.
Paylaş  
4
3
4
1

Rum lider Nikos Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Atina’da dün yaptıkları görüşmeden sonra yayımladıkları ortak bildiride, Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakere sürecinin yeniden başlamasına olan güçlü iradelerini belirtti.

Kıbrıs sorununa yabancı askerler ve üçüncü bir tarafın garantileri olmadan adil ve uygulanabilir bir çözüm bulunması gerektiğini tekrarlayan Rum lider Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Mitsotakis, çözümün uluslararası hukuk, Birleşmiş Milletler kararları, Avrupa ilke ve yasaları temelinde olması gerektiğini savundu.

Anastasiadis ve Mitsotakis ortak bildirilerinde, Birleşmiş Milletler ile BM Genel Sekreteri’nin üstlendiği Kıbrıs sorununa bütünsel bir çözüm için özlü müzakerelerin yeniden başlamasına ilişkin girişim çerçevesinde işbirliği yapmaya hazır olduklarını duyurdu.

Rum lider Anastasiadis görüşmede Yunanistan Başbakanı Mitsotakis’e, Kıbrıs sorunuyla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi; en son Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla gayrı resmi görüşmesini anlattı.

Yunanistan Başbakanı Mitsotakis’e Türkiye’nin faaliyetlerinden bahseden Anastasiadis, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun ziyaretinden ve söylemlerinden duyulan endişeyi de aktardı.

Yapılan ortak açıklamada “Türkiye’nin faaliyetlerine karşı işbirliği” konusunda hemfikir olunduğu da belirtildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Eylül 2019, Çarşamba
vatandas         - k.kibris
Anastasiades ve yunan vatan; gene turkiye karsiti her turlu muzakere ve isbirligine hazir ve nazir!!..

banner
banner
banner
banner

El koyduğu rubleler Rum polisinin başını ağrıtıyor
image El koyarak geçici tasarrufuna aldığı Rus rublelerinin Rum polisine baş ağrısı olduğu haber verildi.
Kiprianu: "Memleketi kurtarabilecek tek yol onurlu uzlaşma"
image AKEL Genel Sekreteri Kiprianu, AKEL'in Girne etkinliğinde yaptığı konuşmada "memleketi kurtarabilecek ve vatanın geleceğe sahip olması için perspektif meydana getirebilecek olan tek yolun, üzerinde hem fikir olunan çe...
Rumların yüzde 72,4'ü iki devletli çözüme karşı
image Güney Kıbrıs'ta yapılan bir araştırmaya göre Rumların yüzde 72,4'ü iki devletli çözüme karşı çıkıyor...