Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Eylül 2019, Çarşamba 18:09
banner

Güney Kıbrıs - Yunanistan - Mısır üçlü toplantısı Kahire'de

Güney Kıbrıs - Yunanistan - Mısır üçlü toplantısı Kahire'deRum Savunma Bakanı Savvas Aggelides, Güney Kıbrıs - Yunanistan - Mısır üçlü toplantısının 8 Ekim tarihinde Mısır'ın ev sahipliğinde Kahire'de gerçekleşeceğini söyledi.
Paylaş  
8
5
7
0

Rum Bakan,  Güney Kıbrıs’ta resmi temaslarda bulunmakta olan Mısır Savunma Bakanı Mohamed Ahmed Zaki ile Rum Lider Anastasiadis arasında Başkanlık Sarayında yapılan görüşmeye katıldı.

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Güney Kıbrıslı Bakan, Güney Kıbrıs ve Mısır arasındaki savunma ve güvenlik alanlarındaki ilişkilerin geliştirildiğini ifade etti ve iki ülkenin terör ve enerji güvenliği konularında bilgi teatisinde bulunduklarını belirtti.

Rum Lider Anastasiadis Anastasiades ile Mısır Savunma Bakanı Zaki arasında yapılan görüşmeye değinen Rum Bakan Aggelides, görüşme sırasında Güney Kıbrıs ve Mısır arasındaki işbirliği ve iki ülkenin özellikle güvenlik ve savunma alanlarındaki ilişkilerin geliştirilmesinin teyit edildiğini söyledi.

Güney Kıbrıs ve Mısır arasında sağlanan işbirliğinin Doğu Akdeniz bölgesinde istikrar ile güvenliğin sağlanmasının hedeflendiğini ifade eden Aggelides, enerji güvenliği konusu ile de  ilgili olduğunu belirtti.

Savunma Bakanı, Rum Lider Anastasiadis ve konuk bakan arasında yapılan görüşme sırasında ayrıca, 8 Ekim tarihinde Kahire’de yapılacak Güney Kıbrıs- Yunanistan- Mısır üçlü görüşmesi konusunun da ele alındığını söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'tan Türkiye'ye BM nezdinde protesto
image Güney Kıbrıs, ülkenin egemenlik haklarının Türkiye tarafından ihlal edildiğini iddia ederek konuyu BM nezdinde protesto etti.
"BM'e Maraş ile ilgili Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararları rehberlik edecek...
image Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Sözcüsü Stéphane Dujarric, Kapalı Maraş'ı açma planlarıyla ilgili olarak, BM'e Kapalı Maraş ile ilgili Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararları rehberlik edeceğini söyledi.
Rum Dışişleri Bakanlığı'nın hazırladığı 'Maraş' raporu Anastasiadis'in elinde
image Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, Türkiye'nin kapalı bölge Maraş'taki faaliyetleri konusunda Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne olası bir başvuruda bulunulması konusunda Rum Dışişleri Bakanlığı tarafın...