Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İSKELE 6 Aralık 2018, Perşembe 07:20
banner

İskele Avcılık Atıcılık Kulübü'ne ait 35 keklik öldürüldü, 248 keklik ise kayıp

İskele Avcılık Atıcılık Kulübü'ne ait 35 keklik öldürüldü, 248 keklik ise kayıpİskele Avcılık Atıcılık Kulübü’nün yetiştirdiği 35 keklik henüz tespit edilemeyen şahıs veya şahıslar tarafından telef edildi; kafeste bulunan 248 keklik ise kayıp. Kekliklerin yetiştirildiği kafes kilitleri hasara uğratılarak kafes kapılarının açıldığı ve kekliklere zarar verildiği olay ile ilgili Kulüp Başkanı Salih Aydemir polise şikâyetçi oldu…
Paylaş  
12
11
12
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

İskele Avcılık Atıcılık Kulübü üyeleri ile üye olmayan avcılar arasında geçtiğimiz Pazar günü yaşanan tartışmanın ardından kulübün yetiştiriciliğini yaptığı 300 keklikten 35 tanesi dün İskele’de bulunan kafeslerinde ölü bulundu.

17 tanesinin yaşadığı tespit edilen 300 kekliğin 248 tanesi ise kayıp. Dün sabah saatlerinde Kulüp Başkanı Salih Aydemir yem vermek için gittiği kafeste gördüğü manzara karşısında şok yaşadı. Kafeslerin kilitlerinin hasara uğratıldığını ve kekliklerin bazılarının ölü bazılarının ise kayıp olduğunu fark eden Aydemir, İskele Polis Müdürlüğü’ne şikâyetçi oldu.

Kıbrıs Postası’na konuşan Aydemir, Pazar günü kulüp üyesi ve üye olmayan avcılar arasında yaşanan tartışmayı anlatırken, tartışmanın ardından yaşanan bu olayın üzücü olduğunu ve bunu yapanları kınadığını ifade etti.

Aydemir, kulüp üyeleri için yetiştirilip “at, vur” yöntemi ile av için doğaya bırakılan kekliklerin bu şekilde telef edilmesinin hiçbir açıklaması olmadığını belirterek İskele Avcılık Atıcılık Kulübü üyelerinin haklarını savunmaya devam edeceklerini belirtti.

AYDEMİR: “BU BİZİM ÜYEMİZİN HAKKIDIR”

3 yıldan beri İskele Avcılık Atıcılık Kulübü Başkanı olarak görev yaptığını ifade eden Salih Aydemir, KKTC Avcılık Federasyonu tarafından civciv iken kulübe verilen keklikleri besleyip büyüttüklerini ve “at, vur” şekli ile doğaya salıp avladıklarını anlattı.

Bu beslenip büyütülen kekliklerin belli bir ücret aidat ödeyen kulüp üyelerinin hakkı olduğunu söyleyen Aydemir, geçtiğimiz Pazar günü, beslenen 600 kekliğin 300 tanesini saat 03:30 sıralarında avlamak için doğaya saldıklarını ancak kulüp üyesi olmayan avcıların da doğaya bırakılan keklikleri avlamak için bölgeye gittiğini söyledi.

Kulüp üyeleri olan avcılar olarak üye olmayan avcılarla tartıştıklarını ifade eden Aydemir,  doğaya salınan kekliklerin üye olmayan avcılar tarafından avlanmasının emek hırsızlığı olduğunu savundu.

“POLİSE GEREKLİ ŞİKÂYET YAPILDI”

Bu hafta salıverilmek üzere kafeste bırakılan 300 kekliği beslemek için dün yetiştirme kafeslerine gittiği zaman gördüğü manzaranın kendisini oldukça üzüp öfkelendirdiğini belirten Salih Aydemir, kafeslerin kilitlerinin kırılarak kapılarının açıldığını, 35 kekliğin ise eziyet edilerek öldürüldüğünü söyledi.

Kafeste sadece 17 kekliğin canlı kalabildiğini belirten Aydemir, 248 kekliğin ise uçurulduğundan ya da çalındığından şüphelendiğini kaydetti.  Kekliklerin eziyet edilip telef olması nedeni ile polise şikâyette bulunduğunu anlatan Salih Aydemir, “isim bazında kimin yaptığı ile ilgili henüz bir tespit bulunmuyor ancak, polis bu olayın sorumlularının bulunması için gerekli soruşturmayı başlattı” şeklinde konuştu.

Aydemir yaşananların insanlığa sığmadığını belirtirken, “böyle olaylar bizi duruşumuzdan ve hedeflerimiz doğrultusunda çalışmamızdan vazgeçirmez. Hangi şartta olursa olsun, önceliklerimiz üye çıkarlarını sonuna kadar savunmak, İskele avcılık Atıcılık Kulübünü güçlendirmek ve kulübün adını kirletmeye çalışanlara haddini bildirmek olacaktır” şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Aygün Anaokulu'nda 23 Nisan coşkusu
image İskele Belediyesi’ne bağlı Aygün Köyü’nde bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında etkinlik düzenlendi.
Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış İskele'de gözlendi"
image Meteoroloji Dairesi son 24 saatte en çok yağışın İskele ilçesinde kaydedildiğini bildirdi.
Bafra doluya teslim: 2 trafik kazası oldu, araziler zarar gördü, yollar kapan...
image İskele'ye bağlı Bafra köyü, bugün yoğun dolu yağışına teslim oldu, hayatı olumsuz etkiledi. 2 kaza yaşandı, kazada yaralı olmadığı öğrenildi. Ekili araziler, zarar gördü, birçok yol trafiğe kapandı.