Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İSKELE 18 Haziran 2019, Salı 12:21
banner

İskele Köy Kadın Kursu Sergisi açıldı

İskele Köy Kadın Kursu Sergisi açıldıİskele-Kilitkaya ve Büyükkonuk'ta kadınların eğitim gördüğü İskele Köy Kadın Kursu 1 yıllık çalışmalarını sergi ile tamamladı.
Paylaş  
7
4
7
0

İskele Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, sergi açılışına İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun yanı sıra Belediye Müdür Vekili Mustafa Kabasakal, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdür Muavini Gülşen Hocanın, Okul Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Emete Mavili eğitmenliğindeki İskele Ticaret Lisesi’ne bağlı İskele Köy Kadın Kursu’nun sergi açılışında İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdür Muavini Gülşen Hocanın da birer konuşma yaptı.

SADIKOĞLU: “KÜLTÜR EVİ’NDE GEREKLİ ORTAM YARATILACAK’’

Sadıkoğlu, serginin hazırlanmasında emeği geçen başta eğitmen Emete Mavili olmak üzere tüm kadınları kutladı. Geçtiğimiz yıllarda Köy Kadın Kursundaki kadınların sayısının daha düşük olduğunu hatırlatan Sadıkoğlu, bu yıl bu sayının artmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Sadıkoğlu, İskele Belediyesi Kültür Evi’nde gerekli çalışmaları yaparak kadınların ürettikleri ürünlerin pazarlanması için ortam sağlanacağını da ifade etti. 

Belediye’nin açıklamasına göre, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdür Muavini Gülşen Hocanın da, eserleri meydana getiren kadınları tebrik ederek devamının gelmesini temenni etti.

TEŞEKKÜR HEDİYELERİ VE KURS KATILIM BELGELERİ DAĞITILDI 

İskele Köy Kadın Kursu’nda eğitim gören kadınlar İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’na ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdür Muavini Gülşen Hocanın’a yaptıkları eserlerden armağan etti. Serginin sonunda kursa katılan kadınlara kurs katılım belgeleri takdim edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk İskele'de anıldı
image Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 81. yılında İskele’de de anıldı.
Sadıkoğlu: "Atatürk düşünce ve ilkeleri, biz Kıbrıs Türk halkının da en öneml...
image İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 81. yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.
KTOEÖS, Bekirpaşa Lisesi'ndeki eksikliklere dikkat çekti: "40 metrekareye 107...
image KTOEÖS, kamu okullarındaki altyapı ve kadro eksikliklerini kamuoyuyla paylaşmak amacıyla başlattığı okul ziyaretleri çerçevesinde bugün İskele Bekirpaşa Lisesi'ni ziyaret etti. KTOEÖS Örgütlenme Sekreteri Karaoğulları...