Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 22 Şubat 2017, Çarşamba 14:35

GÜKAD: "Federal Kıbrıs için tüm kesimlerin çabasına ihtiyaç var"

GÜKAD: Federal Kıbrıs için tüm kesimlerin çabasına ihtiyaç varGüzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD), Kıbrıs’ta toplumların menfaatine olan Federal Kıbrıs için tüm kesimlerin çabasına ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, Ada’nın Akdeniz bölgesinde ve dünyada reel ekonomik değere kavuşmasının ancak böyle mümkün olacağını kaydetti.
Paylaş  
46
66
46
1

Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD), Kıbrıs’ta toplumların menfaatine olan Federal Kıbrıs için tüm kesimlerin çabasına ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, Ada’nın Akdeniz bölgesinde ve dünyada reel ekonomik değere kavuşmasının ancak böyle mümkün olacağını kaydetti.

GÜKAD Başkanı Reşat Kansoy yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, sonuç odaklı çalışma prensibini hiç yitirmediğini ifade ederek Anastasiadis’in aynı şekilde özveride bulunması halinde müzakere sürecinde gelinen son aşamada olumlu sonuç alınacağını kaydetti.

Kansoy; “Anahtar kelime: ‘siyasi eşitlik’ Sayın Anastasiadis ve müzakere heyetinin Kıbrıslı Türklerin Güç ve Yönetim Paylaşımı başlığındaki beklentilerini anlamaları ve bu yönde olumlu adım atmaları, müzakere sürecinin takvime uygun devamı ve yeni bir krize değil, liderlerin sağduyulu ve olumlu davranabileceği sağlıklı bir zemin ve sürecin yeniden başlamasına neden olacaktır” dedi.

Kansoy, Rum Meclisi’nin Enosis kararına ilişkin Kıbrıslı Türklerin hassasiyetinin Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından en iyi şekilde dile getirildiğinin altını çizerek, Kıbrıslı Rumlar ve Anastasiadis’in bu hassasiyete saygı duyacağına inanç belirtti.

Kansoy, Güney Kıbrıs’taki AKEL ve DISI partilerinin konunun özrü ve bertarafı ile ilgili somut adımlar atmasını beklediklerini ifade etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
22 Şubat 2017, Çarşamba
Nogay         - Lefke
Tabela dernekleri, tüm millet adına ahkam kesiyor. Kıprıs Türkü vatanına sahip çıkıyor, çıkmaya da devam edecek.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güzelyurt Belediyesi, çocuklar için "Yarıyıl Çocuk Şenliği" düzenledi
image Güzelyurt Belediyesi çocukların Şubat tatili sonrası okullarına yüksek enerji ve moralle girebilmeleri için 16 Şubat Cumartesi günü “Yarı Yıl Çocuk Şenliği” etkinliği düzenledi.
"Mevlevi Atış Alanında patlamamış mermiler bulunarak imha edildi ancak tespit...
image Güzelyurt Kaymakamlığı, Mevlevi bölgesinde patlamamış mühimmatların bulunarak imha edildiğini ancak yerleri tespit edilemeyen mermiler de olduğunu belirterek, uyarı yaptı.
Kalkanlı'nın bazı bölgelerine elektrik verilemeyecek
image Kalkanlı’daki orkide ve karanfil sokağa bugün elektrik verilemeyecek.