Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 22 Şubat 2017, Çarşamba 14:35
banner

GÜKAD: "Federal Kıbrıs için tüm kesimlerin çabasına ihtiyaç var"

GÜKAD: Federal Kıbrıs için tüm kesimlerin çabasına ihtiyaç varGüzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD), Kıbrıs’ta toplumların menfaatine olan Federal Kıbrıs için tüm kesimlerin çabasına ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, Ada’nın Akdeniz bölgesinde ve dünyada reel ekonomik değere kavuşmasının ancak böyle mümkün olacağını kaydetti.
Paylaş  
33
56
34
1

Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD), Kıbrıs’ta toplumların menfaatine olan Federal Kıbrıs için tüm kesimlerin çabasına ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, Ada’nın Akdeniz bölgesinde ve dünyada reel ekonomik değere kavuşmasının ancak böyle mümkün olacağını kaydetti.

GÜKAD Başkanı Reşat Kansoy yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, sonuç odaklı çalışma prensibini hiç yitirmediğini ifade ederek Anastasiadis’in aynı şekilde özveride bulunması halinde müzakere sürecinde gelinen son aşamada olumlu sonuç alınacağını kaydetti.

Kansoy; “Anahtar kelime: ‘siyasi eşitlik’ Sayın Anastasiadis ve müzakere heyetinin Kıbrıslı Türklerin Güç ve Yönetim Paylaşımı başlığındaki beklentilerini anlamaları ve bu yönde olumlu adım atmaları, müzakere sürecinin takvime uygun devamı ve yeni bir krize değil, liderlerin sağduyulu ve olumlu davranabileceği sağlıklı bir zemin ve sürecin yeniden başlamasına neden olacaktır” dedi.

Kansoy, Rum Meclisi’nin Enosis kararına ilişkin Kıbrıslı Türklerin hassasiyetinin Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından en iyi şekilde dile getirildiğinin altını çizerek, Kıbrıslı Rumlar ve Anastasiadis’in bu hassasiyete saygı duyacağına inanç belirtti.

Kansoy, Güney Kıbrıs’taki AKEL ve DISI partilerinin konunun özrü ve bertarafı ile ilgili somut adımlar atmasını beklediklerini ifade etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
22 Şubat 2017, Çarşamba
Nogay         - Lefke
Tabela dernekleri, tüm millet adına ahkam kesiyor. Kıprıs Türkü vatanına sahip çıkıyor, çıkmaya da devam edecek.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hayvancılık Dairesi Güneşköy'de eğitim çalışması düzenledi
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Hayvancılık Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışması çerçevesinde, dün, Güneşköy’de eğitim düzenledi.
Güzelyurt Kaymakamlığı: "Mevlevi atış alanında havan atışları yapılacak"
image Güzelyurt ilçesine bağlı Mevlevi bölgesindeki atış alanında havan atışları yapılacak.
Özçınar, Güzelyurt'taki kuruluş yıldönümü törenine katıldı
image Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bugün Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.