Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 19 Haziran 2018, Salı 18:04
banner

Bican: "Sayıştay raporu ile Özçınar'ın usulsüzlükleri belgelenmiştir"

Bican: Sayıştay raporu ile Özçınar'ın usulsüzlükleri belgelenmiştirCTP Güzelyurt Belediyesi Başkan adayı Osman Bican dün Güzelyurt çarşısının yanı sıra Akçay ve Zümrütköy’ü ziyaret ederek projelerinin yer aldığı bildirgeyi ve Güzelyurt Belediyesi ile ilgili Sayıştay raporunu yurttaşlara dağıttı.
Paylaş  
8
1
9
0

CTP Belediye Meclis üyesi adayları ile birlikte yapılan ziyarette yurttaşlarla sohbet edildi ve 2016 yılında yayınlanmış Sayıştay Raporu ile ilgili bilgi verildi. Üç Sayıştay denetçisinin Güzelyurt Belediyesi ile ilgili hazırladığı raporda, Güzelyurt Belediye Başkanı ile Müdürü’nün birçok yasa dışı ve usulsüz uygulamaya imza attığı ve belediyeyi 830 bin TL zarara uğrattıklarının belgelendiğini belirtildi.

"BAŞSAVCILIK HAREKETE GEÇMELİ"

CTP Güzelyurt Belediye Başkan adayı Osman Bican bu durumda Başsavcılığın harekete geçmesi gerektiğini vurguladı. Bican şöyle konuştu:

“Güzelyurt'ta değişim lazım. Çünkü belediye 20 yıldır partizanca yönetiliyor. Belediye'deki usulsüzlükler Sayıştay raporu ile belgelenmiştir. Belediye Meclisi saf dışı bırakılmıştır. Belediye'deki mali bilgiler şeffaf bir şekilde paylaşılmıyor. Güzelyurt Belediyesi'nin tahsilat oranı yüzde 40’larda kalmış durumda. Sadece belli bir kesimi zengin eden, Güzelyurt esnafı arasında ayırımcılık yapan bu zihniyetin sonu gelmiştir.  20 yıldır istihdamlar partizanca yapılmaktadır, bugüne kadar tek bir münhal bile açılmadı. Belediye tamamen belli çıkar çevrelerine hizmet eder bir noktaya getirildi. Güzelyurt halkı artık bunları görüyor. 24 Haziran günü halk değişim için sandığa gidecek. Son günlerde Mahmut Özçınar'ın yaşadığı panik bundandır.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güzelyurt Kaymakamlığı: "Mevlevi atış alanında havan atışları yapılacak"
image Güzelyurt ilçesine bağlı Mevlevi bölgesindeki atış alanında havan atışları yapılacak.
Özçınar, Güzelyurt'taki kuruluş yıldönümü törenine katıldı
image Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bugün Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.
Özçınar, Atatürk'ü anma törenine katıldı
image Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. yıldönümü için bugün Atatütk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.