Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 8 Temmuz 2018, Pazar 09:55
banner

Güneşköy'ün meşhur narı panayırla görücüye çıkıyor...

Güneşköy'ün meşhur narı panayırla görücüye çıkıyor...Kuzey Kıbrıs’ın ilk Nar Panayırı'nın yapılacağı Güneşköy Muhtarı Akay Darbaz, Kıbrıs Postası’na açıklamalarda bulunarak, panayırın 6-7 Ekim’de yapılacağını dile getirdi. Panayırın fikir babası olan Darbaz, köy halkından proje için inanılmaz destek ve moral gördüğünü de sözlerine ekledi.
Paylaş  
10
1
11
0

  • Unutulan Güneşköy’ün adını tekrar duyurmak ve nar meyvesinin bereketinden yola çıkarak, yerli üretime vurgu yapmak amacıyla panayırı hayata geçireceklerini belirten Muhtar Darbaz, önümüzdeki günlerde hükümetten de destek isteyeceklerini ifade etti.
Kıbrıs Postası - Rahmican Çalışkan

Kuzey Kıbrıs’ın ilk nar panayırı Güneşköy’de gerçekleşecek. Projenin fikir babası olan Güneşköy Muhtarı Akay Darbaz, Kıbrıs Postası’na açıklamalarda bulunarak, panayır çalışmaları dolayısıyla yoğun bir tempoya girdiklerini, tüm kamu birimlerine de panayırı bildirdiklerini söyledi ve ileri ki günlerde hükümetten de yardım isteyeceklerini belirtti.  

“KÖY HALKINDAN İNANILMAZ DESTEK ALDIM”

Nar Panayırı'nın 6-7 Ekim’de yapılacağını aktaran Darbaz, projeyi ilk olarak dile getirdiğinde, köy halkından inanılmaz destek ve moral gördüğünü ifade ederek, festivali köylülerde yardımlaşarak yürüttüklerini anlattı. Nar meyvesinin bereketini vurgulamak amacında olduklarını söyleyen Muhtar Darbaz, bu vesile ile yerli üretimin önemine de dikkat çekeceklerini sözlerine ekledi. 

“UNUTULAN KÖYÜMÜZÜN ADINI TEKRAR DUYURACAĞIZ”

Güneşköy’ün maalesef unutulduğuna işaret eden Darbaz, “Bizler unutulan köyümüzün, adını tekrar duyurmak için Nar Panayırı'nı başlatmaya karar verdik” diye ifade etti.Bazı devlet yetkilileriyle görüştüğünü açıklayan Akay Darbaz, yetkililerin kendisine, “Yasalar çerçevesinde destekleyeceğiz” dediğini aktardı. 

“PANAYIRA BEKLİYORUZ”

Öte yandan Darbaz, “Kıbrıslıları panayırımıza bekliyoruz. Umarım projemiz başkalarına da ilham olur” diyerek sözlerini noktaladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Özçınar, Atatürk'ü anma törenine katıldı
image Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. yıldönümü için bugün Atatütk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.
Tarım Dairesi'nin eğitim çalışmaları bu hafta Çamlıbel Köyü'ndeydi
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde tarla günü ve gece eğitimini, bu hafta Çamlıbel köyü ile sürdürdü.
Güzelyurt'un bazı bölgelerinde yarın elektrik kesik olacak
image Güzelyurt'un bazı bölgelerine yarın elektrik enerjisi verilemeyecek.