Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 16 Nisan 2019, Salı 07:30
banner

Güzelyurt liselerinin yarışma heyecanı

Güzelyurt liselerinin yarışma heyecanıKKTC Telsim'in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği, Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması'nın grupları tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. Güzelyurt Türk Maarif Koleji ve Güzelyurt Meslek Lisesi grupları, yarışma günü yaklaştıkça çalışmalarına hız verdiler.
Paylaş  
3
2
3
0

Vodafone Freezone 7. Liselerarası Müzik Yarışması’nda 16 liseden 17 grup final heyecanı yaşayacak. Yarışmanın finali 18 Nisan’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Yarışmada, icra, orkestra, kız solist, erkek solist, enstrüman ve sahne performansı olmak üzere toplam altı kategoride ödüller verilecek.        

SOYDAN: “YARIŞMA SAYESİNDE MÜZİK ODAMIZI DOLDURDUK”

Öğrencilerinden daha çok heyecanlı olduğunu ifade eden Güzelyurt Meslek Lisesi grubunun sorumlu öğretmeni Selim Soydan, yarışmaya katılmadan önce müzik odalarının boş olduğunu, grup kurulduktan sonra yavaş yavaş okulun katkısıyla enstrümanları aldıklarını belirtti. Yarışma sayesinde, okulda müzik grubunu kurduklarını belirten Soydan, öğrencilerinin yarışmaya çok hazırlandıklarını ve heyecanlı olduklarını ifade etti. Soydan, Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması’nın, gençleri müzikle buluşturduğunu ve onları sanatsal ve akademik açıdan geliştirdiğini belirtti.

ÖZER: “İYİ BİR GELECEK SANATTAN GEÇİYOR”

İyi bir gelecek için kaliteli gençler yetiştirilmesi gerektiğini, bunun da sanattan geçtiğini söyleyen Güzelyurt Türk Maarif Koleji müzik öğretmeni Buğçe Dikmenay Özer, sanat ile uğraşan insanların iyiyi, güzeli ve başarıyı hedeflediğini dile getirdi. KKTC Telsim’in gençlere sunduğu bu fırsatın , iyi bir gelecek için yatırım olduğunu belirten Özer, grup çalışmalarının öğrencilerin özgüvenini geliştirdiğini söyledi. Özer, yarışma günü hem kendi öğrencileri hem de diğer okulların öğrencileri ile birlikte, müzik dolu keyifli bir gün geçirceklerini kaydetti.

Nogay Dalkılınç (Güzelyurt Türk Maarif Koleji- Bass Gitar): 12.sınıf öğrencisiyim ve müzik ile iki yıldır uğraşıyorum. Yarışma sayesinde, müzik konusunda nasıl bir yol izleyebileceğimi görebiliyorum. İleride, müzik grubu kurmak ve sahne almak isterim. Müzik ile uğraştığımdan beri özgüvenim arttı.

Zalihe Manioğulları (Güzelyurt Türk Maarif Koleji – Solist): Arkadaşlarımız ile birlikte güzel bir grup kurduk. Hocamızın desteği ile güzel bir enerji yakaladık. Yarışma, bütün okulları bir araya toplaması ve adamızın her bölgesinden öğrenciye ev sahipliği yaptığı için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yarışma sayesinde, profesyonel bir ortamda performans göstereceğiz. Başarı elde etmek veya etmemek dışında, katılmakta çok önemli.

Buse Soydam (Güzelyurt Meslek Lisesi – Solist): Gruba başka okuldan geldim. Geçen yıl katıldığım okulda viyolansel çalıyordum. Bu yıl ise solist olarak yarışmaya katılıyorum. Yarışma sayesinde yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edindim. Çok iddialıyız.

Anna Sofia Nichitina ( Güzelyurt Meslek Lisesi – Bass Gitar): Sahneye çıkmak çok güzel bir duygu. Yarışmaya ikinci kez katılıyorum. Yarışma sayesinde, müziği daha çok sevdiğini anlıyorsun. Özgüvenimiz gelişiyor bu sayede. Eğlenceli ve keyifli bir yarışma olacağına inanıyorum. Çok heyecanlıyız.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Yedidalga'da 10 dönümlük arazi yandı: 50 çam ağacı zarar gördü
image Yedidalga'da 10 dönümlük arazide yangın çıktı, 50 adet çam ağacı ve kuru otlar yandı.
KIB-TEK Güzelyurt ambarından kablo çalındı
image Kıbrıs Postası'na konuşan KIB-TEK Genel Müdürü Dargın, KIB-TEK'in Güzelyurt ambarından 1 Drum'lık elektrik kablosu çalındığını açıkladı.
Barış ve Özgürlük Bayramı Güzelyurt'ta da kutlandı
image 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı, Güzelyurt Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.